Chao ji kuai di

Vavča

Ne každá čínská koprodukce musí skončit průšvihem, zejména, když s tím pomáhají Francouzi, navíc se jedná o volnou adaptaci http://www.csfd.cz/film/296536-kuryr-expres/komentare/ V hlavní roli korejská kočka Song Ji-hyo, pase po ztracené zlaté sošce kočky, pronásleduje francouzského zloděje. David Belle, zakladatel https://en.wikipedia.org/wiki/Parkour nemá v roli padoucha chybu, dává naplno vyniknout svému talentu, dodává filmu přímo magický dotek. První hodina má takový švih, energii, eleganci a humor, že jsem si hned vybavil první díl Taxi, takový nával svěžesti. Navíc v hlavní roli exceluje i čínský komik Chen He. Song Ji-hyo dodává filmu nejen sexappeal, ale i solidní akci. Pak ten nával energii a uragán je trochu oslaben, ale ke konci se opět šlápne na plyn, nebýt jedné trapně udělané CGI sekvence, není nač bych se mohl výrazně zlobit. Hudba, akce, obsazení super, chtělo to jen trošku více nápadů, lépe vyřešený děj ke konci, ale upřímně kolik akčních komedií se povedlo z čínského prostoru za poslední roky? Trapně málo, tohle je světlá výjimka buďme za ni rádi, pro mě 3,5 hvězdy. ()