Šárka na urgentu prozrazuje historky z Meriiny minulosti, které zná od Černého. Mery zuří. Maty se vrací ze stáže v USA a potkává se s Lucií, jiskří to mezi nimi. Po společném večírku navázal Rasputin s Lazarevemm přátelský vztah a chce mu pomoci při jeho průzkumu. Projekt plastické kliniky v Rubavě se posouvá kupředu, získal od města prostor, kde může kliniku provozovat. Prokop nabízí Petře místo vrchní sestry. A mladá maminka ohrozí život svůj i svého novorozeněte. (TV Prima)

elizabeth_ba

Hodnotím sice pěti hvězdičkami, ale pouze proto, že ačkoliv to už celých sto dílů vypadalo jako Čekání na Godota, nakonec jsme se přece jen dočkali (i když zcela se o tom přesvědčíme až v příštím díle, v tomto je to patrné pouze ze závěrečných ukázek). Kdyby se tak stalo včas, nemuseli z Lucie udělat ženskou, co neví co chce a nedá pokoj dokud to nedostane. (Napřed za ním přijde natěšeně do práce, zdržuje a ruší přítomností za sklem operačního sálu a pak najednou v příštím díle bude plácat něco o dohodě a rozumu? Ne, opravdu scenáristé neumí napsat pěknou a uvěřitelnou romantickou linku. Ale co už, jsem ráda a díky i za tu, co je, ráda se na Matyho a Lucii (i jiskření mezi nimi) dívám. A chraň autory, aby jejich vztah, ještě než vůbec začal, zprasili podobně jako ten Davida a Mery. To je raději oba pošlete do Kanady natrvalo). Naprosto taky žasnu nad tím, co si podle scénáře dovolí sestřička, co je na oddělení chvíli po škole (půl roku i s cestou) k doktorovi se dvěma atestacemi, mám na mysli přerušení hovoru Matyho a Lucie Evou bez jakékoliv omluvy... Tohle by si v reálu nemohla dovolit, i kdyby žárlila sebevíc, zastiňuje to i tu docela hloupou šarádu s laryngitidou, Sašou, fanaticky věřícím manželským párem, primářem a jeptiškou. Případ s laktační psychózou naopak považuji za zajímavý, i když smutný. ()

mira007

Děcko hozené z mostu do řeky ... scénáristé přitvrzují, ale zároveň jdou naproti věrným divákům, kteří čekali na staré dobré časy Modrého kódu ( přesně jak elizabeth_ba odkazuje na Beckettovo absurdní dílo ) a dali do kupy dvě nejatraktivnější, nejsympatičtější, nejzajímavější a asi i nejnormálněší postavy - doktorku Krutinovou a doktora Mattyho. Doufáme, že to není na efekt jednoho dílu, aby diváci zase čekali dalších so na pokračování.. ()