V.I.P. vraždy

• Česko VIP vraždy
Česko, (2016–2018)

Soňa Norisová, Patrik Děrgel, Jiří Dvořák, Jan Révai, Miroslav Vladyka, Martin Myšička, Jiří Hána, Jana Stryková, Tomáš Měcháček, Jitka Sedláčková (viac)

Detektiv Beran se vrací po dvou měsících mimo službu zpět na oddělení vražd a hned první případ ho zavede do komplikované VIP společnosti. Vyšetřuje vraždu významného advokáta Grégra, který zastupoval bohaté a slavné klienty a na jehož smrti má zájem hned několik lidí. Beranovou hlavní podezřelou se stává Klaudie Wolfová, úspěšná a známá spisovatelka krimi románů, která má nejen motiv, ale její poslední kniha navíc znepokojivě připomíná detaily jak Grégrovy vraždy, tak i dalších následných zločinů. (TV Prima)

Herrydos

Přiznám se a nebudu sám že čekal sem trochu něco jiného. Ale dostalo se mi průměrné kriminálky která se snaží stavit na postavách hlavních hrdinů a jejich vztahů ovšem u mě to funguje jen u Norisové. Děrgel mě zatím moc nepřesvědčil. Uvidíme zdali další díly mě přinutí zvednout nebo ještě snížit hodnocení jsem zvědav. ()

Liya

Mně to přijde spíš jako odlehčená krimikomedie - tedy, není to úplně moc krimi a taky ne úplně komedie, ale taková nějaká snaha o to a není to zase tak strašné, jak to dle zdejšího hodnocení vypadá... je to spíš taková nadsázka - oddechovka při čem se nemusí moc přemýšlet :). Tak to bylo aspoň předpokládám autory myšleno a tak je docela irelevantní kritizovat že policejní postupy nejsou zrovna úplně reálné atd...asi ani nemají být. První díl teda byl dost slabý ale druhý už lepší. Docela mě baví vtipné momenty kterých tu není zas tak málo (zatím byla nejlepší scéna s Božetěchem Leskovcem :)). Ne že by se člověk za břicho popadal, ale úsměv to vyloudí :). A sem tam opravdu pěkné letecké záběry Prahy. Uvidíme, co bude dál :) ()

RenataD

Člověk se hodně nechá ovlivnit kritikou, proto se první díl nejprve nelíbil. Druhý díl byl ale nejen vtipný ale i napínavý. Byl i trochu smutný a hlavně mě vůbec nenapadlo, kdo by mohl být vrah. Znovu jsem se proto podívala na první díl a musím řídi, že tak hrozné to nebylo. Těším se na další díly. ()

Josie7 odpad!

naprosto o ničem, ani vteřina k uvěření, vysloveně mimo Děrgel - herec dobrý na divadle, ale před kamerou toporná loutka bez špetky chaizmatu ()

topol999

Bylo by dobré, odlišovat mezi sebou seriály, vím, že někoho to už prostě nebaví a rovnou hází odpad, já jsem tomu dal čas, a jedno vím jistě: za mě odpad nedám. 1) za Jana Révaie, 2) za hezkou Soňu (bez brýlí by byla ještě hezčí) a ta třetí za občasnou akci a pěknou chemii mezi vyšetřovateli a černou ovcí spisovatelkou. 2,5 *. Dnes mám dobrou náladu, tak tam cvaknu 3* :) ()

Zoltarek odpad!

Koukal jsem na dva díly, a musím poznamenat, že český pokus o serial Castle je vice či měně trapný. Nejen že jsou dialogy celkově dost povrchní, jak kdyby je někdo napsal na záchodě, ale navíc celkově je "příběh" pomalý a dosti povrchní. 0/10 (opravdu jeden z nejhorších seriálů co jsem kdy viděl. Možná i Ulice byla lepší.) ()

Ryorka odpad!

no tvorba českých seriálů a k tomu je nutno přičíst i pár filmů, to je jedna velká katastrofa. Proč i ten nejblbější americký seriál je uvěřitelný a proč ty české ani omylem. Ti, co tam trdlují před kamerou jsou tragičtí. Prostě jim nejde uvěřit ani pozdrav. V realném životě by prostě takhle nikdo nemluvil, nikdo se takhle nepřetvařoval. Scénář, kamera, režie na úrovni venezuelských telenovel. A herci samozřejmě taky. ()

ditri

V ramci zanru převzatého ze zahranicni to není uplne zle a svůj ucel to dozajista splni. Problém je extremne nevyrovnana hercka kvalita. Nekteri jsou bezvadni - jini desni. Napr chlapek z ustredni dvojice se svou proklamujici divadelni dikci by si zaslouzil předabovat. Napr. daberem Castla :-) , vsem ultra haterum kteri slintaji na Sagou (a znate i Mørcka?) jedna drobnost - bacha na to, podobne věci se v zahranici toci a vzhledem k tomu, ze je znate i vy, tak se docela dobře prodavaji do světa, takze to není uplne zle duplikovat osvedceny obchodni model. Ve filmarine je to praxe vic nez casta! Skoda jen tech hereckých vykonu. ()

adaben

Viděl jsem jen jeden díl, Patrik Děrgel působí jako zajímavý herec, ale jinak spíš zklamání. Ani komedie či nadsázka, o kterou se některé scény snaží, ani detektivka, prostě neujasnění žánru a ve výsledku je to nijaké. Do toho rušící reklamy, vrah jako podezřelý není vůbec pořádně představen a vlastně se s ním divák seznámí až při zatykání. detektivky prostě nelze točit jako ty jiné nekonečné studiové seriály, tam je zapotřebí dát si práci se žánrem. Škoda, že v titulcích jsou jako poradci uvedeni i skuteční kriminalisté. ()

DarkSikorski odpad!

Tohle je vysloveně sprostý obšleh jiného seriálu. Tady je rozdíl akorát v záměně pohlaví hlavních rolí. A vlastně i v jejich osobnostech. Z hlavní ženské postavy by se strachy podělal i Hannibal Lecter. A hlavní mužská postava? Mužská??? Brrr... ruce pryč od tohoto paskvilu! ()

Ceile

No, tak jsme zas vykradli všechny zahraniční krimi seriály (NCIS, Castle na zabití, Mentalista...) a dokonce jsme opsali i nějakou tu epizodu.... Shlédla jsem to, co taky jiného...oproti Ulici, Ordinaci a jiným to ještě bylo hodnotné...že ()

Lykos

Něco tak odporně nesympatického jako je Norisová se hned tak nevidí. Asi chlapi na to mají jiný názor, ale já jí měla dost hned po té trapné recitaci ve škole (ještě že zrušili nedělní chvilku poezie). Na tohle fakt koukat nelze, já vydržela 10 minut prvního dílu. ()

PanIncognito

Detektivka s dialogy bez logiky a minimem napětí... tato kombinace se samozřejmě neslučuje se zábavou. Ústřední dvojice seriál topí... k tomu nezajímavý příběh - k popsání stačí jen jedno slovo a tím je: "nuda". :-O ()

zuzam

Takový Castle na zabití po česku. Škoda, že velká část diváků nepochopila, že je to parodie,  pro pobavení je to naprosto O.K. Hlavní hrdinka má jméno po postavě z Monster high, je úspěšná spisovatelka, vzdělaná, bohatá, bývalá Miss, zná všechny celebrity a známé lidi a případy umí řešit líp než celá mordparta. Bavila mě camea různých celebrit a známých herců, různé odkazy a hlášky. ()

plachejD

Je vidět že už je u nás překriminalizováno, vydržel jsem dva díly, abych nesoudil hned po jednom dílu, zápletky nejsou špatné, ale z mého pohledu i zkušení herci v tomto seriálu vystupují toporně a zkrátka jim to nevěřím, ani obětem, ani vyšetřovatelům. Tohle nebude krimi seriál pro mně. Možná , kdyby se tak nespěchalo na nové a nové serilály a díly z krimi prostředí, bylo by víc času na to je propracovat ve všech směrech a dalo by se na to i lépe dívat. ()

Jan00 odpad!

Stupidní scénář s Klaudií, špatný výběr - obsazení detektiva Berana v seriálu se nehodí. Naproti tomu Révai se role zhostil s excelencí... ()

Marielka

Mně se tento seriál moc líbí, protože v něm nacházím přesně to, co hledám - zábavu, sympatické postavy a mile působící interakce těchto lidí. Také mi záleží na hercích, jejich schopnosti divákům věrohodně předložit svůj charakter, což jim stejně tak nechybí. Průměrnost některých případů a například absurditu hlavní zápletky 2. série ráda přehlédnu, protože kvalitu těchto bodů nepokládám za důležitou. Jediné, co mi však v opravdu větší míře mnohdy překáží, je každá druhá role, která se váže vždy na konkrétní případ, na jeden díl. U těchto herců s úšklebkem, sem tam s úsměvem, pozoruji jisté přehrávání. Jako u spousty českých seriálů nechápu zdejší hodnocení, a proto musím dát 5 hvězdiček. ()