Modrý kód

• Česko Modrý kód
Česko, (2017–2020), 247 h 54 min (Minutáž: 49–63 min)

Hudba:

Dominik Renč

Sabina Laurinová, Roman Zach, Igor Chmela, Jiří Štěpnička, Eva Podzimková, Marek Němec, Ondřej Rychlý, Marika Procházková, Sandra Nováková (viac)

Seriál z prostredia urgentného príjmu v nemocnici Rubava prináša prípady inšpirované skutočnými osudmi pacientov, lekárov a zdravotníkov.  Modrý kód sa vyhlasuje pri neštandardných situáciách, od náhleho ohrozenia pacienta na živote až po mimoriadnu udalosť, napríklad hromadné nešťastie, kedy musí byť v pohotovosti celé oddelenie a všetky zložky záchranného zboru. Seriál Modrý kód nás prenesie na urgentný príjem nemocnice, kde sa boj o život pacientov začína. Verne zobrazuje realitu lekárskeho prostredia, pretože na jeho príprave spolupracoval široký tím odborných poradcov z radov záchranárov a lekárov. (TV JOJ)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (264)

Velké váhání (2018) (S02E51)

Mírně nadprůměrný díl, kde byly asi nejvýraznější Sandra Nováková jako odcestovatelka/neodcestovatelka a Mery Laurin vs Hušbauerova ex. ()

Polojasno (2018) (S02E52)

Nadprůměrný díl poslední z druhé řady. samozřejmě některé osudy otevřené pro pokračování. Já jsem zvědavý na další díly s ohledem na rozhovor se scénaristkou Lucií Paulovou , kterou po osmdesátém díle vykopli. Do osmdesátýho dílu tomu dávala Prima prachy a pak s mottem český divák si zvykne na postavy a pak se jich drží bude klesat kvalita a rozpočet. Tak dnad to nebude moc poznat. ()

Zpátky na palubě (2018) (S02E54)

Zdá se mi to nebo ne, že se tlačí na případy pilou - jsou krvavější, drastičtější .... a vrátil se neoblíbený Rychlý jako neoblíbený Prokop - trochu zvláštní, když poslední scénáristická myšlenka byla, že na tu práci na urgentu se vůbec nehodí a nechce ji dělat. Tak aspoň, že závěrečný song od Macy Grey I try byl zase parádní. ()

Dvě tváře (2018) (S02E55)

Husa dobrá... ()

Poslední kapka (2018) (S02E56)

Odcházení II. ? Snad Sandra nezmizí.. ()

Karty nelžou (2018) (S02E57)

Bába s kartama byla i vtipná ale jinak průměrný díl s opakujícími se motivy jak zmiňuje elizabeth_ba. ()

Nové pořádky (2018) (S02E58)

Can you feel the love tonight.... za tři. ()

Moudřejší ustoupí (2018) (S02E59)

Jak mi ten člověk nesedl, když se objevil v seriálu poprvé, tak se mi začíná líbit jak hraje svou postavu Petr Konáš. Mírně nadprůměrný díl, kde mne ještě zaujala herecky Marika Procházková a řešené lékařské případy byly s ohledem na kolikátý díl to je celkem originální a zajímavé. ()

Zázraky se dějou (2018) (S02E60)

Mírně nadprůměrný díl. Ale solidní bylo celkem poučení z pouliční egyptské kérky. ()

Matka (2018) (S02E61)

Hodně slabší díl, protože: 1) všichni v případ fotbalisty se chovali naprosto nelogicky a debilně, moc realistické to nebylo, ikdyž "boxerská demence" v Rubavě ještě nebyla 2) případ nezadržitelné sexuální mašiny mi přišel taky neuvěřitelně hloupý a ještě ne moc dobře zahraný 3) akce rozbitý výtah už tady byl, ne? ()

Lepší život (2018) (S02E62)

Návrat Sandry Novákové, která trochu rozpohybovala statické scény. Tohle byl mírně nadprůměrný a zábavný díl. Nejzábavnější byl Váňa a jeho mrtvá pacientka. ()

Nebezpečné sny (2018) (S02E63)

Nadprůměrný díl, který plynul svižně a pobavil. Souboj primář vs. bývalý zastupující primář zdynamizoval děj, případy byli relativně neokoukané a vedeljší role byly obsazeny vyhranějšími herci než obvykle. ()

Velký den (2018) (S02E64)

Trochu pobavila Růžičková vs. primář jinak ničím zajímavý díl, a zrušená stokrát omílaná svatba taky nebylo nic překvapujícího. ()

Čas je drahý (2018) (S02E65)

Pobavilo. Oceňuji, že štáb vyrazil mimo ateliéry do hor na sjezdovku - záběry mladé lyžařky jak sjíždí svah celkem profi. ()

Trocha jedu (2018) (S02E66)

Za posledních deset dílů nadprůměrný díl. Celkem zajímavé případy ( ikdyž motivy už se opakují) primář vs. Hofbauer rovná se, že se jde léčit David. I závěrečný song byl po delší době něco nadprůměrného. ()

Sladké sny (2018) (S02E67)

Jak se zbavit Zacha , aby šel točit Metanol pro ČT? Pošle ho primář na stáž. ()

Šperky (2018) (S02E68)

Zase jeden akční díl s pokusem o vraždu přímo v nemocnici. Jinak mne tenhle díl potěšil devadesátkovou peckou od Wet wet wet Love Is All Around ( song spojený s filem Čtyři svatby a jeden pohřeb) na konec. ()

Těžko na cvičišti (2018) (S02E69)

Už čtvrtý díl Modrého kódu, kde se řeší nějaký problém s penisem .... obsese nebo nedostatek scénáristické invence? ()

Každý má svou cestu (2018) (S02E70)

Žák při ranním běhání v parku ... nevím, ale ten pohyb Igora Chmely vypadá, že běží poprvé v životě nebo že tu scénu točili dva dny v kuse. ()