Mlha

• USA The Mist

Obyvatelé vesnice v Maine jsou uvězněni záhadnou mlhou. Zjistí, že ukrývá děsivá stvoření. (Netflix)

Hedy odpad!

Režisér řekl: "Budiž nádor". Tak se tedy stalo. Steven King doma zvrací. Proč? Protože jeho dílo plné monster za které by se nestydělo ani nejzvrácenější hentai se proměnilo v mdlou párty kde se rozbil přístroj na tvorbu mlhy. Neděje se tam absolutně nic. Čas od času tam někdo umře v mlze a lidi se tam chovají jako hovada to je vše. Řeší se zde píčoviny toho největšího kalibru. Vždy v jiné lokaci. Jednou v obchodním domě kde všichni nenávidí matku a její dceru která hraje stejným způsobem jako prkno. Jednou zase všichni nesnášejí babku v kostele protože babka má ráda pavouka (babka hraje také jako prkno). A pak se tam občas mihne otec který cestuje do obchodního domu s feťačkou, negrem a buzíkem. Mezitím se tvůrci v každé lokaci snaží o rádoby drama které vypadá ještě hůř než romantická potyčka v turecké telenovele. Postavy v seriálu jsou tak nechutně apatické a hnusně nesympatické, až se zdá že jde jen o nějaké rozhýbané figuríny s mimikou sexuálních panen. Složení hlavních postav z prkenné blondýnky, zženštilého řiťopicha, sklerotického negra, obyčejnou feťačkou z ulice, tlustého negra co se stará o to aby měl dost jídla pro sebe a své břicho a dalších postav jakoby vystřižených z největší spodiny společnosti nutilo můj žaludek dělat kotrmelce stojky a další gymnastické triky. Zkrátka plejáda těch nejubožejších kokotů které rejža sehnal. Můj limit je u čísla šest. Má odvaha a zdravý nesahají tak daleko abych mohl snést další čtyři díly. Seriálový super odpad. ()

CrazymanM

Opět nepříliš povedená adaptace Kingova díla,netvrdím,že se na to nedalo koukat,ale bylo to dosti průměrné,předvídatelné ,chvílemi hodně stupidní,řadím to na úroveň Under the Dome,které už mě ke konci vyloženě sralo,tak doufám,že tohle snad ani nebude nijak pokračovat! ()

Taron

Není to vůbec tak špatný, jak hlásá hodnocení. Bohužel nic moc začátek, ale nakonec to chytne dobrou linku... Škoda, že si tvůrci takovýchto seriálů nepohlídají ty první epizody... Hodnotím 70 %... Hvězdička navíc, protože je seriál těžce podhodnecenej... ()

J.Mayen

Takže v rychlosti, pokud chcete hodnotit 3 hvězdičkami a výš, tak si pusťte trailler. Pokud odpadem a zbytkem, tak se podívejte na celou sérii. PS: Ta schizofrenní baba mě tam opravdu neuvěřitelně srala. ()

v0jt1s3k

Filmová mlha nebyla to pravé ořechové, ale toto je fakt síla, nesympatické postavy, hloupé dějové zvraty a události. Uvidím, co konec série, ale každý díl skoro fyzicky bolí :) ()

Smashed

Horůrkovej seriál, to je moje. Tohle teda nebylo zase až tak strašidelný, ale bavil mě děj, postavy a jejich přiblblý příběhy. ()

Fritaaa

Ten seriál je strašně nesourodý. V jedné epizodě můžeme vidět naprosto dementní a účelové scény a chování postav a zároveň skvěle natočené pasáže, které diváky spolehlivě zasadí do sedačky. Očividně každou epizodu psalo několik scénáristů a to je největší problém tohoto seriálu. Rovněž bych si přál jiné obsazení, protože dvě hlavní postavy, matka a otec Alex, jdou brutálně nesympatické, a v případě matky až ošklivé jako cesta do práce. Co na tom, že někdy je seriál pohlcující, když se zakládá na nesourodém, nelogickém a účelovém psaní, které vrcholí naprostou nesmyslností scén, příběhu a nesmyslným chováním hlavních postav. ()

kotrlak

Je to neuvěřitelný, ale dokoukal jsem celou sérii týhle slátaniny. Zezačátku asi kvůli nádherný mimozemský alience A.Sutherland, pak už jen zabíjením odpoledních časových prodlev. Děsivá F.Conroy, která mě neskutečně iritovala, rozuměj - prostě srala v 'Six Feet Under' nezklamala ani tady. Děj nemá moc logiku, nečetl jsem předlohu, ale už dlouho si myslím že King je jeblej a podle toho vypadá jeho tvorba... ()

Carlito1

Hele, jako první se musí říct, že tenhle seriál se sice jmenuje Mlha a považuje se za adaptaci, ale v reálu je pouze nápadem povídky Mlha lehounce inspirován. Nějaké náznaky z povídky tam jsou, není to moc, ale jsou. Musím ale uznat, že seriál to rozhodně špatný není. Jen je hodně smutný, že seriál začne být fakt dobrý poslední 2, možná 2 a půl epizody. Má to konec, u kterého jde poznat, že to je na motivy povídky Stephena Kinga a bohužel, konec to má otevřený, protože Netflix asi čekal, že si to na sebe zvládne vydělat. Bohužel opak je pravdou a konec si musíme jen domyslet, protože v žádných povídkách od Pana Kinga se ho nedozvíme. ()

PanIncognito

Líbí se mi atmosféra tohoto díla. I charaktery postav jsou originální (i když nejraději mám Frances Conroy). Avšak zbytek je diskutabilní. Efekty mohou být lepší, chybí zde očekávané psychlogické napětí a především výkony některých herců nejsou příliš přesvědčivé. Spokojit se s tímto počinem lze, avšak ohromující (dle mého původního očekávání) seriál není... :-| ()

Rathe

Já tedy musím říct, že mě se tento seriál líbil a dost mě pohltil. Neviděl jsem film Mlha a ani jsem nečetl povídku Stephena Kinga, ale podle toho, co jsem si procházel různé diskuze, si myslím, že seriál si chtěl vzít hlavně námět a proto si pak dotvářel ostatní scény, prostředí a charaktery. Příběh sám o sobě jsem si zamiloval a líbilo se mi, jak příroda bojovala s člověkem. Nicméně je pravda, že většinu hereckého obsazení jsem neměl rád, ba dokonce některé postavy jsem vyloženě nesnášel. Chápu, že Adrian byl později v celém ději velmi důležitý, ale nemohl jsem vystát, jak autoři přímo nuceně narvali do příběhu pansexualitu, homosexualitu a homofobii. Celkově to obsazení teenagrů jsem prostě nemohl vydejchat. Postavu poselkyně s představitelkou Frances Conroy jsem ze začátku naprosto zbožňoval. Ale postupem času se z ní vyklubala naprosto hloupá postava, která si myslela, že je sám Ježíš. Chápu, že seriál se nemohl držet slovo od slova Kingova příběhu, jelikož prostě se očekává, že nahodí chyták na další sérii a podařilo se to. Chtěl bych, aby seriál dostal možnost natočit další sérii. ()

Aceboris

Podľa mňa v celku slušne spracovaná " Kingovka " Súhlasím, že obsadenie je totálne zle, ti herci stoja za starú bellu, ale dejovo to bolo veľmi dobre. Pokiaľ sa dokážete stotožniť s tým , že tam bude málo " lakacích " scén , žiadne prevratné špeciálne efekty, tak Vám to bude stačí tak ako mne. Určite nesúhlasím , že to je slabé , potenciál to má aj na ďalšie série , ktoré žiaľ nebudú, čo je podľa mňa veľká škoda . Sem tam by mohli dať šancu aj niečomu čo nie je Blockbuster. 10 dielov je sakra málo. Čo by som ja určite zmenil je niekoľko hercov čo mi maximálne boli nesympatický. Russell Posner alias Adrián, tak ten prekonal všetko čo som doteraz videl . Teplý , zvrhlý, nesympatický, klamár. Ďalšia, Gus Birney alias Alex , čisté nešťastie, stelesnený smútok , chodiaca katastrofa. Takto by sa dalo pokračovať rad radom. Fakt je ten , že samotný herci ubrali na kvalite seriálu desiatky percent. U mňa aj tak za 6/10 ()

Evanlyn

Takhle dala bych i 3 hvězdy protože je to takovej průměr. Ta záhada mi nevadí. Ale to kolik kototin se tam stane a nese z minulosti. A ten vztah matky a dcery a furt objímání a tohle prostě nejde. Mimo obchoďáku to bylo celkem zajímavý. Ale za mě moc kravin zpletenych dohromady. A ten bum na konci že ji znásilnil její gay bff což jsem trochu čekala a že ta holka a Jay jsou sourozenci. Ne ne ne. Tohle už bylo moc kravin dohromady. ()

Stanislaff

Kniha byla fajn a film s T. Jane se mi taky dost líbil. Tohle mě štvalo, ale dokoukal jsem všechny epizody, abych zjistil, že je to fakt vopičárna. Asi jsem filmový masochista. A nejvíc mě dožrala ta babizna, která opustila Delfskou věštírnu a teď votravuje, kde může. Úplně mě dorazila větou, že je nádherné ztratit někoho milovaného. No, to bych ji zabil a měl z toho dobrý pocit. ()