Mladý lekárnik Martin (Nicholas Hoult) sa ešte nevyliečil z rozvodu po rýchlom manželstve. Náhradu a zabudnutie hľadá vo vzťahoch zvyčajne trvajúcich jednu noc. Takto spozná cez internet i očarujúcu Gabi (Laia Costa), ku ktorej zacíti predsa len niečo viac. Avšak vyvíjajúci vzťah sa naštrbí a obaja sú nútení zachrániť ho spoločným úsilím a kompromisom totálnej otvorenosti. No klady takzvaného otvoreného vzťahu sa pozvoľne začnú vytrácať pod tlakom miznúceho súkromia a intimity, ktoré tento vzťah značne ochromil. Je cesta k sebe ešte stále otvorená? (sochoking)

castor

Jedna z podob zvrácenosti internetu. Svět se zbláznil a po síti jde prostě všechno „líp“. On-line seznamování s sebou díky své jednoduchosti přináší nezávaznost a lehkomyslnost. A zajímavá sexuální dobrodružství. Prostě dva si padnou do oka, dají si termín, drink a pak už jen řeší, ke komu domů půjdou. Ani jeden se nezavazuje, že se bude „vztah“ někam vyvíjet. Holt dnešní doba, stačí jen další kliknutí na chytrém telefonu. Mladý filmař Drake Doremus si opět všímá mezilidských vztahů, má je už docela solidně zmapované, ovšem divák bude spokojený asi hlavně podle toho, jak moc tenhle „život na síti“ uznává. Tihle dva se totiž chtějí setkat i příště, zamilují se do sebe, ovšem o předchozí dobrodružství na jednu noc přijít tak úplně nechtějí. Atmosféra, herci, nálada, kamera, hudba. To všechno poměrně klape, ostatně na to jsme už u mladého režiséra zvyklí. Horší je to se scénářem a několika momenty, které mi jednoduše nesedly. Vyhrocené okamžiky postrádaly uvěřitelnost, střípky z minulosti úplně nefungovaly, úcta k druhému je pro naše hrdiny sprostým slovem. A samotný závěr a jeho vyznění mi spíš vadil. Slušné tři hvězdy. ()

silentname

Nakoniec mám pocit, že "Newness" má dobré momentky, pre ktoré stojí za to si ho pozrieť. Ako vzťahová dráma vie podať svoje postavy, dokáže ísť trošku zvláštnymi cestami, no nakoniec dospejeme k tomu, že exkluzívny vzťah je postupom času celkom nuda. Ale musíme si ho preto spolu oživiť. Spoločnými dňami, momentkami a hlavne láskou a úctou, ktorú prechovávame jeden k tomu druhému. Nicholas Hoult je tradične skvelý a mám pocit, že aj Laia Costa je celkom dobrá. No osobne mám pocit, že kým jedna postava je veľmi dobre pochopiteľná (Martin), tak po čase som nadobúdal pocit, že Gabi ide absolútne nesprávnym smerom, nevie vôbec čo má robiť a hlavne začne robiť rozhodnutia, kde som na prvý dojem mohol určiť, že nie sú správne. Hold, niekto si potrebuje užívať a mať otvorený vzťah. Lenže ono to tak nemôže trvať dlhodobo. A sú veci, ktoré vždy ostanú trošku nevypovedané. A chceme ich povedať. Lenže minulosť a život môžu byť občas ťažké a nedá sa o nich rozprávať príliš otvorene. Najmä, keď môže mať Martin pocit, že Gabi tieto veci už ani nejako reálne nezaujímajú. Iba keď sa potom dozvie, že ich povedal niekomu inému než jej. Lenže tak ako láska, tak aj vzťahy sú komplikované. A záleží už len na oboch hrdinoch, aby pochopili sami, čo vlastne chcú. Lebo najnešťastnejší človek je ten, ktorý nevie čo chce. (Myšlienka filmu, nie moja vlastná). Hodnotenie: B ()

kaylin

Chápu, že se snímek vlastně snaží říct to, jak jsou vztahy komplikované a že to je vlastně většinou jenom proto, že si je komplikované děláme samy. Ale i když byli herci vybráni typově dobře, tak mě Hoult nebavil a Costa mě vyloženě iritovala, že jsem trochu doufal, že by se to mohlo zvrtnout ve slasher a ona umře... Bohužel žánr se náhle nezměnil. ()

misterz

Romanca, ktorá zohľadňuje moderný trend randenia a nadväzovania známostí - zoznamovacie apky, ktoré slúžia na vybúrenie hormónov a prevetranie trenírok. Z tohto pohľadu určite zaujímavá záležitosť... smutné, no tak to žiaľ funguje. Dnes už duchovno a spriaznenosť dvoch ľudí tak neletí ako tomu bolo kedysi. Čo sa týka samotného príbehu, zaujal ma najmä ten chalan. Všetko čo robil a čo si myslel sa mi zdalo omnoho prirodzenejšie a sympatickejšie ako u tej dievčinky. Tá mi pripadala len ako taká nevycválaná čúza (ale veľmi pekná čúza). A záver? Čo ja viem, musela to byť fakt láska, ja by som konal inak. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

eLeR

Ja by som v takomto vzťahu existovať nevedela, a evidentne ani Martin. Ten bol na začiatku vzťahu ochotný urobiť hádam všetko. No a ako to dopadne s Gabi, ktorá mala sama so sebou problémy, to sa uvidí. Tá mi miestami liezla aj na nervy. Ale nechýbalo tu nič z Doremusa, výborná atmosféra, nálada, kamera, hudba ... ja jeho filmy skrátka môžem. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)