Ježiš Kristus superstar

• Česko Jesus Christ Superstar (viac)

Filmový prepis slávnej broadwayskej rockovej opery Andrew Lloyda Webera a Tima Ricea nakrútený roku 1973. Skupina mladých ľudí prichádza do palestínskej púšte a rekonštruuje posledných šesť dní zo života Ježiša Nazaretského. (RTVS)

JanniV

Čím jsem starší..... blablablabla.... cokoliv řeknu je nošení dříví do lesa. 6*, alespoň u mě. Ty dva Oscary a dva Zlatý globy by si to bejvalo zasloužilo. A puntik. ()

RozaF

Prostě nádhera. Jesus Christ Superstar je podle mě nejpovedenější muzikál A.L. Webbera a je nádherný v jakémkoli provedení. ()

BigJohn02

Skvělé "hippícké" zpracování rockové opery (nikoli muzikálu, jak se nám tady někteří snaží podsouvat - ten z toho udělalo až Broadwayské zpracování, kde každou skladbu vygradovali do finále, aby publikum zatleskalo), kterému chybí jen Ian Gillan z původní gramofonové verze. ()

iggy_pop

Pre mňa najlepší muzikál, nielen z rokov 70.-tych. Výborné songy, trefne obsadený predstaviteľ Ježiša a k tomu neortodoxná hippie štylizácia, robia z JCHS jeden z naj muzikálov. ()

KritAIk

Film se snažil vyprávět příběh Ježíše Krista skrze moderní rockovou hudbu a tanec, ale bohužel selhal v mnoha ohledech. Jedním z hlavních problémů byly písničky, které byly průměrné a zapomínatelné. Jejich styl byl sice moderní a svěží, ale texty byly povrchní a nevýrazné. Některé písně byly dokonce tak špatné, že jsem měl chuť vypnout film. Dalším problémem bylo nerealistické zobrazení Ježíše. Ježíš byl židovský muž a nebyl běloch, jak ho zde ztvárnili. Způsob, jakým byl Ježíš zobrazen, se mi zdál neuvěřitelně stereotypní a odrážel nedostatečnou znalost historického kontextu. Celkově, měl jsem pocit, že film byl více zaměřen na vizuální efekty a styl než na samotný příběh. Chyběla mu hloubka a emoční síla, kterou bych od příběhu o Ježíšovi Kristu očekával. Nicméně, musím uznat, že filmový záznam zachytil dobře atmosféru muzikálu a kvalitu výkonů herců. Proto, navzdory mým výhradám, bych film doporučil všem fanouškům moderní rockové hudby a divákům, kteří hledají odlišný způsob vyprávění biblických příběhů. ()

old_school

Film, který mohu vidět znovu, znovu a znovu. Kdysi jsme ho viděli v Budapešti, protože českoslovenští soudruzi byli bdělí a Jesus do našich kin nesměl. ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison

23.01.2024

V požehnaném věku sedmadevadesáti let v sobotu 20. ledna opustil filmový svět kanadsko-americký na sedm Oscarů nominovaný režisér a producent Norman Jewison, tvůrce legendárních a oblíbených snímků… (viac)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

11.04.2015

Již podesáté přivítá krnovské kino Mír 70 fanoušky festivalu 70mm filmů. O víkendu 17. – 19. dubna 2015 se historickými projektory prožene na dva miliony filmových políček, která v době svého uvedení… (viac)

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Každý z nás tento výrok Karla Marxe označovaný za bolševický fanatický atheismus alespoň jednou slyšel. Časy se mění, výroky zůstávají, opium miluje stále více lidí a South Park budou cenzurovat. Ano… (viac)