Odříznutí

• Česko Odříznuto (festivalový názov) (viac)

Dr. Herzfeld najde při pitvě v mozku mrtvoly kapsli se jménem a telefonním číslem své dcery Hany. Hana byla unesena a její otec se musí spojit s “Erikem,” který mu má poskytnout další instrukce. Erikův telefon však zvedne umělkyně jménem Linda. Ta právě našla mrtvého Erika na pláži ostrova Helgoland, který je kvůli zuřící bouři odříznut od okolního světa. Linda sama je ve velkém nebezpečí, neboť má v patách násilnického bývalého přítele. Herzfeldovi rychle dochází, že další pokyny najde uvnitř Erikova mrtvého těla. Aby Haně zachránil život, musí Lindu přimět k provedení pitvy. Linda je tak nucena učinit nemyslitelné, aby Hanu zachránila ze spárů psychopata, zatímco je sama sužována děsivou bouří i vlastními hrozbami. (Cinemax)

Nikol10

Vidím, že dost lidí tohle přirovnává k Sedm. Sedm je moje srdcovka a vůbec nejlepší thriller všech dob. Sedm oproti tomu je neskutečně chytrý film s tak dokonalým scénářem, že pochybuji, že najdete chybu. Odříznutí má luxusní atmosféru, je napínavý, parádní herce.Zvraty, překombinovanost děje mi vesměs nevadí, ale pokud mají hlavu a patu. Tohle mělo spoustu chyb . Závěr byl vyloženě pitomý. Kdo je Danny,nebo mladý studentik vozici hlavní postavu se nedozvíme,nebo si to máme domyslet?Ale pro mne je nemyslitelné ,že hlavní zaporak má tolik štěstí,že i na jakože horor to je moc a nebo není? Každopádně nemůžu tomu filmu úplně křivdit, poněvadž tak hustou, mrazivou atmosféru a pitvu přes telefon jen tak v dnešních filmech neuvidíte.70 procent. ()

prkalil

Co mě to proboha napadlo koukat na horor?! Horory přece nemám ráda a naprosto důsledně se jim vyhejbám... tentokrát se ale stala chyba, že jde o horor jsem si zjistila až v půlce filmu (když jsem ho před půlnocí vypla, že se na zbytek dodívám až ve dne (věděla jsem, že má být slunečno))... No, fuj, ale stálo to za to! A skvělá hudba navrch. Avšak i tak - již nikdy více!!! ()

Untentrauer

Pro mě osobně to bylo obrovské a milé překvapení. Od filmu jsem absolutně nic neočekával a o to byla upřímnější má radost ze zahnání nudy. Začátek filmu, střed i konec si udrželi svou kvalitu což hodnotím vždy u všech filmů pozitivně. Zápletka filmu se točí okolo jednoho doktora a jeho unesené dcery. Vše to nakonec souvisí s jeho dávnou minulostí. Není to průhledné, není to odhadnutelné ani odfláknuté. Výkony herců jsou také velmi kvalitní. ()

angel74

Prvotním důvodem, proč jsem si film pustila, byl představitel hlavní role Moritz Bleibtreu. Jen mi v souvislosti s jeho jménem moc nesedělo žánrové zařazení, ale světe div se, ono to zafungovalo. Nikdy bych nevěřila, že se budu bát a napětím si kousat nehty zrovna u německého hororu. Christian Alvart do závěrečných minut sice nahňácal až moc zvratů, což působilo poněkud zbrkle, ovšem finální scénu se mu nakonec podařilo ukočírovat víceméně se ctí. (75%) ()

chelseaman22

Odříznutí je skvělým německým thrillerem, který vsází na to, že scény z márnice osloví minimálně nekrofilní jedince a případy, které jsou znechuceni současnou US produkcí. Současně je nutné podotknout, že pro jedince fascinované uměním patologie je tento film jako dělaný. Příjemné zábava pro propršené odpoledne. 74 % ()

• Film je natočen na motivy knihy „Izolovaný“ (Sebastian Fitzek, Michael Tsokos). (Peetuliska)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na nemeckom ostrove Helgoland a v metropole Berlín. (MikaelSVK)