Čínská válka na obzoru

• Veľká Británia The Coming War on China

Ekonomická válka, která panuje mezi světovými velmocemi Čínou a Spojenými státy, by se podle některých expertů mohla změnit až v jaderný válečný konflikt. Expanze levného čínského zboží a nových technologií na americký trh představuje podle Washingtonu velký problém pro tuzemské společnosti, a tím ohrožuje jejich životaschopnost a americkou ekonomiku celkově. Spojené státy se tak snaží různými způsoby omezit obchodování s Čínou, ale té se to samozřejmě nelíbí a chce si vybudovanou pozici na americkém trhu uhájit. Situace je napjatá o to víc, že obě země disponují silnou, jadernými zbraněmi vyzbrojenou, armádou. (Kino Svět)

CreepyJoe odpad!

Neuvěřitelná sračka právě k vidění na netflixu a totálně tupá rudá propaganda adórující komunismus a nejvěštích pohlavárských rudých sviní vytváří dobré lidové robiny Hoody... a klasicky po komunistku"USA může za všechno špatný na světě, jo a hlavně kapitalismus." Idioti na netflixu se snad už úplně zbláznili...že tam pouští takovouhle pokryteckou prolhanou sračku, která není žádným dokumentem jen rudou masírkou pro změkčelé mozečky. Dokument doporučuje tisíc soudruhů z deseti, protože tak řekla strana. ()

ghatos

Tendenční nevyvážený dokument bez hlubšího kontextu hrající na city. Kritika USA proč ne, ale Čína prakticky vypadá jako hodný kladný hrdina 🥴...to určitě (pozdravy z Tajvanu a Tibetu). Vztah Číny k USA (i ve společnosti) je prapodivný...od obdivu, až ke špionáži a expanzi (nejen) v Pacifiku. Bude zajímavé sledovat geopolitický tektonický bod v Tichomoří. Japonsko si už brousí zoubky a možná budou někteří překvapení, kdo půjde proti Číně. Můj odhad eskalace: 8 až 15 let. 38%. ()

vonBahnhof

Začiatok šokujúci, záver ohurujúci. Prináša komplexnejší naratív. V momente, keď nás v polovici dokumentu "Hurun" ohuruje tvrdením, že v roku 2015 bolo v číne 1 600 000 multimilionárov a snaží sa tým naznačiť, že Čína sa prerodila do kapitalistickej trhovej demokracie, vybavujem si, že v strednej európe máme silnú skúsenosť s komunistami, ktorí po 1989 rozkradli spoločné a odrazu tu máme tisíce multimilionárov. V Číne, to asi nebolo o moc inak. Ale kto vie ... Chcel by som veriť tomu, čo hovorí Eric Li v polovici dokumentu. Záver filmu je ako vyznanie a vytíčenie smeru - výborné. Treba film vidieť pokiaľ možno viac krát. Vrelo odporúčam. ()

Aguirre

Viac rovin: klasicky dokument v style '70. Autor dava vlastne postoje, hovori na kameru, cestuje na miesta a robi rozhovory. Na druhej strane, kriticky pohlad na prístup a politiku US v Tichomori - je dobre to navnimat aj z tohto uhla pohladu. A napokon, nekriticky prístup k Cine. To uz trochu smrdelo. Nadovazok ma vsak reminiscencia na apokalypticke vizie tretej svetovej z detstva prinutila dat tomu 4* ()