Sai Gau (Max Zhang) je zbrklý policista, který při jednom zátahu s parťákem A-dem zabaví pašované zlaté cihly. Když jdou po podezřelém Chengovi (Shawn Yue), A-de je unesen a Sai Gau se pouští po jeho stopách. Při vyšetřování zjistí, že Cheng se snaží ukrást svému šéfovi zlaté cihly ze dna moře. (LangiJ)

Lacike

Akcne becko v osemdesiatkovom tupom style serii Akykolvek Force. Zapletka je primitivna. Max Zhang je kladny hrdina, Shawn Yue zaporak a od urcitej chvile sa ich cesty pretnu a pôjdu si az do konca filmu po krku. Bohuzial to je podane dost nezazivne. Ani jeden z nich toho prilis vela nenahovori a mne bolo prakticky uplne jedno kto z nich vyhra. Na konci sa samozrejme dockame aj jedneho sokujuceho odhalenia. Z hereckeho obsadenia ma najviac potesili veretani Yasuaki Kurata a hlavne Tai-Bo, ktoreho som uz dlho vo filme nevidel. Akcie tu je celkom dost. Pacili sa mi iba oldschoolovo prevedene bitky. Ostatne akcne sceny su plne mizerneho CGI. Vysledkom je tupy nudny akcniak, ktory ked neuvidite, tak o nic nepridete. 4/10. ()

LangiJ

Svižná jízda se skvělým obsazením a pěknými bitkami. Na Asii je ten film celkem krátký a nasadilo to už na začátku takové tempo, že než jsem se rozkoukala, byl konec. Překvapil mě výběr herců do hlavní dvojky. Šóník je pro mě spíš klaďas do rolí policistů a Max Zhang zas uhlazený záporák, kterýho si střihnul v SPL 2. Tady si ty role ale prohodili, což mi zpočátku přišlo trošku zvláštní, ale nakonec musím říct, že to vůbec nebyl špatný tah. Přemýšlela jsem, jestli dát 3 nebo 4*, ale nakonec za Šóníkovo málomluvnýho drsňáckýho záporáka a Maxovo bitkařský umění se přikláním ke 4. Přeloženo. ()

DonBraso

To je tak akční,až si to vlastně podráží nohy.Akce tu je spousty,ale vůbec nebaví.Památnou je možná tak v hlubině moři(bazén) vložka akčního kalibru,že já dejchám jak žralok.Pak další fight jak z Tekkena na lodi.Nějaký parkur a pořád to stejné.Příběh je vyloženě hroznej,protagonisté nesympatický a s každým fightem to hrozně evokuje béčko těžkého zrna.Choreografie je občas šik,někdy zase přímo děsná.Je to vlastně z levelu tam a tam,která končí zlatou cihlou jak v pořadu Riskuj.Bohužel tahle spanilá jízda byla mimo moje reflektory. ()

EvilPhoEniX

Před koncem roku ještě jeden malý akčnáček s výborným Max Zhangem v hlavní roli proti skvělému záporákovi Shawn Yue. Na Debut slušná práce. Dějově sice klasická kriminálka, která ničím neohromí, ale určitě vynikají dynamické souboje, které mají šmrnc díky výborným protagonistům. Max Zhang je sympaťák a neskutečně rychlá mašina. Akce je celkem dost a hodně se zde používají nože, takže za mě spokojenost. Bavil jsem se. Jednohubka v oldschool kabátku se zajímavými lokacemi. 75% ()

MickeyStuma

Honba za zlatem zase trochu jinak a v typickém asijském stylu. Jedná se o debut režiséra Jonathana Li, který se dá v jádru věci považovat za slibný. Obsahuje spoustu nezapomenutelných jak akčních, tak i dramatických, scén, z nichž, jak už to u asijských akčních počinů většinou bývá, nejvíce vynikne ta závěrečná. Nenadchne však jedna věc. Scénář. Příběh o tom, jak charakterově tvrdý, avšak policejními předpisy se ne zrovna držící, policejní inspektor bojuje proti triádě pašeráků zlata, v jádru věci nepřináší nic nového. Nechybí ani nějaké ty sociální emoční scény, které však ale působí jen jako brzda dobře rozjetého tempa. Kladný hrdina v sobě nese patřičné rysy neúnavného boje za spravedlnost a záporák iracionální činy plné chamtivosti. To je šablona, bez které by to v tomto žánru asi jinak nešlo, a tak to všechno vypadá tak, jak vypadá, Akční policejní film o nahánění padoucha a to je vše. Na asijský počin jsou však skutečně přitažlivé hlavně akční scény, ve kterých nechybí ani ukázka bojových umění, z nichž naprostým vrcholem je právě souboj v samém finále, který se pro změnu odehrává v noci, na lodi a za silného tajfunu. K tomu patří i potápěčská scéna, která dokonce připomene onu slavnou ze snímku ´Thunderball´(1965). Alespoň ten závěr všechny neduhy vynahradí. A fanoušek akčního žánru bude mít v tomto doslova žně. Děj jako takový je samozřejmě prostý a tak vše lze v jednoduchosti plně uchopit. Jako akční film potěší a přinese okázalý zážitek, jen je potřeba se snažit předem neodhadovat vývoj děje. Zbytečně to snižuje filmový zážitek. ()