Večeře s Beatriz

• Česko Beatriz na večeři (festivalový názov) (viac)

Beatriz (Salma Hayek), skromná a duchovně založená přistěhovalkyně z Mexika, strávila celý svůj dospělý život péčí o nemocné a sebe přitom zanedbávala. Když se jí porouchá auto, je nucena strávit noc v klientově luxusním domě v Newport Beach. Její dobromyslná zaměstnavatelka Kathy (Connie Brittonová) trvá na tom, aby se k nim připojila na slavnostní večeři. Na intimní a přepychové oslavě nejnovějšího podnikatelského úspěchu Kathyina manžela se Beatriz seznámí s Dougem Struttem (John Lithgow), nemilosrdným realitním magnátem. Se značnou nelibostí poslouchá Dougovo vychloubání o jeho agresivních obchodních taktikách, ale když se miliardář začne chvástat tím, že v Africe zastřelil nosorožce, Beatriz už nedokáže zůstat déle zticha. Jakmile se jejich diametrálně odlišné pohledy na svět u slavnostní tabule střetnou, Beatrizino potlačované rozhořčení se začne drát na povrch způsobem, který překvapí dokonce i ji samotnou. (Cinemax)

kory9

Film s dobrým potenciálem, který mi nepřišel dotažený, konec zůstal dost otevřený. Ač mám ráda meditativní záběry přírody tak tady těch naturalistických pořád se opakujících flashbacků bylo až moc, působilo to příliš nátlakově a přišlo mi to jako plýtvání časem. Jinak příběh hlavní postavy byl krásně vylíčený, aspoň pro začátek. 'Zápletka' byla slabá, střet materiálních ve svém egoistickém světě uzavřených boháčů a citlivé léčitelky/terapeutky byl bohužel bez výsledku (tedy až na nejasný konec, nebudu spoilerovat). A místo komedie bych to označila jako drama. ()

Suzzie

Nelibilo se mi to. Dokonce jsem z toho byla cely dalsi den v depresi. Nejen o celkove prezentaci a skatulkovani veganu jakozto vysinutych precitlivelych lidi, ale nedostatku kvalitniho dialogu a argumentu. Zaverecna myslenka sebevrazdy po jedne veceri stravene s tzv.human rubbish je fakt naprosto zcestna. Jedine, s cim jsem se byla spokojena, byla Beatriz reakce na fotku z “ulovkem”, protoze to byla jedina autenticka zalezitost z charakteru hlavni postavy. ()

peproch

Setkání latino Beatriz (Salma Hayek), masérky, alternativní terapeutky a vlastně sociálně služebné s třemi páry arogantních bohatých a pyšných amerických párů vede nejen ke slovní kontroverzi ale i akci msty za potlačované rozhořčení, závěr je alternativní, nabízí dva scénáře, které se oba divákovi nabídnou.Myslím ale, že moc se bavit nebudete, rozhodně jsem se neřehtala, pořád jsem se jenom ptala, jestli je Beatriz tak zraněná, opilá nebo hloupoučká. ()