Jak si nepodělat život

• angličtina How Not to Screw Up Your Life (festivalový názov)
Dráma / Komédia / Psychologický
Česko, 2019, 5 h 20 min (Minutáž: 74–84 min)

Ondřej Vetchý, Eva Hacurová, Tereza Brodská, Miroslav Krobot, Eliška Křenková, Marika Šoposká, Vít Gajdoš, Jan Jankovský, Petr Motloch, Radek Bruna (viac)

Učitelka základní školy s mindrákem ze své nadváhy, bankovní úřednice, které se najednou objeví podivný ekzém kolem očí, stárnoucí majitel nonstop lahůdek v nešťastném manželství, osamělý muž žijící v lesích a cizích chatách… můžou přežívat dál se svým problémem, skrývat ho a neřešit. Anebo se s ním porvou a za cenu šrámů a ran si svůj život opraví k lepšímu. Autorka cyklu Tereza Kopáčová představí příběhy, se kterými se můžou diváci jednoduše ztotožnit. (Česká televize)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (4)

Až budou krávy lítat (2019) (E01)

Příjemné televizní drama, které se svého žánru drží zuby nehty a jen tak se ho jen okrajově nedotýká, jako je to dneska zvykem. Hodně trpký souboj s předsudky, posměšky a nelehkými bizarnostmi života, se kterými se potýkáme my všichni, co nemáme úplně ideální život. Ten totiž ti obyčejní z nás budou žít teprve tehdy, až budou krávy lítat. ()

Nonstop lahůdky (2019) (E02)

Na pořád stejný sterilní výraz Elišky Křenkové už jsem si vybudouval poměrnou averzi, ale konečně jsem narazil na dílo, kde jsem jí od dob Rafťáků přišel na chuť. Největším bonusem celého TV filmu je tramvaj č. 18, se kterou se skoro denně dostávám do školy a z ní. A tak bylo úsměvné sledovat, co se v těch prostorách, co sleduju zpoza okna mojí šaliny, může všechno stát. ()

Můj bezvadnej život (2019) (E03)

Nejslabší část celého cyklu mě neiritovala ani tak Terezou Brodskou, u které naprosto chápu, že se nikdy neprosadila ničím větším než sra*koidní Ulicí, jako spíše tématem, které se snaží zobrazit. Chápu, že tato hoďka a 1/2 může oslovit matky s obdobným syndromem vyhoření v úkolu hlavy rodiny, širší cílovku už ale nejspíš bavit nebude. A do té spadám právě já. ()

Beze stopy (2019) (E04)

Ondra Vetchý je zatracená jistota, pochmurná atmosféra neznámých českých lesů v předvánočním čase další a drsný příběh komplikovaných vztahů bez jakéhokoli náznaku na happyend už je jen třešničkou na dortu. Semtam to chce drama, které doopravdy skončí tak krutě, jak je celou dobu konstruováno. Právě taková podívaná nám ukáže, jak těžké je v některých situacích třeba i to, jak si nepos*at život. ()