Monstrum z jeskyně stínů

• USA Beast from Haunted Cave

Strhujúca kombinácia gangsterky a hororu.  Alex Ward a jeho spolupáchatelia mali vymyslený perfektný plán. Odpálením výbušniny v opustenom lome plánovali odviesť pozornosť všetkých obyvateľov mestečka Deadwood. Kým miestni budú zisťovať škody, kriminálnici nenápadne vykradnú banku. Plán bol skutočne dobre premyslený, no nepočítal s dvomi dôležitými aspektami. Kvôli nevypočítateľnému počasiu v horách Južnej Dakoty ostávajú zločinci uväznení v opustenej chate. Naviac svojím konaním upútajú pozornosť monštra podobného pavúkovi, ktoré doposiaľ odpočívalo v temnote jaskyne... (macclain)

Všežrout

Nejpovedenější na tomhle dílku je jeho obal a nejzábavnější tvrzení, že se jedná o "strhující mix gangsterky a hororu". "Strhující" tak, že jsem poprvé klimbnul asi po čtvrt hodině a jakž takž udržel oči otevřené až v závěrečné pětiminutovce. ()

MickeyStuma

Nízkorozpočtový konverzační monster film pro televizi s ne zrovna nezajímavým námětem, ale typickým zpracováním pro svou dobu. Jako obyčejná televizní inscenace by to bylo fajn, ale jako vážnější film se to rozpadá v samotných základech. Stejně jako u běžné televizní hry jsou dialogy značně nudné, bez sebemenšího náznaku dramatičnosti, vážnosti a na monster film alespoň nějaké atmosféry. Vše, co následuje, se tak nějak jednoduše vynoří z rozhovorů a velmi rychle se zase rozplyne. A přitom to začíná docela slibně, scény na lyžařské sjezdovce mají své zimní kouzlo. Scény ve studiu však veškeré divácké naděje pohřbívá. Monstrum, tentokrát v podobě jakéhosi jeskynního pavouka, je samozřejmě směšné, protože vypadá spíš jako nějaký neostříhaný a neoholený týpek, který už desítky let nevylezl z podzemí. Ve své době vzniklo ohromující množství takových filmů, navíc podobných jako vejce vejci, které jsou v dnešní době shlédnutelné snad už jen s ohromujícím fandovstvím. Kinematografický brak, ale fanoušky takových filmů vyhledávaný. A konečně, proč ne? Ve spojení s naprostým amatérismem v rámci finančních možností a očekávání mají podobné filmy jistou jiskru a tvůrčí kouzlo. ()

monty.cl

Ty dvě hvězdičky jsou ale jen za monstrum, které je ukrutně vtipné a krásně kvičí, jinak nuda...ještě že je to jen hodˇku dlouhé. Mix gangsterky a hororu je hodně odvážné tvrzení...35% ()

djbarrel

Jedna hvězda je jen za krátkou stopáž ! Být do delší je to jasný odpad. Celý film se koukám jen na bandu lupičů a instruktora lyžování co se proháněj po horách a žvatlaj o nesmyslech. Když už se objeví "monstrum" je spíš k politování, než aby vyděsilo. Když nefunguje horor, snažili se tvůrci i o jakousi love-story, ale to je ještě horší ... Film o monstrech bez monster a o tom jak padouši dostanou co proto a klaďasové se zamilují. 19 % ()

Adam84

Partia zločincov ukrývajúcich sa v horách, čakajúc na lietadlo a monštrum ktoré nikto vlastne celý film neberie vážne. Nelogickosť chovania sa postáv je do očí bijúca, nemá to čo ponúknuť ani ako gangsterka ani ako horor. Ani tých posledných pár minút s monštrom na ktoré ste pri tomto filme už po niekoľký krát zabudli, tomu žiaľ šťavu nedodáva. ()

MonarC

Vtipný filmík o partičce zlodějů, kteří budou v posledních minutách filmu usmrceni trochu větším pavoukem. Jedna hvězdička je za vtipné hlášky blondýnky. ()

JesterKruger

Proč ?! Tak to fajně začínalo, a pak se to totálně dějově poničilo. A to jsem s hodnocením hodný, protože přihlížím na dobu, kdy je tento film natočený. Ten koncept filmu vůbec nezní špatně, bohužel finální provedení je velmi slabé. ()