Vyslanci v montérkách

všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny
Československo, 1964, 25 min

O práci našich montérů v Indii, Brazílii a Sýrii je zároveň i poutavým cestopisem přibližujícím specifika jednotlivých zemí. V Indii se českolovenskí montéři spolupodíleli na stavbě toho času největší metalurgické továrny v zemi. V blízkosti brazilského Sao Paulo zas pomáhali při stavbě cementárny. A v Sýrii ruku přiložili k stavbě rafinerie. (Doku CS)

Big Bear

Á zase jednou první. No nedivím se, tohle je dost raritka :-) Vyslanci v montérkách jsou celkem zajímavým dokumentem o našich montérech (spíše však vedoucích projektů), kteří v sedmdesátých letech pracovali na stavbách po celém Světě. Stavby se tenkrát dělali na klíč a vše bylo Made in Czechoslovakia. Podíváme se do Kalkaty v Indii, Brazílie a na stavbu rafinérie v Sýrii. Díky době natáčení dokument mapuje celkem značnou zaostalost (až na hodně americkou Brzazílii) jednotlivých oblastí, dech mi vyrazila hlavně stavba v Indii. Indové a Indky tam šplhají po vysokých žebřících vysoko do výše, lešení nikde a každá Indka na hlavě nese 10 cihel ! To by nedal ani náš Pepík :-). Je škoda, že dnes na tom dnes nejsme obchodně tak abychom mohli podobné stavby provádět jak v polovině sedmdesátých let... Hvězdu navíc dávám za příjemný komentář Rudolfa Pellara jehož hlas mám moc rád. * * * ()