Adnan

(študentský film)
  • angličtina Adnan (festivalový názov)
Krátkometrážny
Česko, 2016, 9 min

Koncem roku 2015 Interpol varoval, že napříč Evropskou unií se toulá skoro 30 tisíc nezletilých uprchlíků bez doprovodu dospělých a vědomí úřadů. Právě oni jsou podle Interpolu velmi snadným cílem pro takzvané moderní otrokáře a hrozí jim, že mohou být zneužiti k nucené práci, žebrání či prostituci. (FamuFest)

blackrain

Taky jsem si myslela, že půjde o dokument. Překvapilo mě, že to byl hraný film. Studenti si pro svůj příběh vybrali velmi závažné téma, před kterým by lidi neměli zavírat oči. Mělo to myšlenku, mělo to hloubku. Deset minut je málo. Tohle téma by chtělo rozvinout do celovečerního filmu. Závěr filmu mě vůbec nepřekvapil. Očekávala jsem ho, proto že to bylo předvídatelné, vzhledem k to mu, že máme média a internet. ()

ZHODNOTITEL

Hodnotím s ohledem, že se jedná o studentský film. Hvězdu dávám především kameramanovi. Jinak jedna dlouhá nuda. I na hajzlu uteče ten čas rychleji :D ()

• Film získal ocenění za krátkometrážní film na mezinárodním festivalu studentských filmů Opavský páv 2016 a také se objevil v širší nominaci na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film 2016. (ČSFD)