Esá z pralesa

• Česko Esa z pralesa (viac)

Mauric vyzerá síce ako obyčajný tučniak, ale vo vnútri jeho hrude bije statočné srdce tigra. Veď bol vychovaný hrdou a silnou tigricou. Mauricovým snom je, stať sa najlepším bojovníkom kung-fu na svete. To však nebude vôbec ľahká úloha, pretože vyniká skôr neohrabanosťou a nemotornosťou, ale nedá sa mu odoprieť obrovská odhodlanosť a bojovnosť. So svojimi zvieracími priateľmi tvorí bandu známu ako Esá z pralesa, ktorá sa snaží udržiavať v džungli poriadok a spravodlivosť. Presne tak, ako to kedysi robila jeho matka tigrica. Na vedúce miesto v pralese si brúsi zuby zákerný žoldnier paviánov, koala Igor, ktorý nadovšetko miluje chaos a so svojou armádou hlúpych opíc, chce raz a navždy zničiť celú džungľu. Esá z pralesa sa neohrozene a nebojácne postavia tomuto zloduchovi na odpor, začína sa boj o prales. (Magic Box)

kyblik2

Príjemná francúzka animačka, ktorá neurazí dejom ani spracovaním. Pekné sympatické postavy, zápletka síce jednoduchá, ale keď vezmeme do úvahy, že je to hlavne pre deti, tak je to odpustené. Naozaj je v tejto rozprávke pár veľmi dobrých a neopozeraných gagov/scéniek. Slovenský dabing super, Peter Marcin je ideálny pre takéto záležitosti. Ak niekto čaká Dreamworks alebo Pixar tak nech si to ani nezapína. Toto je však vzhľadom na neznámeho režiséra veľmi dobrý pokus a rád si pozriem niečo ďalšie od tohoto tvorcu. ()

Potjoc

Někdy jsou díly jenom o zachraňování a dějově jdou jen dle hlavního děje, někdy ty díly jsou také prošpikované různými gagy a hláškami. Ve srovnání s jinými francouzskými kreslenými seriály posledních let, co nám vysílají ČT i kabelovky, tak tohle je jen taková jednorázová ochutnávka. ()

pichta

Slabšia rozprávka, sileny a divný dej, ktorý neukazuje ako funguje svet dzungle ale nejaky zvláštny svet, kde tucniak je trochu pribrzdeny ()

MilanM76

Príbeh slabý. Postavičky niektoré prepracované, iné veľmi jednoduché. Príbeh nepremyslený, prvoplánový, až uletený. Čo mi prekážalo: ** Aj voči negatívnym postavám je prejavovaný obdiv. ** Nenápadne sa tu stierajú hranice štandardných rodinných vzťahov a stereotypov. Tiger si adoptoval tučniaka – ok. Tučniak sa nemusel sa premaľovať na tigra, aby bol synom tigrice! :-D. Ale ako vnuk rybička v akváriu...tiež premaľovaná na tigra... a k dieťaťu sa dostanete tak, že vo vode nájdete vajíčko... Inak tam bolo aj pár vtipných momentov, tak 1 hviezdička. ()