Sušenka

(festivalový názov)
  • Kanada Kookie
Krátkometrážny / Dráma / Horor
Kanada, 2016, 13 min

Děti by se neměly přecpávat sladkostmi a neměly by lhát. To ví přece každá správná máma. Některá dětem vynadá, jiná jim za trest koupí novou plechovku na sušenky, aby na její výchovnou lekci už v životě nezapomněly. (iShorts)

Allien.9

Perfektní práce s hororovými prvky, ne jen s hlasitou hudbou. Doporučuji sledovat za tmy a se sluchátky. Logika matky se sice rovná logice vítězů Darwinovy ceny, ale o to větší smůlu holčička má.;-) ()

SOLOM.

Jeden z těch lepších (leč i tak průměrných) kanadských krátkometrážních snímků, páč většina shortů z této země stojí za hovno. Tady máme malou žroutku sušenek, která nerespektuje pravidla, jenž nastavila její matka a tak dostane novou nádobu na své dobrůtky. Se zlovolným klaunským ksichtíkem. Jenže právě tohle „pohne její myslí“ poněkud jiným směrem, než chtěla matka a bude bubu bu…pro pětileté děcka…Prostřední pasáž jasně nejlepší a našla by se v ní s přivřením oka i jakžtakž slušná atmosféra… ()

• Film Sušenka byl inspirován děsivou nádobou na sušenky, kterou režisér našel v obchodě se starožitnostmi v kanadském Fenelon Falls Ontario. (ČSFD)
  • Film byl vymyšlen, napsán, sestříhán a upraven za pouhých šest týdnů. (ČSFD)