„Naše tělo předurčuje naši roli ve společnosti, ať už se nám ta role líbí, nebo ne.“ Takhle vzletně začíná distribuční anotace filmu o trampotách dívky s řitním otvorem místo úst, prostitutky bez očí nebo chlapce, který chce přijít o nohy, protože má sen stát se mořskou pannou. Film Kůže režiséra Eduarda Casanovy jeden kritik připodobnil k plodu společné lásky Johna Waterse a Pedra Almodóvara. Přehlídka tělesně deformovaných hrdinů probíhá v hyperkýčovitých kulisách, za jaké by se nemusela stydět žádná soap opera. Casanovův snímek, pojatý jako mozaika příběhů několika různých postav, by se dal popsat jako filmový ekvivalent bonboniéry, která je překrásně nazdobená, ale místo bonbonů jsou v ní vkusně seřazené a líbivě naaranžované fekálie. (Festival otrlého diváka)

dubinak

Eduardo Casanova se chce řadit ke kontroverzním režisérům a je to cítit na dva kilometry. Nevím sice, jestli tenhle způsob je ten nejlepší, každopádně tohle si opravdu najde jen menšinu publika, kterému tento námět sedne. Respektive to režisérské umění není tak znát jako spíš smysl pro vizuál a až artistické prvky, co se kulis týče. Řemeslně to bylo pěkné, barevně sladěné interiéry lahodily mému oku. No a co se scénáře týče, to už je na každém z vás. Pro mě to byla trochu sleazy záležitost, která ovšem mohla být klidně ještě odvážnější a přesto, že se Casanova snaží šířit jakési poselství, nemůžu se ubránit pocitu, že to bylo trochu povrchní a exhibicionistické. ()

Hamaradža

3,5* Mne dnes tento Casanovov levanduľový freakshow debut sadol, hoci nie je ktovieako sofistikovaný a hlavným účelom bolo nepochybne najmä pobúriť, či exhibovať. Mne sa však tieto znetvorené obrazy so skromnou stopážou vryli do pamäte a ja mu venujem aj štvrtú hviezdu, so slabosťou pre "iné" filmy a s dôverou že keď trošku dospeje, bude akýmsi španielskym Cronenbergom. ()

pornogrind

Audiovizuálně působivá bizardnost. Tohle opravdu není film pro normální diváky. Proto před puštěním tohohle snímku doporučuju krátkometrážní jednohubku " Eat my Shit ". Koho zaujme tenhle kraťas ten si nejspíš užije i tenhle film. Komu však kraťas " Eat my Shit " nesedne, ten ať se do tohohle filmu radši ani nepouští, protože by to pro něho byla jen ztráta času. ()

Rathalos

Niekedy az nechapem,co sa dokaze zrodit v ludskej mysli,nikdy by ma ani len nenapadlo natocit nieco tak hrozne divne,v urcitych momentoch aj nechutne a uchylne,ale zase Spanielsko je v tom expert,ono to vazne nie je film pre bezneho divaka,ale na druhej strane,ak to clovek dopozera az do samotneho zaveru,tak zisti,ze ono to ma svoju hlbku i posolstvo,takze nemozem povedat,zeby sa mi to neratalo,praveze zaujalo...:⁠-⁠) ()

Pokri

Jeden z najbizarnejších filmov, ktoré som v poslednej dobe videl. Občas to pôsobí smutne, inokedy až teatrálne komicky (sfukovanie sviečok). Ako celok to však funguje výborne a vďaka krátkej stopáži nie je priestor na nudu. Možno to nie je úplne na plný počet, no za nápad, odvahu a celkové vyznenie tomu nemôžem dať menej, hoci dokážem pochopiť celú škálu hodnotení. Holt, aj takto sa dá natočiť film o hľadaní lásky a životného šťastia. ()

• Sám tvůrce o svém filmu prohlásil, že by ho rád promítal dětem ve školách. „Je to film o lidech, kteří jsou odlišní, natočený lidmi, kteří jsou odlišní, ale je určený těm, kteří se na tyto odlišnosti neradi dívají. Když uvidí můj film, pomůže jim to být otevřenější vůči světu a tím pádem i šťastnější,“ prohlašuje. (Zdroj: Festival otrlého diváka)