Baletky, ktoré musia predčasne ukončiť svoju kariéru, to nemajú jednoduché. Celý svoj život venovali len tancu a ich príprava na skutočný život nie je dokonalá. Až na maximálnu sebekázeň a vôľu dohnanú až do krajnosti. Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) žije v Rusku a so svojou matkou čelí bezútešnej a neistej budúcnosti. Vďaka tomu sa stáva ľahkou korisťou ruských tajných spravodajských službách a dostáva sa do ich kurzu, v ktorom sa školia “volavky”. Tu prebieha tvrdý výcvik, ktorého cieľom je naučiť svoje “žiačky”, aby v roli profesionálnych zvodkýň využili svoje telo a myseľ ako dokonalé zbrane. Po ukončení zvráteného a sadistického tréningu je Dominika ako najnebezpečnejšia volavka nasadená na Nathaniela Nasha (Joel Edgerton), dôstojníka CIA, ktorý riadi jedného z najdôležitejších špiónov v Rusku. Dominika s Nathanielom vedú súboj plný vášne, špionských trikov a  nedôvery. Dokáže ju Nathaniel presvedčiť, že je jediný človek, ktorému môže veriť? (Cinemart SK)

goauld

Zajímavý špionážní film... a to jen z toho důvodu, že v poslední době se těch špionážních filmů moc nevyskytuje. Takže to máte jako s tím počasím... Každý čeká na to kdy už konečně bude léto ;-) Dějově to zlé není, ale Jennifer je příliž moc chladná - bezemoční ato i ve chvílích, kdy by jí to i věřil... Jsou tam různé "místopisné" přehmaty a občas tam "zaskřípe" i ona ruština (cože to tam zamumlal ten amík čekajíc u toho plavečáku??). Každopádně s tou ruštinou je i tak to docela komické, když v celém filmu všichni dokonale ovládají angličtinu a to i na půdě nejvyššího sovětu (což je v pravdě dost komické). Pak tu máme několik "nelogičností" (ta výměna?měla jako znamenat co??) a nakonec ta přemrštrěná stopáž... (taky by se to dalo zkrátit o těch 30min žvanení o ničem). Suma sumárum - za tři továrišč geněrál ;-) ()

KcarlosK

Je fajn, že se nám Jenn konečně začala odhalovat, ale to řemeslo začíná váznout. Dívá se na to dobře a námět je dobrý, ale ten výsledek je takový neslaný nemastný. Včetně divného závěru. ()

JerryPilsen

Thriller balancující na hranici několika žánrů.Až příliš drsné scény mi přišly samoúčelné,ale jinak se děj jevil logicky a udržoval v napětí až do konce. ()

Mikkys

Uplne vidim, ze spouste lidi se tento film bude libit. Je propracovany, napinavy, skvele herecke vystupy, super zaver. Ale proste to neni muj salek kavy. Pokud mate radi spionazni tematiky, tento film je ten pravy. ()

jerzy1976

Trailer mě nadchnul. Po přečtení zdejších hodnocení jsem ale nečekal "zázraky". O to větší bylo pak překvapení. Pro mě opravdu "poctivý špiónský" film jak z dob "studené války". Nechybělo nic - špioni, double špioni, double double špioni, mučení špionů, výcvik špionů, výměny špionů, likvidace špionů a double špionů... Jedním slovem skvělé včetně hereckého obsazení. Delší stopáže jsem si ani nevšiml. Bál jsem se trochu, že na konci to bude tak domotané, že nebudu vědět kdo je kdo...ale i "jasný" konec mě pozitivně překvapil. Přesně, co jsem po traileru očekával, tak to jsem taky dostal. ()

L.O.T.R

Francis Lawrence si natoľko obľúbil Jennifer Lawrence, že jej po štyroch filmoch Hunger Games, ktoré natočil, dal možnosť hrať v Červenej Volavke. V tom by problém nebol, ak by ju napísal iný scenárista a zrežíroval by to Martin Campbell za čias Casína Royale. Vtedy by sme sa možno dočkali zrodu potenciálne novej série. Takto sme sa dočkali jednotvárnej, priemernej, typicky americky pojatej krimi-drámy z obdobia studenej vojny, ktorá vyniká len dobrými hercami. 60% PS: Dobrými hercami nemyslím, že dobre hrajú, ale že sú všeobecne považovaný za dobrých. Pretože aj v tejto sfére je film veľmi zúfalý a najviac zaujme postava herca, ktorý akoby z oka vypadol Putinovi. ()

BigJohn02

Dá se na to koukat, i když je to dost překombinované a dlouhé. Jennifer na Rusku docela vypadá, takže je uvěřitelná. Jen mi přijde, že v Rusku je balet docela populární a primabalerina z Bolšovo těatra by měla dost profláklej ksicht, takže pro práci v utajení by byla dost na houby... Ale to není nutné řešit, protože s jejími stehny by ji do Balšovo stejně nevzali. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /délkově poněkud protahované, mohlo to být o 20 minut kratší, američtí a evropští herci hrající Rusy - to se moc nepovedlo teda, ale co už, u špiónských filmů to tak obvykle bejvá/, + /dějově projednou ucházející, určitý podprahový respekt k Rusům mě jednak docela překvapil a taky potěšil a nejlepší byl stejně pekelný strýček Matthias Schoenaerts/, hodnocení - nakonec docela zajímavý špiónský film, trochu v poklidném stylu Johna le Carrého, naředěno o erotiku a násilí, abychom naplnili erkovej rating samozřejmě, nicméně celkem to šlo, docela se mi to i líbilo, jeden z těch lepších americkejch agentskejch fimů ()

christianni

Již dlouho jsem neviděl tak zamotaný film v dobrém slova smyslu. Mám pocit, že v Rusku to přesně tak dodnes funguje. Nadchnul mě herecký výkon Jennifer Lawrence. Volavka v jejím podání byla neuvěřitelně sexy, asi bych ji prozradil všechno :). Za mě jasných pět hvězdiček, jeden z nejlepších filmů co jsem za poslední roky viděl. ()

slatkakuca

Udělala jsem tu blbost, že jsem si předem nezjistila, že děj filmu nekopíruje děj knihy a film si pustila pár dnů po přečtení knihy...Takže mi film úplně unikl, furt jsem v tom hledala tu knížku, nechápala proč změnili zápletky, jména, lokace atd. Vlastně mě ten film nebavil a přišel mi zmatený (to by mi přišel nejspíš i bez knihy). Když jsem knihu četla, tak jsem si pod Domikou představovala ruskou famme fatale a to mi Jannifer nijak nenaplnila, na druhou stranu oceňuji její naučený přízvuk. Za půl roku bych ten film možná ocenila víc. ()

majorzeman13

Průměrný špionážní-thriller s Jennifer Lawrence!? Více akce by tomu slušelo drsný,brutální to je !! Hlavně ta stopáž filmu byla až skoro nekonečná...zkrátit prosím !!!? Vyprávění,děj je mdlé,pomalé na film který má přes dvě hodiny !!! ()

Edge_666

Ano, je to stokrát omletá písnička. Ale já jsem k těmto filmům asi nekritický, protože je mám rád. A že jsme si dali Brutální Nikitu po 28 letech? No a? Mě bavila. ()

SNCIS

"Udělala jsem všechno, co jste chtěli." - "Naopak. Nesplnila jsi žádný můj úkol. Ale nadřízení mají jiný názor." V popisku žánr chybí erotický!!! "Opí*áš mě, nebo ne? Nic? Škoda." - "Sv*ně." Jennifer Lawrence ve spodním prádle, bikinách, ukazující bradavky, znásilněná, mučena či ve škole pro ku*vy. To jediné mi uvízlo v hlavě. Film si užijí především ženy, neboť je tam i romantická dějová linka. Pro mě to byla zíváčka, která měla i příliš komplikovaný děj. "Zabila jsi mě." - "Nevedla jsem si dobře, strýčku?" - 50%. ()

ValioN

Povedený špionážní thriller, ač Jennifer Lawrence moc nemám rád, není mi moc sympatická, tak do tohoto filmu se skvěle hodila se svým němým (skoro až tupým) výrazem v obličeji. Je skvělé sledovat na kterou stranu hraje, závěrečný zvrat velice dobrý. Postupně vás film vtahuje až vás pohltí úplně... 76% ()

PF 2018

PF 2018