The Missing

Městem hýbe již pátý únos dítěte a policie nemá žádné vodítko. Bezradná je i Lin Wei (Baihe Bai), policistka a zároveň matka jednoho z unesených dětí. Její jedinou stopou, ale i nadějí, je únosce, který bohužel po autonehodě trpí ztrátou paměti. (Lex.San)

EvilPhoEniX

Slušné překvápko.Čína nám letos servíruje už druhý akčnák v Oldschool stylu, který se mi líbil. Film mi příjde jako mix filmů Uprchlík s Harrisonem Fordem a Těžko ho zabít se Segalem. Film rychle odsýpá, akční scény jsou slušné ( Úvodní útok v nemocnici s nožem je parádní), i vizuálně velmi slušné. Nemám si na co stěžovat. Akční thriller na nudný večer jak vyšitý 75% ()

chamonix

Škodovka začíná být nejčastějším policejním vozem na světě - kromě samotné Evropy zcela běžná v Izraeli, standardně v Iránu a teď i v Číně...    +++    pokud chce EvilPhoEniX najít v asijské kinematografii paralelu s Harrisonovým  Uprchlíkem, daleko víc bych mu doporučil o rok mladšího mongolského Donora. ()

Vavča

Xu Jinglei opustila svůj žánrový kout romantických a dramatických filmů, pustila se pěkně zostra do ranku policejního thrilleru. Příběh policistky, která ztratila svoji malou dceru a jak na potvoru možný únosce po nehodě si moc nepamatuje a lidi po něm pořád jdou, policie je ta nejmenší starost. V hlavní roli Bai Baihe, je celkem zajímavá v roli vynervované hrdinky téměř na konci sil, která porušuje všechna pravidla, aby dosáhla svého. Vím, že její výkon slízl v recenzi na Asianfilmstrike kritiku, ale mně přišel dobrý, můžeme zajásat nad tím, že používá Yetiho:). Film však mocně táhne neznámý podezřelý Stanley Huang, který má na krku hlavní porci akce. Překvapilo mě, jak je režisérka v tomhle typu akčního krimi thrilleru jako doma, děj odsýpá jako na běžícím páse, děj se pomalu kompletuje a má povedený finiš. Ve vedlejší roli tchaj-wanský Ming Dao urval také zajímavou roli, film vystačí pouze s pár hlavními postavami, ale všechno je tady správně, napětí, příběh akce, odmítám dávat 3,5 hvězdy, když technické provedení na jedničku, hudba (An Wei) skvělá, takže zaokrouhluji na 4. Dlouho jsem neviděl smysluplný povedený thriller z čínského prostoru. Xu Jinglei by tímto titulem po 3 slabých filmech mohla zažít restart kariéry jako režisérka, uvidíme, s čím přijde jako herečka. ()

Lex.San

Slušná akční podívaná, kde protagonistům poněkud tečou nervy. Na bitky se ale dobře kouká a vyšetřování a skládání jednotlivých dílků docela odsýpá, takže jsem jim to občasné ječení i odpustil. Konec je na můj vkus trochu příběhovým kotrmelcem, ale na pěkné **** to je. (7/10) ()