Jsou zlaté osmdesátky, období spartakiády. Pekárek je šťastný, přes sovětské vojáky šmelí s barevnými televizory a konečně mu do auta nastoupí i Karel Gott. Standa je „king“. Netuší ale, že si udělal mocného nepřítele. Vidina zájezdu na mistrovství ve Vídni je najednou pryč. Protistátní činnost produkčního Horáčka se sice odehrává mimo Pekárkovo zorné pole, ale Standa už je nebezpečně blízko. (Česká televize)

P_Soar

Zasloužilo by si to odpad, ale nedokázal jsem se přinutit na to koukat delší dobu. Autor předlohy - porevoluční produkční - Karel Hynie, je další z řady osobností, která svérázně účtuje s normalizační minulostí, v tomto případě normalizační ČT, ve které ale, světe div se, klidně dělal kariéru?! Takže tu máme obraz dekadentního úpadku, potíž je v tom, že ne ani tak zobrazované doby, která dekadentní a úpadková nebyla, ale nás samotných. Proto nám dekadentní a úpadková ČT prostřednictvím této série servíruje falešný, lživý a notnou dávkou špatně skrývané zhrzenosti nasáklý obraz své předchůdkyně a trapně pokleslým způsobem shazuje práci nespočtu televizních a filmových profesionálů jen proto, že tvořili ve špatné době. Je symptomatické, že právě toto "dílo" si současná vyčpělá a tvůrčích schopností prostá (čest výjimkám) ČT darovala ke svým sedmdesátinám. ()