MoiJe

Mile, ze aspon ich naturu sa snazili urobit nie-cierno-bielu a teda nie su vylozene kladnymi hrdinami hned zo zaciatku, ale niekedy to prehanaju a su z nich prachobycajni assholes. Komiksy a spol o nich nepoznam, takze zo superschopnosti som zatial rovnako zmatena ako oni. Uvidime, dufam sa to v najblizsich dieloch cele usmerni. // S E04 to pre mna asi bude konecna. Poznam zabavnejsie teenage vykecavacky. ()

liskam

Ale proč ne. Lidský přístup, nic netušící mladá dvojice které není nesympatická a pomaličku se rozvíjející příběh. Za mě prozatím dobrý... Uvidíme co přinese budoucnost. ()

Nevka

Musím souhlasit, že i přes pochybně vypadající trailer je to milé překvapení. Cloak je mi sympatičtější, než v ukázkách a Dagger je taky naprosto v pohodě. Tudíž nemám problém těm dvěma fandit (krom toho šňupání u Dagger, které mi opravdu nejede). Jsem zvědavý, jak to půjde dál, protože zatím se daří solidně pracovat se střihem, hudbou (která k tomu seriálu sedí, i když nemusí svým stylem padnout do noty každému) i tajemstvím kolem této dvojice, kterou budu rád dále objevovat - komiksovou verzi jsem ještě nečetl, takže se nechám specifičtějšími podrobnostmi překvapit. Rozhodně o několik tříd lepší než pilot Iron Fista. ()

Tom10000

1.díl 1.série. Dagger jako malá dívka chodila na balet, zatímco ejí otec pracoval u tajné organizace. Jednoho dne s ním jela domů, když nedaleko vybuchla ropná plošina. Jejího tátu to tolik rozhodilo, až se na mostě zřítil do vody. V podobnou chvíli Cloak, chudý kluk, kradl pro svého bratra z auta stereo. Když spolu prchali před policií, v dáli došlo k již zmíněné explozi. Proti jeho staršímu bratrovi stáli dva policisté, jeden z nich v šoku vystřelil a zabil ho. Když se Cloak vydal ho hledat, narazil na Dagger. Mezi jimi, když se dotkli, došlo k anomálii. Zatímco ona z ruky vyzářila světlo, on temnotu. Společně se zachránili, ale Dagger utekla pryč. V současnosti dívka krade, aby si vydělala, a to se svým milencem. Schválně nabaluje bohaté kluky, aby je omámila a sebrala jim vše, co mají a co je cenné. Cloak hraje basketbal, ale stává se agresivním, pokud ho někdo fauluje. Tímto si zadělal na menší problém u rodičů. Znovu se společně setkají na párty, kde ho Dagger o peněženku. Když ji dostihne, znovu mez nimi proběhne zázračné pouto. Dagger se ho ale moc bojí, a tak uteče. Udělala ale dobře? Krátce poté, když jde na bál s ukradenými lístky, a vrací se, ji přepadne ten kluk, jehož okradla. Díky svým schopnostem vytvoří světelný křišťál, s nímž ho nechtěně probodne u břicha a zabije. Cloak se zase něchtěně přemístí na střechu budovy, kde dříve pracoval otec Dagger. Tam najde i policistu, jenž mu kdysi dávno zabil bratra. Než by skoro zemřel, rychle se přemístí domů (...). 95 procent, slušný začátek. ()

BaronMartin

Jsem vlastně až překvapen, jak oproti Runaways působí pilot Cloak & Dagger mnohem dospěleji, zajímavěji a celkově prostě lépe. Hned na začátek chci říct, že mě hrozně překvapilo, jak dobře seriál pracuje s kamerou, s vizuálem a obecně si hraje třeba s nasvícením (když ve flashbacku dostávají postavy schopnosti, auto s Tandy je ozářeno světly kamionu, naopak Ty plave ve temnotě (foreshadowing na jejich získané schopnosti)). Taky mi to zatím přijde mnohem dospělejší v porovnání s Runaways, které taky obsahovaly nějaká dospělá témata, ale celé to bylo zaobalené v příběhu pro teenagery, tohle působí tisíckrát lépe (nevím, jestli to bylo tím, že jsem měl podobná očekávání, jako od Runaways, když se tam Ty s Tandy objevili, ale fakt jsem to čekal horší). Hlavní dvojka je zatím poměrně sympatická (i když si myslím, že Tyův herec občas až příliš často prostě blbě čumí :D), líbí se mi i soundtrack a využití externí hudby, flashbacky jsou poměrně fajn a přijde mi super nápad, že jak Ty, tak Tandy mají nějakou tragickou minulost, která je ale obalená ve společné záhadě a kterou budou muset vyřešit. Určitě to má své chyby - mně třeba přijde, že se Cloak a Dagger potkají strašně brzo a jejich schopnosti se projeví hrozně rychle; já bych třeba ocenil, kdyby se v této epizodě ještě vůbec nesetkali a mohly by se více budovat vedlejší postavy jako jsou rodiče hlavních postav; dále mi taky přijde, že Ty není doslova vůbec překvapený z toho, že se najednou dokáže teleportovat a přišlo mi taky trochu zvláštní, že seriál úplně skipnul jakékoliv vysvětlení, jak se polonahý Ty dostal z nějakého random místa, kam se omylem teleportoval, k sobě domů :D Jinak je to ale hrozně fajnově působící pilot. Hodnocení: 70% ()