Stratený v džungli

• Česko Ztracen v džungli (viac)

Mladý muž chce na cestách po svete uniknúť rutinne a nude západoeurópskeho života. V bolívijskej metropole La Paz stretáva nových známych z rôznych kútov sveta a tajuplného sprievodcu. Ten ich vezme na expedíciu do neprebádaných miest amazonského pralesa s tým, že môžu nájsť neznámy indiánsky kmeň, úplne nedotknutú prírodu a možno aj náleziská zlata. Lenže uprostred divočiny sprievodca zmizne a skupina cestovateľov sa pri stroskotaní na divokej rieke rozpadne. Hlavný hrdina Yossi (Daniel Radcliffe) zostane sám uprostred nepriestupnej, nehostinnej a nebezpečnej džungle. Bez noža či inej zbrane, bez zásob a bez akéhokoľvek prístrešia... úplne sám. Má síce za sebou tri roky vojenskej služby, ale tie ho zďaleka nedokázali pripraviť na všetko, čo ho v dusnom juhoamerickom pralese čaká. Krásna príroda sa mení na zelené peklo a na nepriateľa plného útočných tvorov, jedovatých rastlín i hadov, odporného hmyzu a ohavných parazitov, aké si v stredoeurópskych pomeroch nedokážeme ani predstaviť. Džungľa má jasný odkaz: sem ľudia nepatria. (Bontonfilm SK)

Pokri

Príjemný pralesný survival s mnohými silnými momentmi. Síce sa dalo zatlačiť viac na pílu a ísť až na hranu, no tri hviezdičky by boli málo. Tento typ filmov mám veľmi rád a Jungle rozhodne nesklamal. ()

acrylic

Nevěděl jsem, jestli se v průběhu filmu přiklonit k ***/**** , závěr, který doprovázely fotky skutečných postav, co zažili tento příběh mě přiměl ke čtyřem hvězdám. I přesto se ale z tohoto příběhu dalo vytěžit víc, ale rozhodně tento snímek nenudil. ()

Mrsina

Ačkoliv tvář Daniela Radcliffa bude navždy spojována s postavou Harryho Pottera, je upřímně milé vidět, že nezůstal jen u téhle role a snaží se herecky prosadit i v jiných snímcích, zvlášť, když, jak je vidět, je ochoten pro roli a co nejlepší působení na diváka udělat své životní maximum. ()

Bogrant

Stopäťdesiate tretie filmové (pre tentokrát aj podľa reálu) stratenie sa niekoho niekde, s tými istými bolesťami, nástrahami života, halucináciami, rôznymi potvorami a vôľou žiť. Podmanivé po vizuálnej stránke, obstojné vo zvyšku, no celkovo vlastne obyčajné survival predstavenie a zbytočne naťahované. Bear Grylls by to celé zmákol za jednu epizódu a ešte sa pri tom aj usmieval. Ani snaživý Radcliffe tentokrát nič extra prvotriedne nevyčaroval, hoci po Potterovi zrejme to najzaujímavejšie od neho. ()

camomilla

Neni to zase buhvijaky film, ale ta finalni scena je pro me tak silna, ze sem hazu ctyri hvezdy. Navic tohle je snad prvni film, kdy mi Daniel neproblikaval jako Harry Potter, ale celou dobu jsem se na nej divala jako na Yossiho. ()

Chicharron

Příběh podle skutečné události o "pravěku" backpackingu", který už dnešní turista nemá šanci zažít v takovéto ryzí podobě, protože "civilizace" je v už v podstatě všude, ale i dnes se najdou blbouni, kteří se dokážou ztratit v Beskydech, natož někde v Brazílii... Daniel Radcliffe mně tady vcelku překvapil, protože od dob Harryho Pottera mu nemůžu přijít na chuť, ale něco na tom týpkovi je a jako herec má talent... Thomas Kretchsmann je zde v nepříliš pozitivní roli, ale tak nějak sem se svou vizáží dobrodruha patří. Film mě hodně dostal, protože jsem toho sám dost sjezdil, zažil různé věci, ale takový survival jako hlavní hrdina bych fakt zažít nechtěl. Poměrně nízké hodnocení zde nechápu, film si zaslouží víc pokud se oprostíte od předsudků "další Harry Potter",  určitě se k němu ještě někdy vrátím. ()

princeznaaur

Jediný, co je na tomto filmu atraktivní je krajina. Jen nechápu naivitu těchto "dobrodruhů" jak mohli v této drsné krajině přežít jen den, přisuzovala bych to špatnému scénáři ( Nepochopitelné, že i když měli zapalovač, oheň si nerozdělali, obuv neosušili, pláštěnky nasazovali až za prudkého lijáku a jiné scény, které jaksi nezapadali do přirozeného chování člověka) ()

NIVELIOS

Fráze ,,podle skutečné události" je dle mého skutečně jen marketingový tah produkce... Více by tomu slušel titul ,,Inspirováno příběhy lidí"... Tak či onak, se jedná o slabší průměr ve svém žánru se spoustou nelogických nesmyslů, kterými nechci spoilerovat... Co mě naopak pozitivně překvapilo bylo to, že Radcliffe zahrál vcelku obstojně a nebýt jeho, důstojnýho výkonu, tak dám 2* bez mrknutí oka... ()

Cuffini

No ty píšťalo, tři homo přehřátos se rozhodli jít v džínách na super dobrodrůžo s neznámým Dandým do džungle, aby se mohli tupě u táboračku podivit, že je tam taky může něco sežrat, nebo že nebudou večeřet hovězí líčka na červeném víně a že ani žádné creme brulee se konat nebude. Zlatý hřeb filmu byl ten, sjet super řeku na párátkách, na kterou se jen tak někdo neodváží, protože to je přece ízy, vo čo gou, nebudeme Hery a pořádně to rozmáznem, vždyť to bude podobný jako když si napustiš vanu, kámo. Všem hrdinům jsem přála smrt pokud možno po dehydrataci organizmu po x hodinovým znásilňování od mladých šimpanzů, goril a dalších džangl pašíků, co by je unesli do své jeskyňky a přivázali by si je liánama k banánovníku po bravurním wild tutorialu jak se dělá dračí uzel. Kdyby Daniel víc myslel, měl si přibalit neviditelný plášť a nemusel si v noci svítit na šustící bambus. Doufám, že mladé holky si jeho konečnou postavu nevzaly jako příklad coolnosti, jinak tu máme další vlnu anorexie... ()

Priaxxa

Je mi úplně jedno, co kdo říká, pro mě byl Jungle jeden z nejlepších výkonů Daniela Radcliffa. Pro mě se z role HP vymanil už dávno i v jiných projektech. Ale v Junglu mě opravdu dostal, vytvořila jsem si během sledování k Yossimu vztah, chtěla jsem, aby přežil, měla jsem o něho opravdu strach a vůbec. Vtáhla mě celá ta atmosféra a bez uzardění se přiznám, že jsem měla párkrát fakt na krajíčku a šeptala jsem: Yossi, dělej, to zvládneš. Možná to někomu přijde směšné, ale tohle se mi často nestává, a byť jsem stále plná emocí, hodnotím prostě 5* a jinak nemůžu - za velice silný, subjektivní prožitek z filmu a pro mě naprosto skvělý herecký výkon DR. ()

Alagaesie

Hele Radcliffe – bez dřeva v hnátě a živej. Landscape skvělej. Tím se mi připomněl zmiňovaný Švýcarák. Jel do Vegas – no bezva. Co si, kurva, šlehli?! Chápu to správně, že to celý má bejt zkouška přežití? V La paz bezva masky. Josi vypadal odhodlaně ale zbytek jeho compañeros mu nějak nevěřil - no, já se nedivim. Nejhorší je, že Karl neměl pravdu. Tušim, že tranzistorová knížečka moc nezmůže. Ale co když, žejo? Všude zeleno – to se mi líbí. Jo člověk je velká blbá vopice, co se sere, kam nemá. Opracování dřeva mačetou hezký. Měli spolupracovat a oni se dělili – hlava mi to nebrala, ale v rámci „survivalu“… Budiž. Vlastně mám pocit, že Radcliffe si vybírá zajímavé projekty. Strašně mě bavil banjo podkres. Zajímalo by mě, jak točili ty peřeje. Josimu začínají galeje a začínají ho obklopovat zajímavé věci. Realita je kurva, čéče. Ha podívejme, kámoš… Inu prostředí udělá svý. Tomu blbovi nedošlo, že ho nic nechrání, co? „Kill lor be killed.“ Jedno se Radcliffovi upřít nedá – umí chodit ve sračkách. Oceňuji, že se leckdy dokázal ovládnout. Nechápu, proč neskočil do klidný(!) řeky, aby se umyl. Stejně jako mnozí říkám, že k Revenantovi má tahle zajímavá survivalovka daleko. Ne sice tak, jako tučňák patagonský k Antóniu Guterresovi (2017), ale pořád dost. Přesto to byl velmi silný příběh. ()

AlexPol

Bez Daniela by to nemělo žádný smysl, opět útočí jeho skvělé charisma, který film posouvá kupředu. Ovšem opět je to žánr, který jsem viděl už 1000x. ()

Kyberswat

byl jsem podle komentaru skeptický, ale bylo to super! byla to zábava, jízda, napětí, byly tam prima chvíle, a bylo to obrazově velmi dobré. na kino ideální film. DOPORUČUJI 85% ()

Mishi

Ďalší z filmov vzniknutých podľa skutočných udalosti , príbeh životom napísaný . Dejovo - udalosti okolo trojice mladých ľudí ( Marcus, Yossi, Kevin ), ktorí sa vrhnú do neznámeho dobrodružstva a to za výpravou za indiánskym kmeňom v Bolívii, niečo na štýl Stratené mesto Z. Daniel Radcliffe v ďalšej role, ktorú zvládol bravúrne ( a to som ho nevidela ako Harryho Pottera), priam fantasticky, po psychickej a fyzickej stránke . Vo filme vidíte snáď všetky nástrahy divočiny, zvuky, zver, príroda , niečo ako v śtýle Survivor, Worst Scenario, nutnosť získania stravy, vody,.. . Prekvapivé :) ()

Ocicak

Generace Harryho Pottera dostává tvrdou lekci reality z divočiny. Výborně ztvárněný mentální obraz boje s přírodou v kombinaci s tím co známe s pořadů Bear Gryllse avšak jsem očekával lépe zvládnutou situaci přečkávání noci na ,,zemi,, a v dešti nebo odehnání asi leoparda jednou provždy trochou ohně, tradiční konflikt ve skupině, tu byl výběr nechutných avšak opravdových extrémů říznutý trochou snílkovstvím. Postava Karla jde do hloubky a vsak je mylná. Hudba není na obtíž lemuje příběh a příliš se nevnucuje. Jako odkaz skutečné události si zaslouží respekt ale z džungle se dá vytáhnout ještě větší syrovost... ()

Uja5

Překvapivě moc dobrý s naprosto parádní atmosférou! Všechno v tomto filmu stojí a padá s tím, jaký výkone podá Daniel Radcliffe a tomu se v sólo scénách daří! :) 4* ()