Tom10000

9. a předposlední díl 1.série. Dagger (Tandy) se naučila novou část svých schopností. Nejenže dokáže u lidí zjistit, jaké jsou jejich naděje, též jim je dokáže sebrat. Díky triku si už užila rozkoš krátce poté, co bohatému synkovi sebrala touhu po ženách. Brzy s pomocí "vydělaných" peněz vysvobodí z vězení Liama, svého nejlepšího kamaráda. Jenomže čím více se utápí Tandy ve svých schopnostech, tím více propadá zlu. Když ukázala svému kamarádovi místo, kde bydlí, málem při vstupu do jeho mysli chtěla (buď sobě, nebo jemu, není jasně vidět) zničit jejich vášeň pro společnou svatbu. Jedině Cloak alias Tyron dokáže, sice omylem, ale přesto, vkročit do její hlavy a pokus překazit. Když se za ním dívka vydá ve skutečném světě, dá mu pořádnou lekci. Sama se pokusí zničit jeho přítelkyni, ta ale projeví nadání v podobě vzdoru, jež Tandy překvapí. Tyron je nejprve málem vyhozen ze školy pro jeho agresivitu, a nyní po něm pátrá samotná policie. Inspektorka se setká s možným vrahem jejího přítele, jímž není nikdo jiný než zjizvený policista. 70 procent. ()

BaronMartin

Ach, předfinálová epizoda byla strašnou bolestí na sledování :D A to z jednoho jediného důvodu: všechny postavy (asi jen s výjimkou Tyrona) se totiž chovají jako naprostí nesympatičtí pitomci. Ať už Tyovo rodiče, kteří jsou na svého syna bez pořádného důvodu hnusní (a důvod, že o něj mají strach, ten fakt neberu :D), nebo třeba Tandy, která se mezi díly jen tak naučila krást lidem jejich sny a naděje a řekla si, že je to vlastně dost fajn, takže zde vezme sny Mině, tedy slečně, která se o ní postarala a pomohla jí k zjištění pravdy, a pokusí se vzít sny i svému bývalému příteli, kterého už dříve nechala tvrdnout v lochu. Jaký to skvělý charakter :D Do toho celou epizodu provází učitelské kecy pana kněze o hrdinství, které jsou brutálně zbytečné, mimořádně otravné a taky nedávají moc smysl, po chvíli jsem se totiž sám přistihl, že je naprosto ignoruju, protože když jsem se nad nimi snažil trochu přemýšlet, tak mě z toho rozbolela hlava :D Na závěr chci říct, jak brutálně moc mi vadí, jak nekompetentně je ten seriál v některých ohledech napsaný. Krásný příklad, O'Reillyová zde v baru zaútočí na Connorse, přičemž se ji pár okolních čumilů-policajtů pokusí zastavit. Když ale Connors útok opětuje, několikrát jí praští pěstí do obličeje a pak si do ní ještě kopne, všem je to najednou jedno a navíc ignorují to, že Connors O'Reillyové celkem nahlas říká o tom, jak se jí ho nepodařilo zastavit :D Jakoby, jestli mě něco na filmech a seriálech fakt štve, tak je to když si tvůrci myslí, že můžou nějaké momenty scénáristicky naprosto odfláknout a nikdo si toho nevšimne. Vlastně jediné, co tak trochu kvituju, je drama mezi Tyem a Tandy, i přes to, že je trošku uměle vyvolané. Well, snad finále bude lepší :D Hodnocení: 58% ()