Bornless Ones

• USA Goetia

Emily (Margaret Judson) sa stará sama o svojho postihnutého brata. Ten potrebuje pravidelný dohľad niekoho, kto jeho stavu rozumie. Preto sa presťahujú do pokojného domu v blízkosti zariadenia, v ktorom je chlapec ošetrovaný. Ich nové bydlisko má však temnú históriu a démoni, ktorí sú jej súčasťou, sa s príchodom nových kupcov opäť prebudili. (Marceloo)

Kudly4

Podobnost s Evil Dead to určitě má, ale vůbec mi to nevadilo, naopak. Pěkná, nenáročná, Hororová podívaná. Sympatické obsazení, krásná herečka Bobby T (nemá zde profil), ukáže i cecky, jednoduchý děj s démony, nechybí brutalita (Top scéna s okem), já si nemám na co stěžovat, atmosféra též podařená, sice teda nic originálního, ale já se příjemně bavil, i se malinko bál. Občas to sem tam postrádalo logiku, ale čert to vem. Klidně bych si to dal někdy znovu. (153. hodnocení, HD) ()

malylada

Dá se říci, že se jedná o naprostou kopírku Evil Dead, ale bez hororové atmosféry a napětí. Herectví postav se pohybuje na hranici amatérství, nicméně ve snesitelné míře i díky vyvarování se debilních dialogu a jednání postav. Tmavý obraz byl zvolen velmi chytře a vizuál tak dopadl slušně, zvláště posedlé postavy, krvavé momenty obstály slušně. Postrádal jsem jakoukoli snahu o nějaký originální prvek. Je Vám jedno kdo umře, co se bude dít a přesně víte, co se stane.......4/10 ()

J*A*S*M

V traileru vyvolával tento film obavy, že se bude jednat primárně o nestoudnou vykrádačku Evil Dead, kdy se tvůrci pro vlastní neschopnost a nedostatek kreativity budou chtít přiživit na reminiscenci známé značky. V tom by ale nakonec problém kupodivu nebyl - ačkoli inspirace zde určitě je, přidává film i vlastní nápady, které nejsou úplně bez zajímavosti. Problém je ve dvou jiných tragédiích. První tragédií je scénář, který napsal někdo, kdo psát fakt vůbec neumí. Dějové kličky prodává strašně průhledně, z těch relativně zajímavých vlastních prvků nedokáže absolutně nic vytěžit a ještě ke všemu nutí postavy pronášet neuvěřitelně uměle znějící repliky. Vypadá to, jako kdyby byl Alexander Babaev po celý život zavřený někde v izolaci, takže neměl nikdy možnost slyšet, jak se normální lidé mezi sebou baví. Takhe, jaks to napsal, Alexandře, fakt ne. No a druhou tragédí jsou herci, kteří jsou až nezvykle příšerní, a to i na poměry hororového béčka. ()

korbitch22 odpad!

Dovolit si tuhle neskutečnou sračku porovnávat s Lesním duchem od Raimiho může snad jen nepříčetný kretén. Jak se vůbec v týhle době může někdo dostat k točení tak stupidního scénáře, to opravdu jde jenom v Americe. Příběh je snůška hoven, atmosféra neexistuje, dialogy bolí co slovo, obsazení by nestačilo ani na amatérské školní představení ve zvláštní škole...ano tak strašně špatné herce jsem ještě nikdy neviděl a to jsem viděl za svůj život už slušnou škálu sraček. Nedalo se to prakticky ani dokoukat. Já si prostě nedám říct a i těm hororům který tady maj pod 50% dávám šanci, protože horory miluju a občas se i kus se 40% prostě jen nesetká s pochopením, ale u tohohle zase nechápu, jak někteří zdejší exprti sází klidně 2*. Za tohle bych se styděl i já a to naše filmy nejsou zrovna veledíla. Babaev o filmu vůbec nic neví a doufám, že tohle byl nějaký úlet jeho polobohatého kamaráda a dál se Saša bude věnovat maximálně režírování parkování vozíků ve Walmartu. Příšernost, ubohá, nudná, stupidní příšernost.0%. ()

Marceloo

V dnešnej dobe je normálne dávať postihnutých do ústavov, v ktorých sa o nich skúsený personál postará. Túto možnosť odmieta využiť Emily (Margaret Judson), ktorá sa o svojho postihnutého brata rozhodne starať sama. Keďže však nie je lekárka, potrebuje jej brat doktora, ktorý jeho stavu rozumie. Preto sa presťahujú do pokojného domu, ktorý je v blízkosti zariadenia, v ktorom je jej brat ošetrovaný. Ich nové bydlisko má však temnú históriu a démoni, ktorí sú jej súčasťou, sa s príchodom nových kupcov opäť prebudili. - Hororom, ktoré distribuuje štúdio Uncork'd Entertainment, sa väčšinou vyhýbam, ale Bornless Ones ma nalákal námetom. Odlahlý dom, v ktorom sa noví obyvatelia začnú meniť na démonov, mám vždy rád, a tentokrát je to aj technicky zvládnuté slušnejšie, než inokedy. Plusom sú tiež sympatické postavy, na nízkorozpočtové pomery dobre zvládnuté masky a gore a v neposlednom rade zaujímavý námet, ktorý obsahuje aj postihnutého chlapca, s ktorým tematika pracuje pozoruhodne, ale nechcem prezrádzať bližšie detaily. Dom pôsobí neisto a démonická téma je spracovaná pekne, takže nemám mnoho výhrad. Zamrzí trochu zbytočné pridanie CGI efektov, bez ktorých to pôsobilo omnoho vyspelejšie, ale keďže ide o režijný debut, určite sa režisér a tím okolo neho v budúcnosti zlepší. Neadekvátne reakcie hercov a ich často nezmyselné správanie netreba komentovať, pretože to je u týchto hororov klasika. + herec z Preservation + herec z Halloween II a The Possession Experiment ()