Dáma a Král

• Česko Druhá šance (pracovný názov) (viac)
Česko, (2017–2022)

Tereza Hofová, Matěj Hádek, Miroslav Donutil, Jan Cina, Anna Kameníková, Miloš Vávra, Markéta Hrubešová, Ivana Chýlková, Petr Šmíd, David Punčochář (viac)

Advokátní kancelář přibere do svého týmu soukromého vyšetřovatele, který má za úkol odhalovat skutečné viníky trestných činů, ze kterých jsou obviněni klienti kanceláře. Hlavními hrdiny jsou trochu podivínský vyšetřovatel Prokop Král (Matěj Hádek) a schopná a úspěšná advokátka Lenka Braunová (Tereza Hofová). Společně tvoří protikladnou a jiskřivou dvojici, která však výborně funguje. Pod taktovkou šéfa kanceláře Rudolfa Černého (Miroslav Donutil) a s pomocí začínajícího právníka Jiřího Mladého (Jan Cina) vyšetřují různorodé případy a pomáhají lidem, kteří nemohou nebo nechtějí jít na policii. Žádný zločin, žádná záhada pro ně není neřešitelná. Nejsou policisté, proto musí případy klientů řešit bez kriminalistického zázemí - důvtipem, překvapivou akcí, novým, nečekaným pohledem na zločin nebo jeho pachatele. (TV Nova)

Recenzie používateľa DAPDO k tomuto seriálu (4)

Návrat Krále (2017) (S01E01)

Už se těším, až se strůjce loupeže století Franta Procházka vrátí za pár let z Karibiku, ten večer někdo zabije jeho ex-přítelkyni, půjde do vazby, prolistuje si ukradenej spis, zažádá o rekonstrukci a při ní udělá z vyšetřovatelů čuráky takovým způsobem, že případ nejenom že vyřeší, ale ještě ho zaměstná Sokol nebo Rychetský. Děj a zápletka Dámy a Krále je zajímavá, ale tohle faux pas ke konci dílu bylo naivní. Herecky i kvalitou ale první díl převyšoval ostatní Novácký krimi-seriály o dost, takže zatím za dva, nechám se překvapit, co bude dál. ()

Tóny smrti (2018) (S02E02)

U Dámy a krále jsem se podíval na první tři díly první série. Po nadějným začátku šla kvalita dolů takovým způsobem, že jsem nechtěl absolvovat dál to, jak si v každým díle Prokop Král namaže všechny na chleba a udělá ze sebe Hercula Poirota. Přítelkyně se na seriál dívá dál a včera jsem měl tu možnost ochutnat další díl, tentokrát už ze série druhé. Nic nového pod sluncem. To, že se mi podařilo tipnout pachatele hned, jak se na obrazovce objevil, může bejt náhoda. Co už ale není náhoda je opakující se scénář událostí. Celkem zajímavý případ je degradovanej tím, jak policie nechává pátrat advokátní kancelář, která má neskutečný privilegia. To, že se v každým díle opakuje finále, kdy si Prokop svolá do jedné místnosti všechny podezřelý a neskutečnou intuicí případ vyřeší, to snad už nemůže ani nikoho bavit. A aby toho nebylo málo, do případů se začíná srát i jeho stejně nadaná dcera, ani bych se nedivil, že v páté sérii bude v té firmě pracovat taky. Zatím ještě chybí vyslýchání mrtvýho, ale Prokop by to určitě zvládnul a když nebude po smrti víc jak dva dny, mohl by z něho dostat něco zásadního k vyřešení případu. To jsem sice zlehčil, ale v podobně nadaným seriálu se můžeme dočkat ještě hodně překvapivejch věcí. ()

Smrt favorita (2018) (S02E06) odpad!

Nevím, jestli mám štěstí na dementní díly, nebo jsou všechny stejný...Od posledního dílu, co jsem viděl, se pokročilo v tom, že Král s Braunovou si už hledaj mrtvoly sami. Když přejdu nesmysly, že Králův ksicht po pár úderech na tréninku vypadá druhej den jak kdyby ho přejel parní válec, nebo že šatna (spíš teda kancelář) hlavního podezřelýho, kde se stala vražda, je přístupná a odemknutá pro kdejaký koště, tak byl příběh samotnej a zápletka naprosto nezajímavá. Prokopova dcera, která trénuje box ve stejným gymu, kde se vyšetřuje, je zase bonbónek náhod. Doufám, že zrovna budu sledovat díl, kde budou vyšetřovat vraždu šlapky v bordelu, Klára by tam mohla bejt jako společnice. Jinak teda nic novýho, rozřešení případu jako vždycky, jsem rád, že slavnej belgickej detektiv někde v Orient Expresu zasel do praprapraprapraprapra babičky Prokopa Krále a i my v naší malé zemi můžeme sledovat jeho odkaz. ()

Není kouře bez ohýnku (2018) (S02E08)

Vyvrcholení top nováckýho seriálu, kdy se lidi konečně dozví, že ten, kdo má všechno na svědomí a pečlivě se skrývá před odhalením, je někdo, kdo se v předešlejch dílech vůbec neobjevil. Tleskám i nohama... ()

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka

03.10.2020

V dopoledních hodinách dnes přišla zpráva o úmrtí filmového, televizního a divadelního herce Martina Havelky. Zemřel v Brně ve věku 62 let. Informaci na svém twitterovém účtu zveřejnil režisér Jan… (viac)