Losing Sight of Shore

USA / Austrália / Samoa / Veľká Británia, 2017, 92 min

POMO

Film vám umožní zúčastnit se s holkama jejich 9-měsíčního veslování pacifikem z Kalifornie do Austrálie (!). Dvě hoďky spánku/oddychu, dvě hoďky veslování, pořád dokola devět měsíců. Obdivuhodný výkon náročný jak fyzicky, tak - a to obzvlášť - psychicky. Bouře, ve kterých by šlo o život nezažijí, ani je při koupání nenapadnou žraloci, ale mentální zátěž kterou procházejí (zpovědi do kamer) jsou dostatečným motorem dokumentu, psychologicky zajímavou studií zdeprimovaného člověka v neobvyklé situaci. Obdivuhodné! ()

Marze

Původně jich bylo šest. Čtyři holky zvládli na malém člunu 8,446 mílí a nikým nepodporování strávili na moři 257 dní. Smějí se, pláčou, mají starosti, nikdy se nevzdávají. Žádný spánek, žádné jídlo, žádná voda, mořská nemoc. Okouzleni západem slunce, velrybami. Chybí jim rodina. Ptají se sami sebe na různé otázky. Mluví o důvodech proč si toto nebezpečí zvolili. Jejich inspirující odpověď je Losing Sight of Shore. Je vidět co jsou ženy všechno schopné udělat. Měsíce čelí bouřím, větrům, proudům, vedru a zimě. Mají krásné dny i ty hrozné. Někdy fouká jindy bezvětří. Já bych měl problémy to mentálně zvládnou bez nějaké silné motivace, třeba natočit dokument. Jsou to pozoruhodné ženy. ()