Iron Maiden - Aces High

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
Veľká Británia, 1984, 5 min

Aces High je úvodná skladba z piateho štúdiového albumu anglickej hudobnej skupiny Iron Maiden. Album s názvom Powerslave vyšiel tretieho septembra roku 1984. Aces High patrí medzi klasické hity legendárnej heavymetalovej formácie. Autorom je basgitarista Steve Harris. Bol k nej natočený videoklip zostrihaný z pódiovej show a archívnych čiernobielych záberov britských vojakov bojujúcich v druhej svetovej vojne. (MM_Ramone)

MM_Ramone

Pieseň "Aces High" je úvodná, v poradí prvá, skladba z piateho štúdiového albumu anglickej hudobnej skupiny Iron Maiden. Album sa volá "Powerslave". Vyšiel tretieho septembra roku 1984 pod značkou vydavateľstva EMI. "Aces High" patrí medzi klasické hity tejto legendárnej heavy metalovej formácie. Jej autorom je basgitarista Steve Harris. Bol ku nej natočený vlastenecký videoklip zostrihaný z pódiovej show a archívnych čiernobielych záberov britských vojakov bojujúcich v druhej svetovej vojne. *** ()

corpsy

Ironi mali zrejme radi vo svojich videoklipoch mashup svojich vystúpení a nejakého toho dobového záberu ( či už z filmu, alebo dokumentu ). Nie vždy to pasovalo. ()

Jello Biafra

Legendárny singel, ktorý vzdáva česť všetkým statočným pilotom RAF, ktorý bojovali v Druhej Svetovej vojne. Skladba je dodnes na koncertoch skupiny v repertoári ako úvodná. ()

zdeny99

Aces High je úžasně, svižná rocková pecka. Stejně takový je i její videoklip, ve kterém Iron Maiden hrají ve velkém stylu na jevišti. To je doplněno několika ukázkami z druhé světové války, kterými Iron Maiden vzdávají hold letcům, co bojovali v Anglii. [59. hodnocení, 7. komentář, 86%] ()

knihovna

Když jsem viděl tenhle klip poprvé, ( bylo to asi v roce 1985 v kompilaci Kerrang, kterou někde nahrál strejda) byla u toho i moje máma a já byl nadšenej a povídám jí:" Takhle si nechám narůst vlasy, mami", načež máma omdlela. Když jsme ji se strejdou přivedli k životu, tak prohlásila, že jen přes její mrtvolu. No, měla smůlu, vlasy jsem si narůst nechal, máma se naštěstí pořád těší dobrému zdraví. Možná je to tím, že mezitím mi vlasy dílem vypadaly, dílem nerostou a máma je spokojená. Ovšem, že by to tedy byla ( s těmi krátkými vlasy ) nějaká estetická výhra, to teda není. Ale klip a hlavně muzika se mi líbí pořád a to je hlavní. ()

Fender

Mě se tohle pódiové vystoupení společně se záběry bojů na nebi vždycky hodně líbilo, spojilo to zkrátka tu hudbu s příběhem té skladby. Maideni vždy tvořili skvělou hudbu, která měla smysluplné texty a zde je to jako vzdání holdu pro RAF letce. ()