Mutanti

• Česko X-Men: Nová generace (viac)
USA, (2017–2019), 21 h 1 min (Minutáž: 43–45 min)

Tvorcovia:

Matt Nix

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Emma Dumont, Jamie Chung, Stan Lee, Amy Acker, Natalie Alyn Lind, Stephen Moyer, Sean Teale, Coby Bell, Blair Redford, Jeff Daniel Phillips, Percy Hynes White (viac)

Kate a Reed Struckerovci (Stephen Moyer, Amy Ackerová) tvorili obyčanú rodinu do chvíle, kým sa u detí neprejavili výnimočné nadľudské schopnosti. Namiesto toho, aby sa deti Lauren a Andy (Natalie Alyn Lindová, Percy Hynes White) stali hrdinmi, ocitnú sa aj s rodičmi na úteku a zrazu musia bojovať o holý život. Vláda totiž podobné kreatúry nemilosrdne likviduje. Všemocní X-Meni nie sú nikde nablízku, a tak Struckerovci hľadajú pomoc v komunite mutantov - štvancov na úteku, ktorí sa celý život skrývajú a denne bojujú o prežitie. Polaris (Emma Dumontová), Blink (Jamie Chungová), Eclipse (Sean Teale), Thunderbird (Blair Redford) a Stepfordské kukučky Esme, Sophie a Phoebe (Skyler Samuelsová) sa stanú ich poslednou nádejou na záchranu. (TV JOJ)

Recenzie používateľa Mistr119 k tomuto seriálu (32)

Traumy (2018) (S02E05)

Nejkrásnější moment byl, když jedna z mutantek ukázala, že i v nejhlubší tmě je světlo. :) ()

Poslanie (2018) (S02E06)

Dobrý, tak jsme se dostali do hlavy té, která se většinou dostává do hlavy druhým...ale teďkom tedy bez přesahu. ()

Bez milosrdenstva (2018) (S02E07)

Díl nám neukazuje jen rozdíly mezi dobrem a zlem, ale že některé zlo dokáže překvapit i zlo. :) ()

Sen (2018) (S02E08)

Setkání s doktorkou vrhá na vnímání mutantů zase nové jiné světlo. ()

Preskupenie síl (2018) (S02E09)

Tentokrát hodně děje a sem tam i nějaký dějový zvrat, ale kromě odhalení záměru doktorky v díle nevidím hlubší přesah. ()

Nepriateľ môjho nepriateľa (2019) (S02E10)

Dobrý. Tak část Vnitřního kruhu se vrátí zpět k podsvětí, aby zachránili společného kamaráda, čímž zmatou hlavního padoucha, ale vlastně je to tentokrát hlavně o ději. ()

Memento (2019) (S02E11)

No dějově se to začíná přiostřovat, mladá Struckerová posloucháním Schubertova Krále duchů ze zvonkohry pomalu blbne a stává se z ní bad girl. Lorna naopak začíná vidět, že hry Vnitřního kruhu jsou ještě trošku o něčem jiném... :) ()

Domov (2019) (S02E12)

Pokračuje mafie Vnitřního kruhu, která spojuje "dobrou" a "zlou" stranu, nitky jsou velmi propletené a je otázkou, za co tedy vlastně jedinec bojuje? Plusové body také za epický soundtrack Krále duchů, když se mladá Struckerová rozohnila. :) ()

V pokušení (2019) (S02E13)

Tak tenhle díl je velmi dobrý! :) Konečně vysvětleno, proč ze skříňky hraje Král duchů a jak to souvisí s vábením Fenrys. :) Navíc dost překvapivé závěry na všech stranách fronty, které posouvají děj novým směrem. :) ()

Pohroma (2019) (S02E14)

Vnitřní kruh přiostřuje a Morloci se musí vystěhovat. ()

Monštrá (2019) (S02E15)

Chválím tentokrát za postoj otce vůči synovi, který musí pro něj sejít do pekla, aby s ním soucítil a přivedl jej zpět na světlo. ()

Znamenie osudu (2019) (S02E16)

Trošku otevřený konec, ale ohromný závěr... Ohromná oběť a naplnění smyslu osudu a života. Dojalo. ()