Šokující zpráva a znepokojivý incident vyvolají v komunitě napětí. Když Kari najde deník Janiny, neváhá a pustí se do akce. (Netflix)

jedna_vrana

Sektárska téma… Mám pocit, že nebýva u milovníkov detektívok najobľúbenejšia. Vždy môžete čakať rôzne zvrátenosti, z ktorých sa vám akurát robí nevoľno. Býva za nimi myšlienka o očisťovaní na odpustenie hriechov. Navyše prípad Janina. Neuverila som, že sa to takto mohlo diať, ani vo fínskom, ani v dánskom a hlavne ani v Janininom prípade. ()

chrispe

Díky bohu máme po sekta-dílu. SPOILER!! Závěr měl pro mě hořkou pachuť, ať už se šlo o to dítě, které zůstalo bez matky, nebo to druhé dítě, které díky nějakým odporným sektářským hajzlům hnije v hlíně, protože se nehodilo do krámu. Hnus. // A s Janinou příště doufám setkání už jen u Chocholouška. ()

Necrotongue

Jsem rád, že jsem nedoufal marně. Tvůrci dotáhli v osmé epizodě případ do zdárného konce, aniž by se dopouštěli výrazného znásilňování logiky, tentokrát mé spokojenosti nepřekážel ani duševní vývoj Sorjonenovy dcery, protože se ukázalo, že měla pro své jednání pochopitelný a mně i vcelku sympatický důvod, jen to provedení bylo přece jen značně bezohledné. No, Sorjonen rozlouskl další záhadu, už mě čekají jen dva díly, a pokud se povedou alespoň takhle, mohl by mi seriál možná začít i chybět. ()