Noc na zemi

• Česko Noc na Zemi (viac)

Päť malých príbehov tohto filmu sa odohráva v rovnakom čase v rôznych svetových metropolách a časových zónach. Počas jednej noci sa medzi taxikármi a ich pasažiermi vytvorí zvláštne puto, ktoré ich vytrhne z anonymity mesta a odhalí čo-to z tajomstva ľudského života. V Los Angeles ponúkne prestížna filmová agentka taxikárke úlohu vo filme, ale drsná mladá žena má svoj vlastný sen: stať sa automechanikom. V New Yorku nemecký emigrant Helmut blúdi v spleti ulíc veľkomesta a nevie svojho pasažiera doviesť na požadované miesto. V Paríži si taxikár z Pobrežia slonoviny so svojou slepou pasažierkou vymenia poznanie o tom, aké je to byť iný: čierny alebo slepý. V Ríme zhovorčivý taxikár svojou úprimnou spoveďou privodí farárovi počas jazdy infarkt. V Helsinkách tesne pred úsvitom traja muži v tuhej zime lamentujú nad krutosťou života a lásky. Päť príbehov spája nostalgický humor a zvláštna atmosféra cesty, na ktorej sa z cudzincov prostredníctvom ľudského kontaktu aspoň na chvíľu stanú dôverní známi. (STV)

Maxtrix

No, tohle je přesně ten film, kterej chápu jak se dostal tak vysoko, ale nemá tam co dělat. Místy nudný,  ale hlavně bez přesahu a nějaký celkový náplně. Největší šok byla přítomnost Giancarla Esposita. LA 2/10 NY 8/10 Paříž 5/10 Řím 7/10 Helsinky 4/10 - takže aritmeticky mi to vychází mezi 2 a 3 hvězdy. Dám tu lepší, protože místy pobavilo, ale nedoporučím. ()