Chlapec, ktorý sa stane kráľom

• Česko Chlapec, který se stane králem (viac)

Mladík Alex (Louis Ashbourne Serkis) je jedným z tých, na ktorých si každý dovoľuje. Jedného dňa však nájde bájny meč Excalibur a pod vedením legendárneho čarodejníka Merlina (Patrick Stewart) sa začne pripravovať na dráhu rytiera. Čaká ho náročná úloha odvrátiť stredovekú hrozbu a zastaviť zlo, ktoré by mohlo ohroziť aj súčasnosť. Najprv však bude musieť svojich školských nepriateľov premeniť na spojencov a stať sa niekým, o kom sa mu ani nesnívalo - vodcom, ktorý dokáže poraziť podlú čarodejnicu Morganu (Rebecca Fergusonová) a zachrániť svet. (TV JOJ)

ben666

Velmi příjemná záležitost. Tento dobrodružný film pro děti a mládež dokázal, že se to dá natočit bez trapnosti a dětinského humoru. Sem , tam napínavé a zábavné. Herci byli výborní a rád jsem se podíval na příběh o excalibru z druhé strany. Co mi trochu vadilo tak je stopáž ( kdyby se to o 20 min. zkrátilo nic by se nedělo) a málo Rebecci Ferguson . ()

BOURQUE

X-té filmové dielo, natočené na základe príbehu kráľa Artuša. A teraz v modernom prostredí, do ktorého sú prepašované staré idea dávnych čias. Spojenie minulosti so súčasnosťou podľa mňa nie je dostatočne kvalitná. Chýba k tomu šťava a hlavne serióznejšie scény. 120 minút pri zvolenej koncepcii je priveľa. P.S.: R. Ferguson celkom dobrá, ale na budúce by mala vybrať niečo lepšie. Osobné hodnotenie: 56% (*) ()

slunicko2

Když se naivita spolčí s hloupostí. 1)  Zlo ve filmu (Morgana) používá, věru, hodně hloupé bojové postupy, až si říkám, že tohle přece nemohou skousnout ani dětští diváci, jimž je film primárně určen. Zdálo se mi, jako by snímek vznikl někdy před sto lety, jak je naivní. Chvílemi jeho hloupost bučí, až uši zaléhají._____ 2)  Do očí bijící didaktičnost ve snaze přiblížit dětem anglické národní pověsti a očividná snaha o vychovávání diváka k rasové rozmanitosti rovněž kazí dojem._____ 3)  Na druhé straně jsem zaregistroval některé vtipné nápady. Nemohu rovněž popřít, že mě snímek chvílemi i docela dojal._____ 4)  Surrealistická závěrečná bitva je pak zážitkem zcela mimořádným._____ 5)  Zaujali mě dva přitažliví kluci. 24letý Angus Imrie (mladý Merlin) a 18letý Tom Taylor (Lance, rytíř Lancelot). Věk uvádím k roku natáčení (2018)._____ 6)  Dozvěděl jsem se velmi užitečné skutečnosti. Broučí krev, drcené zvířecí kosti a bobří moč jako ingredience, které ve svém souhrnu vytvoří koktejl neobyčejně síly k uzdravení organismu (lékařských zásahů pak netřeba), je objev hodný Nobelovy ceny._____ 7)  Trocha skepse ve mně přece jen zůstala. To víte, filmaři si vymýšlejí... A tak jsem se jal pilně googlovat a zjistil jsem, že opravdu třešňová limonáda se dobarvuje pomocí extraktu ze sušených rozdrcených těl oplodněných samiček Nopálovce karmínového a vanilkovou příchuť zmrzlině dodává kastoreum, což je výměšek análních pachových žláz bobrů, do něhož se přidává pro větší úspěch i bobří moč. Jak je to s kostní moučkou při obalování smaženého kuřete nevím, ale například moučka z lososích kostí je na trhu k mání._____ 8)  A tak přemýšlím, kde seženu dávku v popsaném složení. Lip Smackin´Chicken (U mlaskajícího kuřete) v Praze pobočku (zatím) nemají a Anglie je přece jen kapku z ruky. ()

pepo

Snazim sa na podobne filmy pozerat optikou cielovky (tentoraz cca 10 rocni chalani), takze je to v podstate celkom ok. Akurat nechapem, preco ma detsky film takmer 2 hodiny a su v nom dost temne pasaze a tak malo humoru. Najviac vsak prekvapilo zle remeslo. Reziser nevie vygradovat scenu, rakurzy kamery su volene velmi nevhodne, nema to spad a niektore kreativne rozhodnutia su uplne mimozne (Merlinove carovanie WTF). Herci takisto slabucki. To vsak decka zaujimat nemusi. 5/10 ()

lamps

Jestliže máte rádi artušovské legendy a chcete se o ně podělit s vašimi dětmi, Chlapec, který se stane králem by mohl být filmem pro vás. Ostatní varuji, neboť sice nejde o snímek nezvládnutý a bez nápadu, ale ty dvě hodiny jsou pro něj přesto zoufale moc a nemá v rukávu příliš atrakcí, jimiž by dějové díry dokázal plnohodnotně zalepit. Ono to ale asi jinak ani dopadnout nemohlo, co si budeme nalhávat. Recenze zde. ()

• Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 13 000 pracovních míst. (BMW12)