Žeňa a Boris prechádzajú bolestným rozvodom. Spolu ich drží už len posledný problém, predaj bytu, inak si obidvaja zariadili nový život po svojom. Žeňa si našla staršieho bohatého muža, Boris čaká dieťa s kolegyňou z práce. Ich dvanásťročný syn Aljoša je im skôr na obtiaž. Ani jeden z nich o neho nestojí, akoby im pripomínal vlastné zlyhanie. Neprejavujú mu náklonnosť, zdá sa, že toho nie sú ani schopní. Všetko sa zmení v tom momente, keď Aljoša zmizne. Náhly pocit prázdnoty doženie oboch rodičov k pátraniu nielen po vlastnom synovi, ale aj po koreňoch vlastného emocionálneho chladu. (Film Europe)

Jandecka

65 % Úmorně zdlouhavé a nenapínavé... Pointa tak moc rozhádaných rodičů, až ztratí své vlastní dítě, bez nějakých vedlejších větví příběhu, nepotřebuje přes 2 hodiny nicneříkajících rozhovorů a nadbytečných scén (např. divné záběry tlachání v jídelně). Příběh bídný, ztvárnění zajímavé, skvělá kamera, skvěle hrané, dobrá hudba. ()

90125

Kvalitne natočené kino, pričom prvá polovica filmu je rozohraná skvele. Cynickí, ľahostajní rodičia, nechcené dieťa, čistá depresia. Ale od druhej som čakal viac, väčšiu silu. Stále som čakal, kedy sa dozviem viac, čo cíti otec chlapca. Toto mi vo filme chýbalo. Citovo zdeformovaní, chladní ľudia bez empatie, milujúci len sami seba a svoje mobilné telefóny, tento film isto nie je len o Rusku. Ale naši krestania by boli radi, hlavne, že vznikol život. To, že chlapca rodičia nechcú, to nevadí. A možno je to o rusoch. Dôsledok frustrácie v akej krajine musia žiť. Chudáci. A potom matka nenávidí dcéru, dcéra nenávidí syna... "-Dcérenka a prídeš niekedy z Portugalska pozrieť do Moskvy ? -A čo by som tam robila ?" Leviathan ma vzal viac. 74 % ()

trasprd

Brilantní, velmi syrová a velmi hluboká obžaloba zmechanizované a odlidštěné konzumní společnosti. Rodiče nemilují děti, děti nemilují rodiče, partneři se odcizují, bratrské národy po sobě střílí z děl... Jak je ale u Zvjaginceva dobrým zvykem, je tu i světlý moment v podobě nezištných dobrovolníků a strohého komisaře, který se i za obtížných podmínek snaží co nejlépe dělat svou práci. Zrátka, není to lehký film, opět zde cítím lehký závan Dostojevského, ale to je to, co mám právě na Zvjagincevovi rád. ()

graytomcat

velmi dobre, medziludske vztahy, ktore su mrazivejsie ako zima v Rusku v 41 a platia vseobecne, ale staci vidiet raz za 5 rokov, aby sa nezvysila statistika samovrazd ()

Vampirosa

Film výborně znázorňuje absenci lásky, nenávist, chlad a bezútěšný života. Avšak při tak vysokém hodnocení jsem čekala něco víc, než jen smutný pocit nad životem, který někteří lidé jistě žijí. Chyběla mi nějaká dynamika příběhu. Zajímavé by bylo nějakou dobu aspoň pozorovat reakce hocha na nespory jeho rodičů. Bohužel mu bylo dáno málo prostoru a já se půl filmu kousala nudou, než jsme se přehoupli k pátrání. Neuzavřený konec je pro mě též neuspokojivý, ale ten ať už si přebere každý jak chce - můžeme se stále držet naděje nebo nad tím zlomit hůl. Příběh ve mě nic nezanechal a jestli je někdo rozhořčen nad mým neuspokojivým hodnocením, ať mi prosím tedy vysvětlí, co mi nejspíš uniklo - nebo prostě tohle jenom není můj šálek kávy, který bych dokázala ocenit. ()

stuj

Nuda. Manželé a dvanáctiletý synek. Manželé se chtějí rozvést, každý má už nového partnera. Synka ani jeden nechce. O tom je první hodina filmu. Synek se ztratí a manželé se s dobrovolníky účastní jeho hledání. O tom je druhá hodina filmu. A film pak končí. Díky bohu za možnost zrychleného přehrávání, jinak bych to nedal. ()

caj2014

Aký je rozdiel medzi milujúci a nemilovaný ??? !!! Film dá čas aj na premýšľanie - dosť času, aj pre pasívneho diváka. Žiadna zábava - poctivá dráma. 4 a 1/2* ()

ptady

Silný příběh. Aljoša je svědkem hádky jeho rodičů a pochopí, že hlavním problémem je on sám. Nikdo z nich ho po rozvodu nechce a je jim na obtíž. A tak se jim ztratí ze života. Kluka mi bylo fakt líto. Na škodu filmu bylo jen to, že se v půlce film dost zpomalil.. ()

43. César Awards - výsledky

43. César Awards - výsledky

03.03.2018

Předávání francouzských filmových cen César, letos v pořadí již čtyřicátých třetích, se konalo v pařížské koncertní síni Salle Pleyel, provázeli jím herečka Vanessa Paradis a komik Manu Payet.… (viac)

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

02.10.2017

Čtvrtý ročník přehlídky prestižních festivalových snímků Be2Can uvede premiérově držitele Zlaté palmy z Cannes, snímek Rubena Östlunda Čtverec, který festival zahájí, film IIdikó Enyedi O těle a duši… (viac)