Jak si nepodělat život

• angličtina How Not to Screw Up Your Life (festivalový názov)
Dráma / Komédia / Psychologický
Česko, 2019, 5 h 20 min (Minutáž: 74–84 min)

Ondřej Vetchý, Eva Hacurová, Tereza Brodská, Miroslav Krobot, Eliška Křenková, Marika Šoposká, Vít Gajdoš, Jan Jankovský, Petr Motloch, Radek Bruna (viac)

Učitelka základní školy s mindrákem ze své nadváhy, bankovní úřednice, které se najednou objeví podivný ekzém kolem očí, stárnoucí majitel nonstop lahůdek v nešťastném manželství, osamělý muž žijící v lesích a cizích chatách… můžou přežívat dál se svým problémem, skrývat ho a neřešit. Anebo se s ním porvou a za cenu šrámů a ran si svůj život opraví k lepšímu. Autorka cyklu Tereza Kopáčová představí příběhy, se kterými se můžou diváci jednoduše ztotožnit. (Česká televize)

Recenzie používateľa ostravak30 k tomuto seriálu (5)

Jak si nepodělat život (2019)

První díl bych řadil na první místo, poslední na druhé a zbytek podle toho, jak byly uvedeny za sebou. Nejslabší byl třetí, uplakaný díl, jinak se mi ale celá série líbila. Každý díl byl úplně jiný. Viděli jsme trochu psychologie, trochu dramatu, ale i humoru. S výbornými herci a příběhy, nad kterými se divák mohl zamyslet i s ohledem na svůj život, mě příběhy bavily a nenudil jsem se. A obě důležité poslání série naplnila. ()

Až budou krávy lítat (2019) (E01)

Tak první díl mě naprosto dostal. Byl vtipný, Eva Hacurová je krásná baculka, ale nesmírně sympatická a talentovaná. Sama o sobě působí komediálně. A to rozuzlení bylo docela poetické. Líbilo se mi zobrazení současného školství a mechanismů, které v něm fungují. Líbilo se mi, jak byl zobrazen pohled na tlustou, přestože společnost obecně tloustne a líbilo se mi celkem jasné vysvětlení široké veřejnosti, co je to burleska. Zapojení s pořadem Krause, který se navíc vysílá už na jiné stanici hodnotím velmi vysoko. Obsazení bylo skvělé, scénář taky, Sabina Remundová válela. Určitě se rád podívám znovu. ()

Nonstop lahůdky (2019) (E02)

Výborné obsazení - M. Krobot a E. Křenková mě hned lákali k tomuto dílu. Druhý díl je trochu méně vtipnější a má méně duchaplnější vyvrcholení než úvodní epizoda, a opakující se scéna s revizorem i útěky před ním jsou trochu nesmyslné, ale jinak se mi celý díl líbil. Povedl se scénář i hudba. A tak jen za tři hvězdy, kvůli výše uvedeným důvodům, ostatně mám pocit, že první díl trochu nasadil laťku. ()

Můj bezvadnej život (2019) (E03)

První dva díly byly výborné, ale hlavně - komediální. Tří epizodní film je ale spíše žalozpěvem na dnešní uspěchaný život, ve kterém je čas akorát tak umýt nádobí, ale rozhodně ne budovat vztahy a věnovat více pozornosti lásce po mnoha letech manželství. Více asi dojme nebo zaujme ženy středního věku a možná i muže, kteří mají s manželstvím velké zkušenosti a jsem si jistý, že se v mnoha ohledech poznají. A také bych se nedivil, kdyby je tento film donutil k zamyšlení. Nejen nad svým životem, ale i nad manželstvím. Třeba. V tomto ohledu je film jistě důležitý a k poučení vhodný. Ale ztratilo se to, co naopak dominovalo v prvních dvou filmech - humor. Tereza Brodská je výborná, ostatní role mě až tak zajímavé nepřišly, hlavně ty dětské. A pak už je na každém, má-li rád spíše ty komediální záležitosti, anebo ty ze života, ale ne brané s humorem, ale vážně. Já beru tu první možnost a tak se přikláním k tomu, že tohle dílko bylo za mě méně stravitelnější než první dva počiny. ()

Beze stopy (2019) (E04)

Ondřej Vetchý a okouzlující Marika Šopovská a velice zajímavý a napínavý snímek. Klidně bych snesl i víc. Skvělý scénář, dobrá kamera a vynikající herecké výkony řadí tohle dílo - podle mého subjektivního názoru, na druhé místo z uvedených čtyř. Nemůžu si pomoct, ale nejvíc mě zaujalo Až budou krávy lítat. Tenhle příběh měl ale přeci jen jednu věc, kterou neměl ani jeden z předchozích tří. A tou je překvapivé vypointování, kterého asi jen málokoho nechalo chladným. ()