Jak si nepodělat život

• angličtina How Not to Screw Up Your Life (festivalový názov)
Dráma / Komédia / Psychologický
Česko, 2019, 5 h 20 min (Minutáž: 74–84 min)

Ondřej Vetchý, Eva Hacurová, Tereza Brodská, Miroslav Krobot, Eliška Křenková, Marika Šoposká, Vít Gajdoš, Jan Jankovský, Petr Motloch, Radek Bruna (viac)

Učitelka základní školy s mindrákem ze své nadváhy, bankovní úřednice, které se najednou objeví podivný ekzém kolem očí, stárnoucí majitel nonstop lahůdek v nešťastném manželství, osamělý muž žijící v lesích a cizích chatách… můžou přežívat dál se svým problémem, skrývat ho a neřešit. Anebo se s ním porvou a za cenu šrámů a ran si svůj život opraví k lepšímu. Autorka cyklu Tereza Kopáčová představí příběhy, se kterými se můžou diváci jednoduše ztotožnit. (Česká televize)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (5)

Jak si nepodělat život (2019)

Po všech čtyřech příbězích se mé výsledné hodnocení ustálilo na třech hvězdičkách a určitě odpovídá pocitům, které ve mně cyklus zanechal. Kromě posledního dílu, který mě pouze vytočil, jsem se pokaždé slušně pobavil a všechna svá pro a proti jsem popsal u jednotlivých epizod. ()

Až budou krávy lítat (2019) (E01)

S hlavní hrdinkou jsem neměl problém, prostorově náročnější ženy mi, na rozdíl od křemíkem, botoxem a kolagenem opakovaně vylepšovaných obludek, nikdy nevadily, potěšilo mě, že se tvůrcům podařilo naředit dramatický děj dobrým humorem, a málem z toho byly i čtyři kousky. V některých dialozích to ale falešně skřípalo, některé postavy byly zaškatulkované takovým způsobem, až mi to bylo směšné, takže jsem nakonec zůstal u lepší trojky. 3*+ ()

Nonstop lahůdky (2019) (E02)

To, že hrál Miroslav Krobot bručouna mě neudivilo, zato mě překvapilo, že na nikoho neřval. V určitých pasážích se mi Lahůdky hodně líbily, v některých momentech byly na pěst, hlavně obsah části dialogů vyzníval podivně. Neměl jsem sice pocit (jako v prvním příběhu), že herci pouze hrají, víc jsem celému příběhu věřil, přesto se mi líbil o něco míň. 3*- ()

Můj bezvadnej život (2019) (E03)

Tohle byla zatím nejlepší část Nepodělaného života. Asi se mi tak líbila hlavně proto, že se mi zdála být úplně reálná, o podobných situacích se lidi v běžném životě často baví a Tereza Brodská to pěkně povýšila perfektním výkonem. Nebýt až příliš přetaženého optimismu v závěru, hodnotil bych plnou palbou, protože jsem se dobře bavil. ()

Beze stopy (2019) (E04)

To mám asi za to, že jsem předchozí díl pochválil.Tentokrát nechám úplně stranou provedení i herecké výkony, tím, co mě nepěkně vytočilo, byl příběh. Předpokládám, že jsem měl soucítit s hlavním "hrdinou" Karlem, který si nese určité životní trauma, a proto naprosto férově a nezávadně narušuje cizí soukromí a vlastně ani nekrade (co je to jedna konzerva nebo trocha rýže, že jo?). No, u mě Karel nezabodoval, a když se k němu přidal oranžový cikán, šla moje nálada do kopru. Tvůrcům ale ani tohle nebylo dost, zahustili příběh dalšími postavami a dostali ze mě celé dvě hvězdičky. První je za to, jak si zloděj potrpěl na morální zásady a druhá za šťastný závěr. ()