Hotel Anny Sacherové

(TV film)
  • Rakúsko Die Königin von Wien - Anna Sacher und ihr Hotel (viac)

Příběh nezávislé a silné ženy, která v dobách konzervativní rakousko-uherské monarchie zastávala neobvyklý post – řídila luxusní vídeňský hotel. Jak se mohla Anna, pocházející z měšťanské rodiny a matka tří dětí, stát v roce 1885 ředitelkou světově proslulého vídeňského hotelu Sacher? V době, kdy místo žen bylo v domácnosti, Anna Sacherová řídila své vlastní obchodní impérium, hostila barona Rotschilda a Gustava Klimta, sázela na dostizích a kouřila doutníky. Svému hotelu vtiskla jedinečnou atmosféru vídeňské moderny. Jak ale vypadala v té době Vídeň a čím žili její obyvatelé? Nahlédneme také do zákulisí dnešního hotelu Sacher, a to díky jeho personálu, který si v neobvykle ztvárněném dokumentu zahrál hlavní roli. (Česká televize)

otík

Rozhodně velmi zajímavý dokument, který historicky ujasňuje a zároveň doplňuje dvoudílný německo-rakouský film Hotel Sacher. Dozvíme se spoustu informací, uvidíme mraky historických fotek a jakési pseudomontáže s historickým zabarvením, ale současnými herci. Také nakoukneme do hotelu v dnešní době a promluvíme s ředitelkami hotelu. Nebylo to sice úplně výtečné, ale rozhodně to bylo zajímavé. Hudba: Marcus Nigsch ()

Arsenal83

Páči sa mi, keď dávajú do popredia, že toto je príbeh silnej a nezávislej ženy a hneď na to tú emancipáciu priklincujú slovami: stávkovala na dostihy a fajčila cigára. To je veru úžasný pokrok, normálne že nasledovania hodné. Niektorí šialenci ale ešte aj toto tvrdenie odmietajú a normálne mi spadla sánka, keď tu istý jedinec tvrdí, že nadobudol pocit, ako by dokument financovali neonacisti, pretože skrytou formou ukazuje, ako bohatí boli Židia a akí chudobný bol pracujúci ľud. Tak to ma podrž, hovoriť pravdu je dnes vraj nacizmus. ()

Motherlovebone

Mně se nejvíc líbilo, jak zmetek antisemita starosta přeložil aničce k hotelu tramvajovou linku. Takže její hosté trpěli a lustry se sypaly. Přitom si zasloužila všobecný respekt. Třeba jak se za války tužila, aby se v hotelu neplatilo potravinovejma lístkama, ale penězma. Tuhle informaci možná mohli tvůrci vynechat, protože ta věta by měla znít: za války se v hotelu Sacher nedalo platit potravinovejma lístkama. Ovšem to trochu mění image pracovité vdovy na chucpe šmelinářku. To si někdo určitě dělá legraci, když tohle natočí a ještě to pouští mezi lidi. Až si skoro myslim, že to financovali nějaký neonacisti, aby skrytou formou poukázali na to, že zatímco prostý lid stál za války frontu na kus chleba, v hotelu sacher měli kaviár a pak si skočili s rotschildem utratit pár milionů na dostihy. Ovšem potom chápu, že je srala ta tramvaj pod oknem ()

Karlos80

Jednou jsi dole jedno nahoře, aneb jak mladá shabesgoyimka Anna Sacherová ke štěstí přišla, inu s takovými známostni a kontakty jde všecko o poznaní snázeji, ale na druhou stranu faktem je, že nějaký talent a charisma mít musela aby si všecku tu převážně "židovskou" smetánku omotala kolem prstu, aby ji ti samí postupem času během jistých dějiných událostí viz řízený pád Monarchií v Evropě, 1. Světová válka nebo Krize v 30 letech (na kterých Oni ti co to umělě spustili a vyvolali nikdy sami neprodělali!) nakonec prakticky ožebračili. Pravdu měl jen ten ošklivý starosta (?) po kterém je tam pojmenované dodnes nějaké náměstí (?) bo co, jaká to nehoráznost, takový antisemita! Opravdu časy se mění a lidi také. Cenné díky dobovým záběrům, ale i po historické stránce, kdy si informovaný člověk leccos pospojuje a dá do souvislostí, takže ho jisté věci nemohou vůbec překvapit.. ()