Na cintoríne je nájdená mŕtvola starého Hartla. Jeho priateľ z mladosti sa vrátil po rokoch do Česka, aby tu usporiadal výstavu obrazov. On sám, jeho synovec, galerista aj opatrovník mali všetci dobrý dôvod na to Hartla odstrániť. Podarí sa Špecialistom vypátrať, ako súvisí dávna milostná história s vraždou? (TV Markíza)

mira007

Jan Kačer potěšil a jeho manipulativní dar, který vedl k vraždě taky celkem interesantní... zbytek podprůměr i na tenhle seriál. Bonzácká scéna na konci, kdy Prachař sděluje Rojkové, že ten starý pán není tak fajn, byla udělaná celkem hloupě ( kdyby byl jen záběr , že ji něco říká a bez zvuku bylo by to přesvědčivější. Štáfek s pistolí za pasem na atletickém oválu působil opravdu komicky jako pěst na oko. ()

dyfur

......keďže naši špecialisti boli v koncoch a tiež sa blížil  koniec....tak sa vrah sám priznal a nemusel -ozaj nie.....hmm originálne....a ten morálny epilóg v podaní Davida Prachaře to už bývavali lepšie konce keď sa riešili šťastné a veselé a budovateľské zajtrajšky......iste táto časť bude patriť medzi top-ku najblbších....právom. ()

Johny44

Tak po dlouhé době jsem shlédnul jeden z dílů a opět nezklamal :) Nejvíc jsem se pobavil,když těžko uvěřitelný kriminalista Štáfek jde ověřit nějaká fakta na atletický ovál.Zde běhá mladá dívka.Kriminalista se tam pohybuje s pistolí u pasu připnutou  přes tričko.A tak se ptám..Vymyslel to autor,nebo se Štáfek v mládí koukal na westerny,kdy kovbojové nosili colty stejně viditelně a prosadil si to sám? A nebo to je dílo scenáristy,kdy v původní verzi měl začít rychle střílet po probíhajících atletech? V reále by tam vydržel pár minut.Potom by ho sebrali skuteční policisté,kteří tam přijeli na popud mnoha občanů,kteří volali na 158 s tím,že po stadionu pobíhá úchyl s pistolí a obtěžuje mladé dívky. ()

• Atletický stadion, na který chodí Matilda po škole běhat, patří atletickému klubu SK ZŠ Jeseniova. (Matej.Mirejo)