Dokonalý voják

• USA The Shadow Effect (viac)

kaylin

Hodně slabý thriller, který hraje na to, že se hlavnímu hrdinovi děje něco jiného a on neví, jestli je to skutečné, nebo jsou to jen opravdu zlé sny. Námět není špatný, digitální provedení násilných smrtí už je horší, no a samotné odhalení toho, jak to všechno je, už nic nenapraví, naopak může klidně diváka ještě více zklamat. ()

kingik

Dokonale "béčkové" déja vu. Režijní duo Obin Olson/Amariah Olson patrně žije v nějakém izolovaném vesmíru. Jak jinak si vysvětlit, že se k nim nedonesly zprávy o existenci filmů Univerzální voják, Osudový dotek a desítek dalších, které bezostyšně zkopírovali do svého filmu. A výsledek je sice akční a má to spád i kvalitní herecký doprovod, jenže příběh moc inteligence nepobral a akční scény svojí kvalitou rozhodně neuchvátí. Druhou možností, tou pravděpodobnější, bylo, že režijní dvojka si už delší dobu přála natočit kvalitní film, v němž smíchá to nejlepší ze všech stávajících akčních/scifi filmů. A výsledek bude super. Výsledek vůbec není super. Když odhlédneme od absence jakékoliv originality, je zde pořád tak trochu směšná story o maníkovi, který má násilné sny, které se povážlivě mísí s realitou. Jeho akční "výlety" zpravidla vždy končí tak, že má hlavu v záchodové míse. Není jasné, zda do ní zvrací, nebo v ní něco hledá, prostě je nad ní skloněný. Ale klídek, nepochopitelných a neujasněných dějových procedur je ve filmu nemálo. Pak je zde vysoce podezřelý muž v doktorském plášti (Jonathan Rhys Meyers), podivný šerif (Michael Biehn) a příslušně přitažlivá přítelkyně hlavního hrdiny (Brit Shaw). A co hlavní hrdina? Cam Gigandetovi je zřejmě v béčkových vodách dobře, jeho kreace vojáka/stroje na zabíjení je nechtěně legrační, to když šel na něj záchvat, v akčních scénách se jevil celkem v pohodě. Výsledkem je ohraný film, který plní spolehlivě kritéria filmů z nižší kategorie. Akční scény jsou z levného ranku, storka je dostatečně nablblá, herci hrají roztomile nablble a celé to má spád. Pokud vám bezmyšlenkové filmy vyhovují, směle do toho. Mně se nechtělo přemýšlet, tudíž film jsem akceptoval. Doufejme jen, že se v budoucnu nad ním dodatečně nezamyslím. 6/10 ()

MickeyStuma

Sním či bdím, neustále si říká Gabriel Howarth, u kterém by nejeden řekl, že prostě blbne. Má divoké a hodně reálné sny, ve kterých se dopouští násilných činů a když se ze zpráv dozví o nějakých politických atentátech, hned je posedlý myšlenkou, že v tom má prsty on. Psychiatr se mu tedy koukne na zoubek, ale marná sláva, záhy vyjde najevo, že ty sny jsou něco víc, než jen obyčejné sny. A tak se Gabriel rozhodne vypátrat, o co tady vlastně jde. Povědomé? Aby ne. Svým způsobem je to překopaný námět Bourneho od literárního autora Roberta Ludluma. Ale je fakt, že je hodně viditelná snaha se od Bourneho oprostit a jít si svou vlastní cestou. A jestli se to podařilo už musí posoudit samotný divák. Rozpočet byl omezený, což je místy znát, ale i tak se snímek nejeví jako vyloženě špatný. Naopak. Zábavnou thrillerovou formu má, byť se jedná o jednoduchý a dalo by se i říct, že zcela prostý obyčejný příběh. Celkový dojem také povyšují herečtí protagonisté snažící se z toho vyždímat, co se dá. Atmosféra si dokáže udržet napětí a to i ve své velkorysosti, do poslední chvíle, tajemno v daných aspektech vývoje děje. Zmiňovaného Bourneho se sice vyrovnat nemůže a snad to nebylo ani cílem, avšak přesto se jedná o příjemný biják, ve kterém možná leckdo nalezne i nejrůznější odkazy na všelijaké starší snímky. ()

Marze

Film je tak špatný, že napíši radši o čem to je, protože se divák ve filmu ztrácí. Dr. Reese zkoumá duši mladého muže Gabriela Howartha. Jeho násilné sny se začínají mísit s realitou. Musí se vrátit v čase, aby zachránil sebe a svou ženu a zastavil experimentální vládní program. Béčkové filmy nemohou áčkovým konkurovat rozpočtem, ale kopírují své bohatší filmy s kouzelnou brakovou poetikou. ()

oveckaoa

Chlápek zabíjí jakési politiky a vždy po misi se zabije tím restartuje cyklus a probouzí se znova v jiném těle (nějak jsem nepochopil, že nenašly jeho dna, ale srát na to asi) . Po čase začíná mět vzpomínky na své mise a snaží se zjistit co se s ním děje. V podstatě kopírka Univerzálního Vojáka (kterýkoliv díl) Resident Evila a našlo by se toho i více třeba Všechno Nejhorší (kterýkoliv díl). Manželka toho chlápka je hodně sympatická ženská za ni hvězda za film dvě naopak mínusy za digitální výbuchy, které vypadají jak z produkce Asylumu digitální krev a úvodní scénu s zastřelením dvou ochrankářů , která je pitomá a připomíná Matrix. ()

• V čase 50:18 dopadá Gabrielův pick-up na totálně zničenou kabinu a v čase 50:20 Gabriel vyléze ze skoro nepoškozená kabiny. Při opouštění vozidla má v jednotlivých střizích zbraň pokaždé v jiné ruce. (Globus_Jirka)
  • V čase 01:24:18 drží Gabriel zbraň v pravé ruce, ale v čase 01:24:20 střílí levou rukou. (Globus_Jirka)
  • V čase 47:10 je v pouzdře vidět puška, optika a zásobník na airsoftovou zbraň – dá se to poznat podle výstupku v horní části, který slouží k podávání kuliček. V čase 47:11, poté co Gabriel pušku vezme, je v pouzdře jen zásobník, v čase 47:15 bere Gabriel optiku bez sluneční clony, kterou následně nasazuje na zbraň s jiným předpažbím. V čase 47:19 je nakonec vidět, že pro tuto scénu byly použity dvě různé verze zbraně a dva různé zásobníky a hlavně, která je na začátku černá a na konci stříbrná. (Globus_Jirka)