Blood Drive je pretek s hlavnou cenou desať miliónov dolárov a večnou slávou pre víťaza, ktorý sa stane novým Primom. Grace D'Argento (Christina Ochoa) je odhodlaná pretekárka, pre ktorú je najväčšou motiváciou výhra, vďaka ktorej môže pomôcť svojej sestre, pacientke v psychiatrickej liečebni. Pretek však má háčik: autá účastníkov sú poháňané krvou. To je dôvodom, prečo sa jeden z posledných neskorumpovaných policajtov v LA Arthur Bailey (Alan Ritchson) rozhodne pretek zastaviť. To sa mu však nepodarí a nešťastnou náhodou sa stane spoločníkom Grace na jej ceste za víťazstvom. V ceste im ale stoja desiatky nevraživých súperov, nástrahy spustošeného sveta, organizácia Heart Enterprises a vedúci závodu Julian Slink (Colin Cunningham). Najväčším problémom pre dvojicu je však to, že ich auto potrebuje palivo, ktoré možno získať jedine zavraždením nevinných divákov. (Marceloo)

Israha

Svět, ve kterém se Blood Drive odehrává, je z některých úhlů pohledu až neuvěřitelně vypiplaný (ty geniální reklamy!), z jiných zase cíleně nedotažený (některé věci se prostě dějí bez jakéhokoliv vysvětlení a logiky), ale hlavně je doslova narvaný nejrůznějšími bizarnostmi a šílenostmi, podávanými s takovou dávkou nekorektnosti, nadsázky a uvědomělého sebeshazování a v takové kadenci, že (pokud přistoupíte na pravidla hry) se při sledování bavíte víceméně nonstop, ale přitom, když se přepne do vážnějšího módu, nevyznívají dané scény sebeparodicky. Ústřední dvojice postav, Arthur a Grace, pak nejsou nijak mnohorozměrní, ale jsou to sympaťáci, kterým se dá fandit; supporting charaktery tvoří neodolatelně ujeté panoptikum (moji favoriti byli Domi a Cliff, ale parádní jsou i Rib Bone, Gentleman, Clowndick a další) a naprostým tahounem je s neskutečným nadšením hrající Colin Cunnigham v roli Juliana Slinka, který je nejdůležitější tváří Blood Drive jak v rámci příběhu, tak i z pohledu diváka. Blood Drive je jednoduše ultimátní pocta osmdesátkovému grindhousu a pokleslým filmovým žánrům obecně (každý díl jinému. např. kanibalové, monstra, amazonky, kyborgové, asian movies, buddy cop movies, etc.). A to i přesto, že ústřední dějová linie moc kreativity a propracovanosti nepobrala (ale nemyslete si, tenhle seriál toto o sobě ví a neustále vám bude se sarkastickým pousmáním dávat najevo, že je to tak schválně v rámci udržení brakové poetiky). EDIT: Po druhém shlédnutí kompletní série jsem z Blood Drive nadšen ještě o něco více, protože lépe vyznívá jeho podvratnost, sebeironie, hrátky s klišé a žánrovými stereotypy a celkově jakási "uvědomělost", kterou geniálně podporuje formát "seriálu v seriálu" se Slinkem jako tmelícím prvkem. Vážně škoda, že tohle uspělo jen u okrajového spektra diváků, a další řady se nenatočily. I když...vlastně to i docela chápu. ()

topi

Škoda, že hlavní dvojice Artur a Grace jsou tak nesympatičtí a mezi sebou jim to neladilo a po celou dobu sledování seriálu mě jejich postavy vůbec nepřirostly k srdci. Všechno tak zachraňoval hlavní záporák Slink, na kterýho jsem se vyloženě těšil a jeho bezpáteřní hovadská povaha mě v každém dílu neskutečně bavila. Výbornej Colin Cunningham. A také Karma, sestra Grace, která je neuvěřitelná šťabajzna. Dějově jde o mix Mad Maxe, Running mana nebo Death race. Díly jsou mezi sebou dost nevyvážené, některé slabší, ale na jedno shlédnutí pohoda. Takovej béčkovej grindhousík, kterej neurazí, ale vyloženě ani nějak zvlášť neohromí. ()

Gogo333

Tak tohle byla teda fakt ujetá jízda. Když Syfy oznámilo, že udělá seriál ve stylu starých grindhouse bijáků, tak jsem byl v pozoru a velmi mě zajímalo, co z toho vypadne. Hlavní hvězda Alan Ritchson, který pro mě asi vždy zůstane Thad Castle, tady hraje drsnýho sympoše, k sobě dostane sexy kočku, která je stejně drsná a společně jedou závod plný smrti. K tomu perfektně ujetý Slink v podání Colina Cunninghama, kterého si naposledy pamatuji jako Popa z Falling Skies, který mění strany podle potřeby. I ostatní postavy jsou velice zajímavé. Seriál je dost brutální, sprostý a občas i nějaký ten sex nebo nahota se najde ( ten je teda cenzurován černým obdelníčkem). Vše je naprosto přehnané a ujeté jako už v grindhouse filmech bývá zvykem. Docela se divím, že to vůbec na takové slušné televizi jako je Syfy mohlo běžet. Možná nějaká dospělejší stanice (Showtime, HBO) by tomu dala trochu víc šmrncu, ale i tak to bylo hodně ujeté. Akce, humor, násilý, závody v autech... v seriálu je všeho tak akorát, pěkně promíchané a člověk se nestíhá nudit. Jediné, co zamrzí, je zrušení po prvé sérii, pokračování na vězeňském ostrově jak naznačil konec by mohlo být zajímavé. Škoda no. ()

strikeman

Škoda něco psát, tohle se prostě musí vidět. Rodriguez a jeho "grindhouse movies" dostávají tak trošku na prdel. Christina Ochoa je ukrutně sexy, Marama Corlett a hlavně Colin Cunningham výborní - hlavně Julian Slink, to je ultimátně kultovní postava. Nemám slov, už jsem myslel, že mě na televizní obrazovce nedokáže nic překvapit ... 90% ()

noriaki

Ani nevím proč mě to baví. Béčkové horory rád nemám a gore tím tuplem ne. Pomáhají zajímavé postavy a až rozmařile komplexní svět, který sice nedává smysl ani v jednotlivostech, ani v celku, ale je tak krásně ujetý, že vždycky překvapí. A pochopitelně pomáhá, že se seriál nebere ani trochu vážně. Občas probleskne stěžejní zápletka, a vždy když se tak stane, tak braková atmosféra vyplivne trochu reality a osudovosti. Ani tohle kupodivu neruší. Asi jako všichni musím vyzdvihnout démonickéko Colina Cunninghama a přidám k němu i neméně skvělou Maramu Corlett. Na tomhle se muselo spoustu fanoušků žánru neskutečně vyřádit. ()