Chimmuk

Bohatý muž se chce znova oženit, ale jeho dospívající dcera s tím nesouhlasí a novou ženu nemá ráda. Aniž bychom viděli jak, budoucí macecha zemře a dcera si z večera nic nepamatuje. Muž je rozhodnut za každou cenu dokázat nevinu své zhýčkané dcery. Najme jí mladou obhájkyni. (Jirka_Šč)

Jirka_Šč

Pokud by si nějaký korejský film zasloužil podtitulkovou scénu, pak tenhle. ■ Ok. Postupně. Není na tom nic mysteriózního, jak je zde na ČSFD zatím je uvedeno. Spíše krimi / thriller. Bohatý muž se chce znova oženit, ale jeho dospívající dcera s tím nesouhlasí. Aniž bychom viděli jak, budoucí macecha zemře. Muž je rozhodnut dokázat nevinu své dcery a najme jí mladou obhájkyni. Nejprve se mi líbil příběh, pak si užíval herecké výkony, pak se trochu nudil a říkal si “kvalitní standard”, pak byl nesmírně překvapen a nakonec se to maličko vleklo. Dost silné 4*. ■ Trailer: https://m.youtube.com/watch?v=_ncWTpeTHw8#fauxfullscreen ■ P.S. Dvě poznámky k Park Shin-hye: Bohužel to není, že by byla ve filmu časově rovnocenná Choi Min-shikovi - hraje míň. Na druhou stranu jsem od ní podobnou postavu (s kruhy pod očima) dosud neviděl. "Palec hore" za to! ■ P.P.S. Jedná se o remake čínského Silent Whitness (2013). Jihokorejci si to ale dost přetvořili a přeskládali po svém. ()

Lacike

Klasický súdnický thriller so zaujímavým vyústením, ktoré ale bohužiaľ nefunguje po dramatickej stránke, keďže postavy sú strašne nudné. Postrádali poriadnu hĺbku a tým pádom mi bolo jedno kto je vrahom. Podozrivá dcéra sa naviac na vraždu nepamätá a ani nám vraždu na začiatku neukážu, takže film som dopozeral len z čistej zvedavosti, kto je vlastne vrahom. Na výslednej pointe je zaujímavé len jej prevedenie. Holt boháči si môžu dovoliť akékoľvek šialenosti. A ani pochopiteľná motivácia to už nezachráni, keďže vzťahy medzi postavami nefungujú. Najviac sklamal Min-sik Choi, ktorý aj keď sa snaží, tak proste v tom nezáživnom filme nemá možnosť predviesť nič pôsobivé. Čínsky originál som nevidel a schválne som si pustil remake, pretože štruktúra filmu v štýle Rashomona ma príliš nebaví, ale musím uznať, že tomuto námetu by asi sedela viac. V tomto štandardnom prevedení to je nekonečné čakanie na očakávanú finálnu pointu. 4/10. ()