Když byla Nino malé děvče, tak si velmi oblíbila stejně starého chlapce ze sousedství jménem Momo. Oba spojovala jejich láska ke zpívání, a tak si každý večer spolu zpívali píseň "Třpyť se, třpyť se, hvězdičko". Nino měla jisté obavy, že je její zpěv příliš hlasitý a že otravuje její maminku i spolužáky, s kterými zpívá ve třídě, byl to však právě Momo, kdo jí řekl, že její zpěv je krásný a že má dál zpívat tak, jak je zvyklá, protože tak ho její zpěv vždy zasáhne. To byl moment, kdy si dívka začala uvědomovat, jak moc má chlapce ráda. Osud si však s životy lidí rád zahrává, a tak se musel Momo jednoho dne bez rozloučení odstěhovat, protože se jeho rodiče rozešli. Nino byla překvapená a uvažovala, co bude dál dělat a pro koho teď bude zpívat. V nouzi nejvyšší však děvče potkalo dalšího chlapce jménem Yuzu, který každou středu na zdejší pláži psal do písku noty ke své první písni, kterou však neměl kdo zpívat. Děvče noty zaujaly a pustila se do zpěvu, který mladého chlapce ihned okouzlil. Z obou dětí se stali přátelé a Yuzu Nino utěšoval v jejím stesku po Momovi. Řekl jí, aby zpívala dál, že jen tak bude mít šanci, že její zpěv Moma dostihne. I Yuzu však musel nakonec odejít, ovšem Nino zůstalo odhodlání ke zpěvu a víra, že díky němu se s oběma chlapci opět setká... Tak uplynulo několik let, během kterých Nino stále chodila zpívat na pláž v naději, že dnes bude den, kdy její zpěv uslyší ten, na koho ona čeká, a z Nino se stala studentka prvního ročníku střední školy. Nyní, aniž by to děvče tušilo, se dostává na místo, kde se nachází oba důležití chlapci z její minulosti, a tak Nino konečně dostane šanci říct svým zpěvem, co doopravdy cítí... (Jeoffrey)

Rachi

jediné co mi z tohohle anime utkvělo je ,, třpyť se třpyť se hvězdičko " . :-D Ani hlavní postavu Nino jsem si neoblíbila. Na tenhle kousek už jsem stará . ()

Terezinka198

Další anime ze školního prostředí s milostným trojúhelníkem. Ale když pominu řvaní hlavní hrdinky v průběhu pokusu o zpěv, příšernou animaci během představení, tak se to i celkem vyvedlo. Nevím proč, ale připadá mi, že Japonci mají až nějak moc v lásce písničku "Třpyť se, třpyť se, hvězdičko", protože tohle nebylo první anime, kde jsem tu písničku slyšela několikrát po sobě. Ale co už. Animace pěkná, až na cokoliv spojené s představením. Slabší 4* :) ()

Jeoffrey

"Nenapsala jsi tu píseň pro mě? Nezpívej jí pro něho!" Hezký a zajímavý milostný trojúhelník mi tohle anime nabídlo. Tolik hlasitých a intenzivních emocí jsem už dlouho neviděl (ani neslyšel)... To je tak, když si hlavní hrdinka usmyslela, že si může lásku svého Moma vykřičet a čím hlasitější to bude, tím větší šance je, že jí uslyší... No ale můžu říct, že po téhle stránce to na mě docela zabíralo a já jim ta jejich trápení a neskutečnou snahu i věřil. Láska může s člověkem takhle intenzivně mávat, kdo miloval o tom nepochybuje... Pravdou ale je, že můj výsledný dojem z toho všeho co se událo je asi takový, jako v textu písně In the End od Linkin Park takže: "I tried so hard And got so far But in the end It doesn't even matter..." Zkrátka tady do toho jde každý (až na Moma) naplno, ale výsledek je v podstatě takový, že se vlastně nic nikam moc neposunulo. Jistě, charaktery prodělají jistý vývoj, většina získá víc sebevědomí, ale příběh a celá jeho zápletka se celých 12 dílu spíš jen točí ve spirále a dokola řeší to samé, hlasitě a intenzivně... K věcem, které mě příliš neoslovili bych započítal animaci a hudbu. Obojí působilo na můj vkus moc ostře a rádoby drsně, jistě k tomu stylu kapely to prostě sedí, ale tohle tak nějak nebyl můj šálek čaje. Také nevím, jestli jsem nekoukal na špatnou kopii, ale hudba občas zněla hodně divně, jako když si nahráváte s kapelou někde doma a na špatný a levný přístroj (což byl možná účel, aby to působilo jako Live vystoupení...). Navíc pasáže z posledního dílu a záběry na koncert, které byly místy dělané ve 3D, byly zase jednou dost slabé... Zbytek už se mi ale líbil, třeba postavy byly zajímavé. Nino není taková ta klasická dívčí hrdinka, je prostě svá a já jí za to mám docela rád. Momo mě většinou štval, byl největší brzdou jakéhokoli posunu a jeho póza tragického hrdiny mě občas přiváděla k nepříčetnosti. To Yuzu byl mnohem lepší, chápal jsem ho moc dobře. Sice byl pasován na zdejšího krále "Friend zóny" ale chová se jako frajer a má můj obdiv... Každopádně je to pořád víceméně stejně zamotané jako na začátku s tím, že se do toho pomalu přidávají další aspekty (třeba matinky obou chlapců), které by z toho mohli v další sezóně udělat ještě zajímavější podívanou, kterou si asi nenechám ujít, ovšem z téhle mám "jen" docela dobrý pocit. 6,3/10 ()