Baletky, ktoré musia predčasne ukončiť svoju kariéru, to nemajú jednoduché. Celý svoj život venovali len tancu a ich príprava na skutočný život nie je dokonalá. Až na maximálnu sebekázeň a vôľu dohnanú až do krajnosti. Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) žije v Rusku a so svojou matkou čelí bezútešnej a neistej budúcnosti. Vďaka tomu sa stáva ľahkou korisťou ruských tajných spravodajských službách a dostáva sa do ich kurzu, v ktorom sa školia “volavky”. Tu prebieha tvrdý výcvik, ktorého cieľom je naučiť svoje “žiačky”, aby v roli profesionálnych zvodkýň využili svoje telo a myseľ ako dokonalé zbrane. Po ukončení zvráteného a sadistického tréningu je Dominika ako najnebezpečnejšia volavka nasadená na Nathaniela Nasha (Joel Edgerton), dôstojníka CIA, ktorý riadi jedného z najdôležitejších špiónov v Rusku. Dominika s Nathanielom vedú súboj plný vášne, špionských trikov a  nedôvery. Dokáže ju Nathaniel presvedčiť, že je jediný človek, ktorému môže veriť? (Cinemart SK)

floppy4

Neni to uplne klasicka zanrovka z prostredia tajnych sluzieb, scenar je skor o postavach, ich motivaciach a na to ze to ma celkom pomale tempo to ma celkom dynamiku a nenudi to ani nachvilu. Silnejsie momenty striedaju slabsie, reziser vie na viacerych miestach aj autenticku emociu dosiahnut, takze za mna vysoko pozeratelne :) ()

Suzzie

Po dlouhe dobe skvely spionazni film se zajimavou zapletkou a zvraty. Ac nemam JL rada, herecka je dobra a podava opet vynikajici vykon. Red Sparrow urcite stoji za shlednuti. ()

r140xx odpad!

Ajajajaj. Nemyslím si, že mám příliš vysoké nároky, ale tento film je ztráta času. Takhle si představuje funkci tajných služeb 5ti roční děcko. V polovině filmu tak nějak víte co se bude dít a jak to skončí a pak na to již jen čekáme... perlička, nedávno jsem letěl na dovolenou a hádejte jaký film nám pouštěli na palubě Ukrajina Airlines? Bingo... :-) ()

Grease

Vůbec jsem nevěděla jak to skončí. Jennifer jsem to fakt věřila a dost mě překvapila. Jasně, určite by to bylo autentičtější v Ruské produkci, ale toho se asi( čti "určitě" )nedočkáme :-) ()

Reyer

Tyhle filmy, které musíte bedlivě pozorovat celou dobu, nevnímat nic jiného než ten film, aby vám neutekl sebemenší detail.....prostě miluji. Úžasný, vážně...najdete si čas, dojdete si na záchod, vypnete mobil a možná si i pište poznámky... paráda. ()

Mykie

Skvely thriller, ktery delal presne to, co thrillery delat maji. Byl tajemny, napinavy, drsny a dost zajimavy na to, aby temer 2 a pul hodiny nenudil. ()

dunbar

No paráda. Americké supertajné vojenské informácie na desiatich triapolpalcových DISKETÁCH (!!) v dobe, keď si na stanici v Budapešti kúpiš lístok do Viedne cez moderný terminál... Domotaný guláš na ktorý sa aspoň príjemne pozeralo. ()

RADX1

Nečekané překvapení. Tak dobře prošpikovaný thriller jsem už dlouho neměl servírován.. Obecně za to všechno může i skvělá knižní předloha. Postupná gradace a variace v tom smyslu, že konec nebyl zas tak zřejmý - především bez trapně výrazných drobečků v příběhu, kdy si závěr odvodí pomalu i dítě předškolního věku. Myslel jsem si že mi bude vadit ztvárnění postavy od J. Lawrence, ale na tu prima balerínu kupodivu dobře sedla a ten špiónský intelekt byl i uvěřitelný. :-) ()

Mermaidee

3*+, ale plus jen za to, že jsem dokoukala a... protože Jennifer. Myslím, že většinu problémů už shrnuly komentáře přede mnou. Takže za sebe ještě dodám, že dějová linka je místy nahodilá, zmatená, motivace postav nevěrohodná až běda a pak už prostě přehlídnu, že z East Europe je v amerických očích zas jen špína Evropy. ()

Vaelor

S jistou dávkou sebezapření a nesoustředění jsem se to dokázal dokoukat, ale v hlavě mi kromě postavy (myslím to doslovně) Jennifer a zajímavých studijních praktik tajných služeb Ruska, nic nezůstalo. ()

Kaylar

Kvůli zajímavě působícímu námětu jsem od filmu kdovíproč očekávala něco víc... Takto jsem přes dvě hodiny koukala na Jennifer Lawrence, která (byť je kráska) se tváří neustále stejně. O nějakém napětí jsem si mohla nechat jen zdát. Ve filmu se vyskytují různé těžko uvěřitelné a nepřesvědčivé sekvence a předpokládám, že za pár týdnů bych nebyla schopna definovat základní zápletku. Pokud srovnám s nedávným a námětově příbuzným Atomic Blonde: Bez lítosti, tak tento film se mi zamlouval daleko více než Rudá volavka. ()

GabEm

Páčilo sa mi to. Má to svoje chyby, no výkon Jennifer ich takpovediac všetky prechcal. Malo to ťah aj atmosféru. A potešili aj lokácie súčasnej Bratislavy. ()

R4Z0

Rudá volavka je jeden z nejkomplexnějších filmů, který se stále drží na nějaké úrovni. Začátek je trošku slabší, ale poté co se vše rozjede, nelze ani zdaleka rozpoznat, zda je Dominika (Jennifer Lawrence) na straně USA, či Ruska. Filmu rozhodně nechybí velké množství napětí a predikce jsou zde (téměř) nemožné učinit. Samotný konec filmu si zaslouží opravdové ovace, kdy se během 10 minut dozvíme, o co zde vlastně celou dobu šlo a zjistíme, že ty 2 hodiny sledování děje, který vlastně moc nechápeme, stály zato. Opravdu doporučuji se i po konci filmu zamyslet, protože to opravdové kouzlo filmu objevíte až poté, co vše pochopíte. Za mě rozhodně 90% a těch 10% strhávám jen za nezáživný začátek. ()

Veronika_.._

Dlouho jsem nevěděla, jak ohodnotit tento film. I přesto, že jsem četla knihu, dost jsem se v ději ztrácela. Možná bylo rozumnější natočit tento námět jako seriál, protože ta kniha byla fakt dobrá a i přes délku filmu tam strašně moc věcí na vysvětlenou chybělo. Na druhou stranu stejně musím říct, že to bylo fakt dobré. A hlavně konec jiný, než v knize, to byl pro mě velký moment překvapení, který už se mi dloooouho u žádného filmu nestal :) ()

PF 2018

PF 2018