Tresty smrti II

• Veľká Británia Executions II
všetky plagáty
Veľká Británia, 1995, 56 min

Josif Vissarionovič Stalin (a.z.), Nicolae Ceauşescu (a.z.), Elena Ceauşescu (a.z.), Pol Pot (a.z.)

Ve druhém díle šokujícího dokumentu se autoři zaměřili na další způsoby ukončení lidského života násilnou smrtí. Dokument je sestaven z autentických záběrů sebevražd, atentátů a vražd. Akt smrti je veden pocitem zoufalství, nenávisti a odplaty. Má člověk právo vzít spravedlnost do svých rukou? Může tak vzít druhému člověku to nejcennější, co má - tedy život? (Film & Video Studio Prague)

*CARNIFEX*

Popravy, vraždy, hromadné vraždy, samovraždy, mučenie, trestanie, verejné popravy, to všetko na viacero spôsobov, autenticky zachytené "náhodne", či vedome, šírené ako posolstvo človeku, ktorý je vo svojom jadre, nesmierne zvráteným jedincom. "Biť či nebiť", to jest iný ekvivalent otázky, hodný zamyslenia (!). Toto pokračovanie niečoho, o niečom, čo sa nikdy nemalo stať, vyvoláva omnoho väčšie zdesenie ako "prvotina". Náročné, udržať svoju vlastnú hlavu na uzde, pričom sa všemožne presviedčať, že si niekto po takto spáchaný zverstvách, "zaslúži" ešte dýchať "nejaký" vzduch. Záver dokumentu stráca tempo, no na druhej strane, je to "čistý pohľad do tváre smrti". ()

pursulus

Mé hodnocení všech dílů "Trestů smrti" a můj názor na ně jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()