Filmový muzikál. Príbeh začínajúcej mladej speváčky námetovo inšpirovaný rozprávkou o Šípkovej Ruženke. (STV)

Kapybara

Zvláštní směska. Pohádkové sekvence pěkné, zbytek příběhu "vzestup Darinky navzdory krutému osudu" sračka - úděsný pokus o socialistický muzikál. Ač rok natočení 1990, vypadá to spíš, že příběh vznikal ještě na zakázku bývalého režimu. Jak tu píše Martyr, Kouka Kola, Marlborky a ingliš konverzejšn mě taky dorazily. Vypadá to, že tímhle snímkem započal Jakubiskův pád. //Všimněte si mladičkých Terezy Pergerové a Kateřiny Hrachovcové v úloze Darinčiných kamarádek. ()

Martyr

My Slovaci mame velke stastie. Za prve preto, ze film sa u nas natoci raz za uhorsky rok a za druhe, ze Darinka Rolincova sa nerozhodla byt hereckou. V roku 1990 sa vo svete UZ tocili filmy, no my sme boli nuteni plakat nad pesnickami a herectvom predabovanej Rolincovej a Korna. Uplnu demenciu a neschopnost udrzat film v medziach normalnosti obcas vystriedali svetle momenty a zopar fajn pesniciek, ale co ma dorazilo boli Kouka kola, Malborky a inglis converzejsn. Na odpad to vsak urcite nie je ;-) ()

Bludicka.Julie

Skoro si ten film nepamatuju, viděla jsem ho jako hodně malá, ale celý život se mi z něho objevují útržky, zvláštní...takže prostě určo aspoň 4*:)...až s ena to kouknu znova, tak to třeba poupravím, marně ho všude hledám... ()

JK77

jeden z najslabších filmov od Jakubiska, asi to bolo robene na ry&chloobjednavku socialistickeho systemu. je to blábol ()

Pitryx

Nuda, děs, utrpení. Jen dvě nebo tři ucházející skladby, ale jinak k ničemu. Nu, já byl hlavně zvědav na první celovečerní kus Kateřiny Hrachovcové. Mihla se tam. Vícekrát. Ale málo. Dokonce Rosák se dal zlákat. ()

lubica1995

Mám isté výhrady na tvorbu Jakubiska ( temnota, nereálnosť-- ale čo by som chcela od rozprávky..). Zvlášť mi prekáža ta pochmúrnosť. PS: ale tento príbeh sa mi páčil. ()

Anglofile odpad!

Naprosto otresna slatanina, ve ktere se prolinaji dva pribehy. Jeden je pribeh tezce nemocne Darinky, ktera ma velky hudebni talent. Druhy je pribeh Sipkove Ruzenky. Matka Darinky umrela na hemofilii, mala Darinka ji trpi take. Tvurce se zde neobtezoval zjistit neco o hemofilii. Zeny ji dostavaji malokdy. Jsou sice nositelkami, ale predavaji ji hlavne na chlapce, na svoje syny. Pravdepodobnost, ze matka bude trpet hemofilii a potom jeji dcera take je spis nulova. Naprosty blabol. Pominu li lekarskou stranku, dale se setkavame s uzasne talentovanou Darinkou, ktera jeste vypadala prirozene a mela silny hlas. Jiri Korn je jeji strycek, typicka smesice saska, kotelnika, duvernika, hudebnika a tanecnika. Slovensko cesky film prolozeny anglictinou, obcas tam zapeje Darina. Anglicke hlasky jsou naprosto otresne, ktera chytra hlava vymyslela tuto rychlokvasku? V roli Darincinych kamaradek vidime Katerinu Hrachovcovou, muzeme se presvedcit, ze se jeji herecke umeni nijak nezmenilo od puberty. Dale vidime mladou Terezu Pergnerovou, asi tesne pred tim, nez se zacala nicit drogami. Celkove desne, naprosty odpad. ()

Gugos

A mně se to líbilo moc taková slaďárna z 90 let pro děcka :) , ale byly tam super písničky z té doby a Darinka ještě bez silikonů :) ()

Igwar

"Reálna" časť tohto filmu je naozaj poslabšia. Napriek tomu, to posledné, čo by jej bolo treba vytknúť vytýkať je medicínska nepresnosť. O to vo filme vôbec nejde, Rúžový príbeh nie je dráma z lekárskeho prostredia. Mňa však nadchla najmä rozprávková rovina filmu, ktorá je minimálne o dve triedy lepšia a to je práve to, čo robí tento film netuctovým. Jednoznačne je v tom vpísaný Jakubiskov nezameniteľný rukopis a vizuálny cit. Napr. scéna, kde Darina prechádza "spiacim" hradom za znenia "Anielik môj" je na zimomriavky na chrbte. A to je len jedna z vizuálnych Jakubiskových orgií, s ktorými sa vyhral v tomto filme v jeho fantazijnej časti.. Je škoda, že maestro okrem Perinbaby nevytvoril žiadnu inú rozprávku, alebo hoci aj historický thriler, či horror. V jeho vizuálnom podaní by určite vzniklo zaujmavé dielo. ()

mirika39

Darinka Rolincová, keď ešte vedela spievať a trochu si aj pričuchla k herectvu. Ďakujme len všetkým svätým, že má v sebe dostatok sebareflexie a už to viac neskúšala ďalej, lebo ktovie, či by sa nám Darinka cez ďalšie prepadáky preniesla. Filmu by som rozhodne vytkla to, že všetky dievčatá vyrástli, resp. vymenili herečky, len Darinkin ctiteľ Matej akosi vyrásť zabudol. Nuž, chybička se vloudila. Mimo iného, Jakubiskove filmy sú tak zvláštne, ba až depresívne, že ma napadá otázka, či on sám netrpí depresiami. Každopádne má J.J. vo svojom repertoári aj lepšie tromfy, než je jeho Takmer ružový príbeh. ()