Nevlastní bratia Jakub a David spoločne s kamarátom Sašom trávia väčšinu času vo svete sociálnych sietí. Vzťahy pre neho predstavujú chaty s virtuálnymi dievčatmi, ktoré nikdy nevideli, obživu falošná módna šou, v ktorej sa predstiera niečo, čo nie je a najväčším životným problémom – vybitý mobil lebo nefunkčná wifi. Na nátlak rodičov sú donútení vydať sa pod vedením Davidovej pôvabnej „macochy" Terezy na dvestokilometrový cyklovýlet. S prekvapením zisťujú, že tam vonku je skutočný svet, v ktorom život znamená viac, než status na facebooku, naozajstné dievčatá vyzerajú lepšie, než kreslené akčné hrdinky virtuálnych hier a k láske patrí tiež sex. Zrážka so životom síce nesie isté úskalia, ale s humorom, tentoraz „kolečkovsky" ironickým, sa dá zvládnuť nielen výšlap do strmého kopca, stavba stanu, chýbajúca elektrická zásuvka, ale tiež sok v láske... (Continental film)

Miro.Pcolar

Dokonale splnilo moje očakávanie. Hľadal som film, pri ktorom nemusím priveľa sledovať, môžem pri ňom zaspať a nebudem mať výčitky z toho, že som ho nedopozeral. ()

bilder

Hrozná blbost, ale pro puberťáky určitě zábavná. Vydržela jsem až do konce, což se vždycky nestává, nezatracovala bych. ()

LoneGunman

Hory, voda a kolo - tři největší sportovní záliby Čechů a taky pozadí pro teenagerovské oddychovky Snowboarďáky, Rafťáky a nově i Bajkery. Bohužel, tam kde první dva kousky disponovaly jistým kouzlem, pro které jim dodávala palivo především fungující chemie dvojice Kotek-Mádl, o Bajkerech se to říct úplně nedá. Já vlastně cítím, že jsem k tomu filmu trochu nespravedlivej, scénář totiž není o nic tupější než ten Snowboarďácký a Rafťácký, technické zpracování taky ne, tak v čem je problém? Jde prostě o to, že ústřední postavy zásunu chtivých (tihle o této své charakteristice sice ze začátku na rozdíl od svých předchůdců ještě neví, ale to je jen detail) mladíků hrajou o několik tříd nižší ligu než Mádl s Kotkem, to je celé. Zatímco v prvních dvou případech celá konstrukce působí vlastně docela pravděpodobně, v tomhle případě by snad působilo uvěřitelněji, kdyby jim ty rychlobruslařky daly ze soucitu hned na první dobrou... ()

Khotzilla

Hana Vagnerová a tady možná trochu překvapivě i Pavel Nečas jsou docela dobrý herci, i když nemají moc co hrát. Naopak Vanda Hybnerová je u toho na zabití. Obsadit do filmu pubertální pophvězdičky Celeste a Adama je pak trochu jiná (tak o tři nižší) liga neherectví, než když si neherce vybíral Forman a uměl je vést. Vlastne to mohla být docela oddechová blbina pro nenáročné... kdyby scenář nesoustředil snad všechny myslitelné stereotypy o mladých, který nutí se občas u toho nudit a občas vede ke značné trapnosti, kterou si diváci musí oddřít za tvůrce. U témat jako je maniakální cyklistika nebo Youtubering se to občas trefí, u zoufalého klišé "všichni mladý jsou závislí na mobilech a je to děs" - je to děs. Možná by už konečně mohl někdo natočit film o tom, že samozřejmě "čumět do mobilu" není o nic horší než když se dřív čumělo všude do novin, kde nic nebylo ke čtení, natož pak to, co dělali v minulosti teenageři - jako když třeba v osmdesátkách poslouchali Michala Davida a sbírali céčka nebo v sedmdesátkách psali Sally a nadšeně podlézali režimu třeba na Spartakiádách a navzdory občasnému tvrzení je do toho nikdo nemusel nutit... Ale zpět - děj je slaboduchý, Rafťáci nebo Snowboarďáci měli oproti těmhle umrněným zoufalcům aspoň nějaký koule. Dokonce i koupací scéna s nahýma slečnama je tak zoufale nevěrohodná a nepravděpodobná, že to celé totálně vyšumí... Nuda a šeď. Jo a ten závěrečný pokus o happyend, by měli pedagogové promítat studentům ve filmových školách jako odstrašující příklad opaku realističnosti... Jeden by řekl, že se už filmaři u Panic je nanic a dalších podobně plochých a neživotných filmů poučili... a ono ne... ()

3Katka3

Od začátku je jasné, jak to dopadne. Je to ten typ filmu, kde nad ničím nemusíte přemýšlet, pohoda. Dobře se na něj kouká, oddychovka. Zapadá do dnešní doby mobilů a virtuálních vztahů. ()

adaben

V té záplavě samých kriminálek se jako letní komedie na to dalo dívat. Pravda, chtělo by to větší propracovanost než jen módní trendy(multikulturní vztahy, Slovenka, čtyřprocentní) a také od klasiků české komedie by se ještě tvůrci mohli učit rozehrání vtipu (viz.správcová a její kohout), a i to možná chtělo víc střetů v krajině s " domorodci - nebijkery". Ale párkrát se člověk zasmál i nahlas, spád to i přes dialogovou ukecanost mělo, a někteří se blýskli ve vedlejších figurách (Hybnerová, Suchánek). Jak Suchánkovu Partičku zrovna nemusím, tak jako herec už asi ve třetím filmu mi přišel velice herecky přesný. ()

andydufrsn

Tři naprostí kreténi naprosto nepoužitelní pro život vyrážejí na kole vstříc normálnímu životu - ženám, přírodě sportu, legraci a zjišťují, že je to moc fajn.Proč mám jen pocit, že právě ten závěr, to prozření je ryzí sci-fi...….. Celé je to slabé, slabé dialogy, slabý děj a pokus o vylepšení několika mladými ňadry působí spíše samoúčelně. Prostě nepovedená věc ()

Cyklojaryn

Neurazí , ale ani nějak nenadchne. Taková nenáročná oddechovka. Celkově nutné dodat , že se z toho námětu dalo vytěžit daleko více. ()

wendy221

Asi budu jedna z mála, ale pro mě se film stal letní klasikou. A to jsem ročník 96. Příjemná letní oddychovka, líbí se mi i vážné téma strastí dnešní doby spojené se sportovním létem. Do toho skvělá hudba a hláška na každém kroku. Já se královsky bavila! ()

spar odpad!

Úplne zbytočný film, ktorý len ukazuje, že ak chceš zaujať, stači ukazať ----, teda stačí sa vyzliecť. A ten koniec, to bol určite nápad samotného ryšavého Mišíka aby si aspoň trochu pripadal ako borec, že pooral otcovu druhú ženu. Fuj, chce sa mi zvracať, aby sa človek bál ísť s deťmi do kina, alebo len tak pozrieť doma, keď by toto videli, čo by ich napadlo. Po papuli tomu, kto to vymyslel!! ()

drovi

Som milo prekvapený po tom čo som videl aj napriek nízkemu hodnoteniu portálu. Kolečko napísal dobrý scenár a vystihol absurditu dnešnej doby mobilov a závislosti na internete. Príkladom toho môže byť nedávny prípad mladého chlapca, ktorého zrazila električka keď čumel do telefónu. Tvorcovia točili komédiu a to sa im aj podarilo.Ukázali aj krásy českej prírody. Herecké obsadenie bolo v poriadku a každému z nich som veril. Film splnil svoj účel. Mal pobaviť a mňa pobavil. ()

Jirkacek

Českou komedii Bajkeři z roku 2017 jsme si vybrali jednoho večera z nabídky NETFLIX, když jsme se doma chtěli podívat něco nenáročného, zábavného a ne moc dlouhého, přičemž délka 95 minut byla tak akorát. Naději dobré zábavy dával scénář Petra Kolečka, který byl v té době autorem několika šílených seriálů či filmů s bláznivou zápletkou. Už podle názvu bylo jasné, že se režisér Martin Kopp snažil navázat na úspěch obdobných snímků typu Snowboarďáků z roku 2004 nebo o dva roky mladších Rafťáků od režiséra Karla Janáka. Prázdninový příběh sedmnáctiletých kluků a holek se odvíjel jako cyklistická road movie v malebné letní krajině, což se mi pochopitelně líbilo, ale zároveň mi nemohlo uniknout vážnější téma, kterým byl problém závislosti dospívajících mladých lidí na mobilech. Příběh začal představením Davida (Adam Mišík), jeho nevlastního bratra Jáchyma (Jan Komínek) a jeho nejlepšího kamaráda a oblíbený blogera Sašy (Vojtěch Machuta). Všichni se výborně orientovali na sociálních sítích, avšak neměli žádné zkušenosti se skutečnými dívkami a zpočátku o ně ani nestáli. Teprve časem pochopili, že láska a sex v reálu jsou něco úplně jiného než to, co jim může poskytnout virtuální svět. Toto poznání získali, když proti své vůli museli vyrazit na pětidenní cyklovýlet s o něco starší přítelkyní Davidova otce (Tomáš Matonoha) Terezou (Hana Vagnerová) a během cesty se setkali se čtveřicí rychlobruslařek na cyklistickém soustředění, jež vedl zanícený trenér Záhorský (Pavel Nečas). Sedmnáctileté holky byly zastoupeny Slovenkou Hankou (Celeste Buckingham), černoškou Irčou (Esther Lubadika) a lesbickou dvojicí Alenou (Štěpánka Fingerhutová) a Monikou (Julie Šurková). Shodou okolností byly obě skupiny ubytovány ve stejném kempu u penzionu, který patřil Dagmar (Petra Jungmanová) a tak nebyla nouze o několik trapných situací mezi holkami a kluky. Chlapci se brzy začali snažit některé dívky sbalit, ale cesta k nim byla dlážděna spíše neúspěchy, neboť to byli nešikové, kteří absolutně neznali praktické věci, například jak posekat dříví na táborový oheň, což jim také nic naříkalo. Nicméně přes počáteční neúspěchy a nedorozumění, se třem klukům povedlo najít ty správné protějšky. Zdánlivě teplý blogger Saša se vybarvil, když sbalil exotickou černošku, Jáchym namísto sedmnácti virtuálních přítelkyň na internetu získal srdce jediné Hanky a k mému překvapení úspěch slavil také David, který svému otci přebral Terezu, které vadily úchylky jeho otce. Vedle těchto hlavních událostí se na pozadí odehrávala další rovina zábavy, kterou nejvíce obstarával úchylný podnikatel Patrik, Davidův otec a Terezin přítel, jemuž se vždy líbily dívky s čepičkami a drdolem a to ho stálo první manželství a později pobyt na policejní stanici, ze které ho dostala jeho bývalá manželka psycholožka Karolína, Davidova matka (Vanda Hybnerová). Ta si do druhého svazku vzala za muže Dušana, Jáchymova otce (Michal Suchánek), který v manželství dominantní partnerky značně trpěl. Z dalších rolí nesmím zapomenout na bývalého hráče kolové a podnikatele Pavla Kaňáka a otce Sašy (Václav Postránecký), který o dva roky později bohužel zemřel. Ve filmu se mihla také Jarka a Sašova matka (Dana Batulková), kombajnista Vojta/fotbalista Julius Lavický v televizi (Jakub Štáfek), kombajnista Jára a Vojtův kamarád cyklista (Vojtěch Záveský) či Zbyňa Tenkrát (David Suchařípa), který pronesl asi dvě věty, jimiž ale nikdo kromě zanícených cyklistů nemohl rozumět. Celkově to byl velmi jednoduchý příběh, postavený na situační komice, na předvídatelných vztahových proměnách, na charakterizaci jednotlivých postav a na zachycení pohodové letní atmosféry, což mi opravdu na ten večer vyhovovalo. Jelikož jsem nic víc než zábavu od Bajkerů neočekával, nebyl jsem ani zklamaný, jako většina diváků zde na ČSFD, kteří dali této ulítlé české komedii nízké ohodnocení. Suma sumárum, snímek Bajkeři ode mne dostal dvě cyklistické hvězdy **. () (menej) (viac)

v.pohode

Tak nejlepší na tom filmu byla ta první závěrečná píseň. A byla by ještě lepší, kdyby jí zpíval fotřík. Tohle fakt ne. A to jsem měl Nečase tuze rád. ()

bonsetti

To mělo být vtipné? Opravdu jsou dnešní mladí tak blbí? Nechce se mi tomu věřit. Film jsem proklikal, to nestálo za to na to koukat vcelku. ()

Ornament

Od úvodní scény filmu se vine příběhem nuda, šeď a nebojím se napsat, že především filmařské zoufalství. Naivní vtipy a velice poddimenzované herecké výkony. Ženskou část zachraňuje příjemná Vágnerová, mužskou zase Vojtěch Machuta. Ostatní zajímaví herci si zahráli především v bezvýznamných rolích. Necyklistické výkony cyklistů jdou někdy až do parodických dimenzí. Ranou pod pás je scénář a pointa je povedenou agitkou na nepoužívání mobilních telefonů. Nemohu se zbavit dojmu, že hlavní devizou filmu je příroda. Nebýt ji, zhroutil by se celý film jako domeček z karet již v polovině celého cyklistického klání. ()