Do nemocnice privezú zmätenú ženu. Claire sa rozhodne neveriť jej tvrdeniam, v dôsledku čoho u pacientky dôjde ku komplikáciám. Ďalším pacientom je transgender muž s nádorom na mozgu, u ktorého sa zistí tehotenstvo. Shaun je vykoľajený z toho, že ho priťahuje jedna z rezidentiek. Glassmann nalieha na Audrey, aby si vzala voľno, tá to ale zaryto odmieta, okrem iného aj z obavy o svoju povesť. (TV Markíza)

OtokPag odpad!

Promiňte, ale po tomhle dílu nemůžu jinak:   BLM + LGBT = 🤮                                                                      (seriál jsem měl 3 řady celkem rád, ale cítím tam tu  NETFLIX aktualizaci) ()

chrispe

Díl obalený rasovou diskriminací. A jak já vždycky říkám, tohle téma nejspíš nemůže někdo, kdo není Američan, úplně pochopit. Já to vidím tak, že na pohotovost přivezli ženu, evidentně úplně mimo, která blábolí něco o lécích na tlak, na jejichž název si nemůže vzpomenout a které u ní doktoři (v tu chvíli) nenajdou, i když tvrdí, že je má a bere. Takže je jedno jestli je zelená nebo fialová, prostě se jedná. A taky vidím to, že nejvíce rasistické řeči s kopou předsudků o bílých vedla ona. Ale tady nešlo samozřejmě jen o tuto pacientku, poznámky o bílých mužích a běloších všeobecně zazní u více postav. Na druhou stranu byly zmíněny fakta o péči a statistiky. A taky myslím na fakt, že poslední lynč černocha v Americe (oficiální!!) proběhl v roce 1979. Připadá vám to dávno? Mně ne. Sama nevím, jak se k tomu dílu stavět. ()

Bosh1207 odpad!

SPOILER: Většina epizod tohoto seriálu přináší něco pozitivního (více či méně). Tahle byla ale úplně zbytečná. Tlustá černá kráva, kterou přivezou na pohotovost, na první pohled sjetou, zpívající a blábolící nesmysly a která tvrdí, že bere léky na vysoký tlak ale neukáže je, obviní nemocnici a ošetřující personál z rasizmu. A ředitel nemocnice se jí za to jde osobně omluvit. Bleju poprvé! A druhý případu toho ženochlapa, co čeká dítě s teplým kámošem, a všichni kolem našlapují v bačkorách, aby se náhodou on nebo jeho oplodnitel náhodou neurazili - bleju podruhé! A nakonec primářka, která trpí psychickou poruchou a bojí se to přiznat, protže je "žena" a ještě k tomu není "bílá" - tak to bliju potřetí! Jednoznačně ODPAD! ()