Jussi Ketola (Tommi Korpela) se vrací do Finska ze Spojených států trpících Velkou hospodářskou krizí jen proto, aby čelil rostoucímu politickému neklidu. Jedné letní noci v roce 1930 nacionalističtí násilníci unesou Ketolu z jeho domova. Je bit a přinucen vydat se "Nekonečnou cestu" směrem k cizímu sovětskému Rusku, na které se zdá, že krutost nemá konce. Jeho jediným snem je vrátit se ke své rodině, ať už to bude stát jakoukoliv cenu. Naděje umírá poslední... Film je založený na pravdivých událostech. (Cheeter)

LucillaP

Po přečtení anotace jsem byla zvědavá, při sledování překvapená a po skončení nadšená. Pro mě se jednalo nejen o neznámá historická fakta, ale především o silný zážitek. Je pravda, že finské filmy se vyznačují dlouhými záběry, které někdy mohou vyvolat dojem nekonečna a nudy, ale v tomto případě se tak (dle mého) nestalo. Naopak neuspěchané pojetí pomohlo vystavět opravdu hutnou atmosféru, nemálo tomu napomohl i naprosto skvělý soundtrack. Herecky nemám co vytknout, Tommi Korpela mě přesvědčil. Pro mě ohromný zážitek, který mohu jen doporučit. (Viděno v rámci Severské filmové zimy 2018) ()

Mejkby

Zajímavý kousek z finsko-ruské historie. S Jussim se život rozhodně nemazal: Vrátil ses z Ameriky jo? Tak to seš komouš, mazej za svejma do Ruska! V Rusku: Najdi si tu ženu; Ale já mám svojí rodinu doma ve Finsku... Tady je tvůj úmrtní list, už rodinu nemáš a jestli je budeš kontaktovat, přinesu ti "další" úmrtní listy... Atmosféra se dala krájet. Akorát jak by řekl Nor "Bylo to takový pomalý". ()

72. Jussi Awards - výsledky

72. Jussi Awards - výsledky

24.03.2018

Již po dvaasedmdesáté byly oceněny nejlepší finské filmy za uplynulý rok. Nejlepším filmem je drama Nekonečná cesta, proměnilo šest nominací ze třinácti. Kromě nejlepšího filmu posbírala ceny za… (viac)