Pozoruhodný príbeh bezpodmienečnej lásky nakrútili podľa najpredávanejšej knihy pamätí Jeannette Wallsovej. Mladá žena sa zamýšľa nad svojím životom v excentrickej, nekonformnej bohémskej rodine, ktorá bola úplne nefunkčná, napriek tomu však odolná a úzko prepojená. Matka Rose Mary (Naomi Wattsová) bola výstredná umelkyňa a otec Rex (Woody Harrelson) alkoholik, vo chvíľach triezvosti však podnecoval fantáziu svojich detí, učil ich fyziku a geológiu a hlavne, nebáť sa žiť slobodne. Mladá Jeannette (Brie Larsonová) našla silu odísť a vybudovať si vlastný úspešný život. Vydala sa, žije v New Yorku, musí však čeliť kritike rodičov, ktorí jej vyčítajú, že zradila ich hodnoty. (TV JOJ)

lineker

Od Crettona mne hodně bavil již Dočasný domov , kde dal jasně najevo, že téma sociálního dramatu mu není zcela cizí. Film lze rozdělit nejen na dvě časové, ale i dějové roviny, kdy v té druhé současné ( bavila mne víc ), sledujeme důsledky toho co se na poli rodiny Wallsových odehrálo před x lety. Nastává zde prostor pro herectví, emoce a důkazy toho, že rodina a její vazby, nejsou tenounké nitě, ale pořádně silné provazy i když těch věcí, které by je mohlo zpřetrhat je zatraceně mnoho. ()

Ramana

Jako film vynikající, jako příběh velmi poučný - rozdíl mezi láskou jako emocí a láskou jako vztahem. Láska jako emoce a umění udělat atmosféru, velká gesta, která nic nestojí (dárek - vyber si hvězdičku) - to přesně umí alkoholik. Ale skutečná láska (činy) naprosto chybí. Naopak jeho činy ničily a ubližovaly těm, které "miloval" Byla tam velká sebestřednost - byl to slaboch a sobec a i v tom vytváření nádherné atmosféry byl cítit exhibicionismus a narcismus (opět charakteristické pro alkoholika) - nádherně zahráno!! Život mimo realitu, ve svých iluzích (kterým možná i věřil), skleněných zámcích, kterými zraňoval své blízké. I matka byla sebestředná - nedokázala děti zachránit. Konec velmi idealistický - nepravděpodobný. ()

Sejkorka

"Pozoruhodný příběh bezpodmínečné lásky natočen podle nejprodávanější knihy pamětí Jeannette Walls. Ta vyrůstá a dospívá v disfunkční rodině nekonformních nomádů - s matkou, která je výstřední umělkyní, a otcem alkoholikem, který podněcuje dětskou fantazii s nadějí, že přinese rozptýlení do jejich chudobného života." Potud citace z obsahů. Je to poněkud drsný film, žádná romantika. Je to podle skutečnosti, takže nečekáme typický americký slaďákový hepyš. Není-li to závěrečné sezení rodiny u jednoho stolu, ovšem bez otce. Filmu vévédí skvělé herecké výkony. Od Brie Larson po Woody Harrelsona. Včetně Naomi Wats, pochopitelně. ()

Filumena

Do hodiny jsem zpátky i s hostinou o jaké budete vyprávět ještě svejm dětem.....film je výpovědí o životě s milujícím a nezodpovědným tátou. Podléhá mu celá rodina protože je výborný manipulátor. Je otázka odolnosti dětí jak si po takovémto dětství utvoří svůj život. Woody prostě geniální herec. ()