A Gray State

Réžia:

Erik Nelson

David Crowley (a.z.)

Real Tom Hardy

"OPEN 'THE RISE' MOST RECENT VERSION" ------------ Dokument z produkcie slávneho Wernera Herzoga mapuje podivné a tajuplné okolnosti ohľadom vzniku a vývoja dystopického filmu The Rise, ktorého režisér David Crowley, jeho manželka a malá dcéra boli nájdení mŕtvi v ich dome na Vianoce. Teda, to som si aspoň myslel. V skutočnosti je to viac doku o Crowleym a jeho živote, je tu niekoľko záberov z natáčania filmu, pár viet o ňom, ako to celé vznikalo a prečo, ale inak je drvivá väčšina stopáže len Davidov osobný denník a rodinné zábery z osláv a podobné nezaujímavé prkotiny, ktoré vo výsledku viac menej nepodávajú žiadny situačný obraz. Celá táto záležitosť je úplným rajom pre konšpiračných teoretikov, ktorým zábery na Davidov usporiadaný život len hrajú do kariet, a priznám sa, mne sa to tiež vôbec nepozdáva. ()

PEZ

Dokument o aktivistovi, ktorý bol na ceste sa stať nádejným režisérom relatívne veľkého hollywoodkseho filmu, až kým ho nenašli mŕtveho v jeho dome spolu s jeho ženou a malou dcérou. Dokument sa snaží nájsť odpovede na otázky čo sa vlastne stalo a prečo. A síce nejaké náznaky film ukáže, bohužiaľ aj po dopozeraní ostáva celá udalosť záhadou. Je pravdepodobné, že niekomu v istom bode preplo a jednal skratovo. Náznaky psychickej nepohody tam už predtým boli a bohužiaľ zbrane mali po ruke neustále, nakoniec David Crowley bol bývalý vojak. ()