My sme počiatok ľudstva

(festivalový názov)
  • Česko My jsme počátek lidstva (festivalový názov) (viac)

Na Andamanských ostrovoch, ďaleko v Indickom oceáne, žije kmeň Džarava. Potomkovia prvých ľudí pred 70-tisíc rokmi opustili Afriku a potom žili na ostrovoch neďaleko indického subkontinentu v úplnej izolácii. Dnes sa posledných 400 príslušníkov kmeňa snaží chrániť svoj raj. Ten ohrozujú obchodníci, ktorí Džaravom podstrkujú alkohol a tabak, ale tiež prichádzajúci turisti. Indická vláda sa pokúša Džaravov asimilovať, pričom neberie ohľad na to, že ich svet má iné pravidlá. Tí, ktorí opúšťajú biele pláže, tak často končia v špinavých veľkomestách. Vôbec prvýkrát sa filmovému štábu podarilo preniknúť k Džaravom tak blízko a zachytiť svet, v ktorom sú ľudia ešte slobodní a nepodmienene šťastní. (Jeden svet)

xxmartinxx

Nevím. Myslím, že představa, že cizí kulturu poznáme skrze nádherně snímané obrazy jejího každodenního života a několik zaznamenaných domorodých monologů, je už hodně překonaná a nevzniká nic hodnotného - jen se kocháme, vzdycháme, rozněžňujeme a všechny ty prvky, které jsou už nevyhnutelným klišé, nikam nevedou. ()